Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsájtani hogy...

Meg lehet bocsájtani hogy egyáltalán nem lettem felköszöntve anyák napján?

Figyelt kérdés

A férjem dolgozott napközben de reggel nem, és este is hazajött. 2 és 4 éves gyerekeink vannak, és ő állítása szerint elfelejtette. Azt tudni kell hogy 4 éve sose volt megünnepelve mert hétvégén sose volt itthon, de legalább telefonban mondta. Rendes ember amúgy, mindent megtesz értünk, de ez annyira rosszul esik. Tegnap este is csak annyit mondott hogy jaaa ma volt anyák napja? De semmi hogy ne haragudjak, vagy ilyesmi. Érdemes ebből kardinális kérdést csinálni vagy lépjek túl rajta, elfelejtette és kész? Az a gond hogy én se figyelmeztetni nem akarom ilyen alkalmak előtt, se kikényszeríteni a köszöntést, mert vagy jön magától vagy ne jöjjön sehogy. De a gyerekeknek meg jó lenne ha megmutatná, megtanítaná hogy is megy ez. Főleg mert a héten a nagyobb itthon volt betegen így az ovis anyáknapjáról is lemaradtunk.

A legrosszabb anyukákat is megköszöntik ilyenkor, annyira rosszul esik hogy így jártam.


2012. máj. 7. 08:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

ja és a harmadik pont, NEM NEM KÖSZÖNTÖTT fel hazaérve sem!!! hol olvastál ilyet???

Egyébként emberek nagyrészt nők között dolgozik, szinte kizártnak tartom hogy tegnap ne került volna szóba köztük az anyák napja téma...ezek az átlag nők már csak ilyen "hülyék" hogy fontos nekik ez a téma...:-//

Ja és hogy köszöntsenek fel mert 4 éves már megérthetné...

Hát mivel eddig egyik évben se vette a fáradságot ennek a dolognak a megtanítására, és mint írtam az ovis anyák napjáról meg lemaradtunk így honnan tudná hogy MAGÁTÓL kezdjen el köszöngetni...

Mint írtam kicsit visszás lenne hogy na kisfiam ma van anyák napja léci köszönts fel...

2012. máj. 7. 10:12
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem köszöntött meg.Jól esett volna,ha a kicsivel felköszöntenek egy szál virággal (nekem ez az első anyák napja anyukaként) de ez van,nem csinálok tragédiát belőle.A gyermekem majd felköszönt ha ovis lesz!
2012. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Ezt nem szeretem az ilyen ünnepekben. (Nő nap, Anyák napja, Valentin nap), hogy ha valaki ezt nem tartja számon, elfelejti, egyből megbocsáthatatlan vétket ejtett. Szerintem anyák napján a gyereknek kell felköszönteni az anyját, nem a férjnek a feleségét...
2012. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

De ez tökre nem hasznos válasz az én helyzetemre....mivel mint írtam (de ezekszerint hiába) itt nincs szó ilyenről hogy a gyerekeimnek lenne lehetősége MAGÁTÓL megköszönteni engem...

szerintem ez alap hogy ilyenkor a másik szülő feladata..Ha lenne apák napja, akkor én csinálnék közösen köszöntést neki, holott ő se az apám (szerencsére).

És a másik dolog hogy egész életében volt anyukája és minden évben volt anyák napi köszöntés oviban suliban otthon stb. tehát nem arról van szó hogy náluk ez nem volt divat.

2012. máj. 7. 12:08
 15/20 A kérdező kommentje:
És a Valentin nap szerintem egyáltalán nem azonos kategória. Azt hogy nem tartjuk és nem emlékezünk meg róla, nem veszem a lelkemre, mert ez mostanában lett felkapott. Korábban szó se volt erről és igazából nem is érthető teljesen hogy ilyenkor kit is kell kinek köszönteni, tehát hogy szerelmesek napja? Vagy barátoké is??
2012. máj. 7. 12:09
 16/20 anonim ***** válasza:
Igen a suliban, oviban. De nem kötelessége a férjednek téged felköszönteni. Más kérdés, hogy neki kellett volna felhívni a gyerekek figyelmét erre, de elfelejtette nagy bumm. Majd az oviban és a suliban úgyis minden egyes évben nagy hangsúlyt fektetnek erre. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni szerintem.
2012. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én irtam, hogy nem vagy az anyja. De EZT nemm tudom, honnan veszed: "(olvastam a tegnapi ezzel kapcsolatos témát is ahol jól kiosztottál egy anyukát gondolom szintén te hogy miért esik neki rosszul hogy a férje nem emlékezett meg róla mint anyáról...) "


Ugyanis ez az elsö anyáknapjás téma, amihez irtam, tehát kizárt, hogy tegnap valaki "kiosszotttam" volna.

2012. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lenne apák napja, akkor én csinálnék közösen köszöntést neki"


Van apák napja: Az Apák Napja Magyarországon június harmadik vasárnapjára esik Most júni. 17.


Tavaly köszöntötted? Neeem? Akkor kvittek vagytok:)))

Idén lehet jó példával elől járni.


(A katolikus egyház más időpontban tartja, máácius 19-én Szent József napján.)

2012. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen?? És olyan régóta és annyira széleskörben ismert és ünnepelt az apák napja mint az anyák napja,?? Ugye hogy nem... ez már csak kötözködés a részedről.

Mindegy, köszi a válaszokat.

Azért arra kíváncsi lennék,hogy akiket ennyire nem érdekel ez a kérdés, voltak e valaha ebben a szituban hogy nem lettek megköszöntve olyan ünnepen amin igenis SZOKÁS megköszönteni egymást? Szerintem még nem...

Lehet hogy van akiknek az anyák napja nő és anya létükre tökre nem fontos, nem jelentős, hanem inkább a szülinapjukon vagy a házassági évfordulón akadnának ha el lenne felejtve...Én meg azon nem akadok ki egyáltalán..

2012. máj. 7. 14:55
 20/20 anonim ***** válasza:
79%

Apák napjás válaszoló vagyok...

Nem kötözködésből írtam, te hoztad föl a témát:)


Engem sem köszöntött fel a férjem , ill. nem "köszöntetett" fel a gyerekeimmel egyszer sem, pedig 4 éve vagyok anyuka. Nekem ez nem probléma, egyáltalán nem zavar. Megértem, ha valakit igen.

Ma volt egy ugyanilyen témájú kérdés, megy a pocskondiázás ott is. Azt hiszem oda írtam, hogy én úgy érzem, minden nap anyák napja, amikor "kapok" valamit a gyerekeimtől: egy puszi, ölelés, rajzocska. Nem kell ahhoz május első vasárnapjának lenni.

(Én inkább azon akadok ki, amikor valakinek egész évben ezen az egyetlen napon jut eszébe, hogy felkeresse az édesanyját, nagymamáját, máskor meg eszébe sem jut felhívni mi van vele... Biztos van ilyen is, na attól rosszul vagyok, de igaz ez más téma.)

2012. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!