Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek gyerekkorában engedéken...

Akinek gyerekkorában engedékenyek voltak a szülei (pl.16 évesen már ott aludhatott a barátja és mindíg elengedték mindenhova), az felnőttként, szülőként is helyesnek tartja ezt a nevelési módszert?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem már jóval fiatalabban is elengedhet bárhová, azzal a feltétellel, hogy tudják hol vagyok. Megmondtam, mikor jövök haza, viszont addigra percre pontosan otthon kellett lennem.


És sohasem éltem vissza a lehetőségekkel, meg sem fordult a fejemben, hogy átverjem a szüleimet. De ezt már gyerekként kiérdemeltem.


Azt viszont nem tudom, hogy az én gyerekem lelkivilága milyen lesz. Lehet, hogy megbízható lesz, de lehet, hogy nem. Ha hasonlóan áll a világhoz majd, mint én, akkor őt is így fogom nevelni. Ha nem, akkor viszont hiába próbálom ráhúzni ezt a sablont, mert nem fog működni. Minden gyerek egyedi egyéniség, egyáltalán nem biztos, hogy az én másom lesz, sőt...

2012. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alaszka ***** válasza:
100%
Nekem korán megengedték hogy barátom legyen, hogy bulizni járjak, és hogy ottaludjon a barátom. Nekem két kislányom van, és nem fogom ilyen korán engedni neki ezeket...Én 15-16 voltam, szerintem még nagyon kislány voltam, és túl hamar áteste, bizonyos dolgokon. Szeretném, ha a lányaimnál ezek később kezdődnének.
2012. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

16 évesen már együtt aludtunk a barátommal,rá 10 évvel ő a férjem,és a gyerekem apja :)


Bulizni,meg sok helyre el engedtek,de azért nem mindenhova,és nem korlátlanul,mindig meg volt beszélve mikorra érjek haza,ezt szigorúan be is kellett tartani.


Én helyesnek tartom igen,azt is,hogy együtt aludhattunk.Akkor is szexeltünk volna,ha nem alszunk együtt,de így legalább nyugodtak lehettek a szüleim,hogy otthon vagyunk a szomszéd szobában!

2012. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!