Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vaterás, Tesz-Veszes Anyukák!...

Vaterás, Tesz-Veszes Anyukák! Ti hogy csináljátok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam nem használt dolgait és egy két felnőtt ruhát raktam fel Vaterára. Minden holmi vagy új, vagy újszerű. Esetleg nagyon pici hibájú cucc. Csak olyasmiket raktam fel, amiket én is megvennék. Mégis van olyan, amit meg se nagyon néznek. :(

Ti hogy csináljátok? Ha valamit nem vesznek meg, újra indítjátok? Hogy érdemes felrakni a dolgokat? Fix árral, vagy licitre?

Minden érdekel a témával kapcsolatban, még nagyon kezdő vagyok. :)


2012. máj. 10. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
sok ruhát felraktam, sok olyan volt amit nem is használtam és mégse kelt el, pedig 200-300 forintért már oda is adtam volna, én licittel tettem fel őket, ami lejárt azt nem indítottam újra, megpróbálom máshol is hirdetni
2012. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább méret szerint rakd fel 10-15-20 db csomagokban. 1 Ft-ról indítsd, 2 hétre rakd fel. Fontos a szép megfogó jó kép!

Leteszek a földre 5 felsőt, 5 nacit, mint szettek, felé sapikat, alá cipőt. Így jól mutatnak. Az 1 Ft-ról induló dolgokat többen megnézik, sokan szeretik a licitálást!

2012. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én gyerekruhákat inkább ruhacsomgként rakom fel, tehát több darabot egyszerre. Én olyan árat írok, amiért turiban veszek esetleg, tehát nagyon olcsón. Eddig egy ruhacsomag ment el és egy kis szett, de érdeklődnek a 3 farmeros csomagra is. És majdnem mindegyiken van aukciófigyelő, tehát én nem panaszkodom.
2012. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elég sokan árulnak, ezért nem lehet túl nagy áron eladni a cuccokat. csak azt rakom fel, ami már a helyet foglalja és igyekszem olyan árat beállítani ami még nekem is megéri, de el is viszik hamar. Ha kell, párszor újraindítom, ha úgy se viszik, el, akkor általában marad a szekrényben.

amit szinte ingyen is odaadnék, azt minimálár nélkül, 1 Ft-ról indítom, a többi általában fix áras. úgy vettem észre, hogy sokan a fix árasokat szeretik, mert ott nem kell várni a licitek végére és így nekem is gyorsabb

2012. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyenként én se vacakolok a ruhákkal. ha nem használtátok valóban, akkor nyugodtan hirdetheted új-ként.
2012. máj. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én vásárlóként tudok véleményt mondani, de hátha ez is segít.

Sok mindent vettem már vaterán a gyereknek, főképpen ruhákat. Leírom, milyen szempontjaim vannak, ahogy eszembe jutnak:

– Mindig méretre keresek első körben, tehát az fontos, hogy oda legyen írva (és rendes méret, pl. 116, nem az, hogy 4-5 éves gyerekre). Ha így nem találok semmit, amit keresek, akkor keresek rá simán mondjuk arra, hogy „kardigán”, de iszonyú sok idő kisilabizálni, hogy mi mekkora, ha nincs méret írva. Szerintem ezen nagyon el lehet csúszni.

– Ahogy a helyesíráson is! Érdemes utánanézni, hogy kell írni dolgokat (pl. a muszlim és a muszlin nem ugyanaz! :), bár én sokszor direkt rosszul írva is rákeresek cuccokra, és már találtam így gyöngyszemeket, de azért nem hiszem, hogy ez általános.

– Ha találok valami jónak tűnő cuccot, mindig megnézem a hirdető többi aukcióját is, hátha van még olyan, amit megvennék, bár lehet, hogy nincs is rá épp égető szükségem, de úgy érzem, a postaköltség jobban megoszlik több terméken.

– Sosem vettem még ruhacsomagot, csak egyenként ruhákat. Esetleg még 2-3 nadrág vagy póló egyben az oké, de a 20 db-os ruhacsomagokban nem hiszek.

– Egy nadrágnál nekem fontos, hogy gumis-e a dereka, így ez jó, ha bele van írva az aukció szövegébe, lehet rá keresni.

– Szerintem tedd fel újra és újra azokat a termékeket, amik nem kelnek el elsőre, mert nálam pl. gyakran előfordul, hogy elfejtem, hogy megfigyelek valamit, vagy nem érek rá pár napig vaterázni, így lecsúszom a cuccról, pedig lehet, hogy egy hét múlva megvenném.

– Érdemes szezonális dolgokat felrakni gyerekruhából (ez nyilván evidencia), mert a gyerekek elég gyorsan nőnek, így nem sokan vesznek télikabátot tavasszal nekik.

