Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a főnökötök...

Mit tennétek, ha a főnökötök ultimátumot adott volna, hogy max mennyi időt lehetsz szülés után otthon, mert utána nem vár vissza?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tehet ilyet, törvény írja elő mennyit maradhatsz otthon, és a te szíved joga hogy kitöltöd ezt az időt vagy se. Azért nézz utána a neten ezeknek a dolgoknak mielőtt válaszolsz neki, nehogy még jobban csőbe húzzon. Micsoda egy szemét!!!
2009. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem tehet ilyet, lényeg, hogy nehogy aláirj valamit. Úgyhogy próbáld meg nem ezen rágni magad!
2009. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem írok alá semmit. Nem rágódnék a kérdésen, ha nem lenne ilyen nehéz elhelyezkedni.

Jogilag nem tehetné meg, de ez persze nem érdekli.

2009. jún. 24. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg kirúg,akkor menj munkaügyi bíróságra,biztosan neked lesz igazad.De ezt szerintem a munkáltatód is tudja,úgyhogy szerintem nem fog semmit tenni.
2009. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogilag nem teheti meg, de gondolom szóban mondta neked és olyankor, amikor más nem hallotta, így pl. bíróságon nehéz lenne bizonyítani. Szerintem ha nem egy extrém rövid időtartamot mondott a főnököd nyugodtan mondd neki hogy persze elfogadod. A főnök megnyugszik, te meg úgyis majd meglátod, hogy alakul. Lehet hogy szükség lesz a pénzre, költöznétek, ilyesmi és szívesen mész majd vissza. Ha meg úgy alakul hogy nem mész, a feje tetejére állhat a góré, kényszeríteni nem tud. Plusz a cég életében is egy csomó minden történhet, lehet h már a főnököd sem lesz ott. Nekem is úgy volt hogy egy év után vissza kellene menni (nem volt ultimátum, csak "jól felfogott érdek"), de pár hónap múlva a főnökömet kirúgták és most nyugodtan babázhatok itthon amíg jólesik, a kutyát nem érdekli. Szóval ne idegeskedj emiatt, nem láthatunk a jövőbe - még a főnökök sem :))
2009. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:)
2009. jún. 25. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!