– A fix ár az engem inkább sarkall arra, hogy gyorsabban döntsek, mert különben félő, hogy valaki elhappolja előlem az árut. Míg ha licit van, akkor ráérek az utolsó pillanatig dönteni, beszállok-e.


Persze nem biztos, hgoy én egy „tipikus” vaterás vevő vagyok. :)

2012. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még valamit: volt már olyan, hogy vettem mondjuk két pólót valakitől, aki később, mikor már e-mail kapcsolatba kerültünk, megkérdezte, nem érdekelne-e még több póló, olcsón odaadja őket. Átküldött képeket, és vettem még tőle párat így is.
2012. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vevőként és eladóként is fenn vagyok aukciós oldalakon:


Nagy csomagot nem nézek meg, mert abban általában egy-két darab a jó, a többi selejtes, így inkább kisebb csomagokat készíts.


Legyen jól látható kép, ne pedig csak 1 amin össze vannak hajtogatva kupacba. Nem látszik milyen állapotú, mi van benne (nem elég leírni) stb. Egy-két közeli sem árt, ha mesemintás stb.


Keresési funkcióknak segítség:

- Könyörgöm miért nem lehet odaírni, hogy fiú vagy lány? Én ezt első körben szűröm és sajnos nagyon soknál észrevettem hogy még ennyit sem jelölnek be, de így nem is fogja a vevő látni. Tehát nagyon is érdemes odakattintani.

- Méret...igen már írták, hogy ennyi meg annyi éves gyerekre. Csak épp az én 2,5 éves gyerekem 4 éves méretű ruhát hord...és ahány gyerek annyi féle. Tehát ahogy írták. 74-80-86-92-98-104 stb stb stb erre is sokan keresnek. (többek között én is)

- Mérés...kérésre mérek...másik halálom. Ha már elővette a kedves eladó azt a nyomorult kisruhát lefényképezni nem egyszerűbb azonnal lemérni? Akárhol hirdeti úgyis rá fognak kérdezni a cm-re, és sokkal melósabb mindig előveszem-elrakom-előveszem stb stb. Tehát ezt is ildomos kitölteni keresztben kasban :)

-Kategória...igen sajnos láttam én már cipőknél lánykaruhát is :) De nem ragozom.


Én 1 Ft-ra nem teszek fel semmit. Nagyon nagy a választék, és lehet, hogy gyönyörű ruhacsomag tele újakkal 1 Ft lesz a vége is. Nem keveset vettem így meg :D Tehát licit 2 hétre ( a 3 már túl hosszú) vagy fix ár.


Újraindítás...Ha felteszem licitre és lejár akkor egy hónap múlva teszem fel megint. Figyelni kell, hogy mikor van fizetés-gyed-gyes, mert általában akkor tudnak fizetni az anyukák, addig csak figyelőbe rakják és gyakran el is felejtkeznek (szintén tapasztalat :D velem is előfordul) ,majd a 2. hónapban fix ár. Utána már nem hirdetem, egyrészt csak a szezonnak megfelelő ruhákat érdemes hirdetni, másrészt nehogy több legyen a mindenféle díj, mint amennyiért elmenne a termék.


Időpont! Főleg 92 méretnél nagyobb ruháknál lényeges az időpont. Sok anyuka délután, este esik gép elé. Tehát ha reggel-délelőtt-kora délután jár le, akkor sokkal kevesebb a licitáló. Egyrészt dolgoznak, másrészt gyerekkel vannak, bevásárolnak stb. Este inkább ráérnek pihenésképpen nézelődni.


Ha 2 hónap alatt nem kel el akkor megyek nem díjas oldalakra. :) Volt, hogy valaki más oldalon az egész méretnyi szezonális ruhácskát felvásárolta és rendszeresen visszajár már hozzám. Most is néztem alig van valami, az idei téli legfőképp, bár már abból is sokmindent elvittek, Majd ősszel teszem fel, ha addig nem jelentkeznek a szokásos vásárlóim a többiért.


Amúgy pár 80-as nyári kislány ruhaszettem még van eladó ;)


Sok sikert!

2012. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot!

Egyébként mindig írom, hogy fiúra való, mindig jelölöm, hogy mekkora méret, anyag, szín, stb. Tehát rákeresve könnyű rátalálni.

Viszont babaholmiból nem ruhák, hanem inkább használati tárgyak vannak. Mivel tervezünk még tesót, így csak olyan dolgokat adok el, amiket nem használtunk a fiamnál és azt gondolom, hogy nem használnám a tesónál sem. Vagy több darab is lett valamiből,pl vettünk és kaptunk is valamit.

Na de most majd okosabban csinálom, igyekszem a tanácsaitokat szem előtt tartani. :)

2012. máj. 10. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!