Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem szokás mostanában...

Miért nem szokás mostanában hagyományos (normális) nevet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 07:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Talán mert a szülők nem gondolnak arra, hogy a divat változik, a név marad.
2012. máj. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%
Mert sokan az hiszik,hogy ettől különleges lesz a gyerekük.
2012. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem pedig azért mert a világ változik.És bár régen szépek voltak ezek a nevek:Erzsébet,Katalin,János,István mostanra sok szülő szerint elavultak.:)

Én még nem tudom,hogy kisfiam vagy kislányom lesz-e,de az biztos,hogy ilyen neve nem lesz.:D

15hkm

2012. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nekem speciel feláll a szőr a hátamon a Zselyke Ármin vagy Dzsindzser nevektől(hogy csak egy pár cifrát említsek)
2012. máj. 15. 08:05
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Mert új nevek mindig is jönnek be.

Ezzel semmi baj nincs, nem is kell mindenkinek tetszen, de egy idö után megszokott név lesz.


Amikor az elsö Lászlót nevezték el ,vagy az elsö Erzsébtet, margitot tuti mindenki nézett nagyokat, aztán megszokott köznév lett belöle, söt divat név is.


Ez most is így van és majd a te unokáidnál is így lesz.

2012. máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%
Mindenkinek magánügye eldönteni,hogy nevezi el a gyerekét.És én sem fogom ezeket a neveket adni neki,bár attól,hogy nekem nem tetszenek másnak még tetszhet.Ha fiam lesz akkor Noé lesz ha lányom akkor Lora.Szerintem ezek azért nem tartoznak ebbe a kategóriába............
2012. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy ami neked cifra és nem normális, az lehet hogy nekem tetszik. Neked ilyen a Zselyke, de nekem így hívják a kislányomat és biztosan büszke lesz arra, hogy szép neve van, szép történelmi eredettel és jelentéssel. És lehet, hogy ami neked tetszik az nekem nem. de attól, hogy neked nem tetszik, az még nem feltétlenül nem normális név. Bár nem tudom, neked milyen nevek a normálisak...
2012. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

A mai túlmodern nevek még tőlem is távol állnak,mint pl:Zebulon,Pelbárt,

de nem adnék a lányomnak régi nevet sem.Az iskolában kicsinálnák a neve miatt.Hiszen a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással.Ezt is figyelembe vettük névválasztáskor.Így kapott egy nem túl modern nem túl hagyományos és szerintem gyönyörű nevet a Biankát.

2012. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi a hagyományos? Mi a normális?

A környezetemben rengeteg Anna, Katalin van, vannak Lacikák, Janikák, stb. Azaz kezdenek megint divatnevek lenni, akkor ez most minek számít?

Így nem lehet megítélni egy nevet. Jó, tényleg egy Dzsesszika, Szamanta, stb. névtől falnak megyek (külföldi nevek magyarban engedett változatai), de szerintem mindenkinek más a normális.

Nálunk 2 közül választottunk a lányomnak: Boglárka és Katalin. Mielőtt megszületett megkérdeztük a szülésznőt, hogy miből van sok mostanában ezeket nem is említette. Boglárka lett, erre kiderült hogy abban az évben az volt a leggyakoribb, de pl. a bölcsis, ovis csoportjában egy se volt, Katika viszont van most kettő is.

Mindenkinek saját magának kell eldönteni mi a normális, szerintem senki ne ítélje meg a másikat ennek alapján.

2012. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a Bianka nagyon szép név.

Arra is gondolni kell, hogy amikor már a kislányod kb. 80 éves lesz, és az 5-6 éves kislány (aki nem az unokája) azt mondja neki, hogy: Tündi néni, vagy Hajnalka néni és hasonlók.

(Mert szerintem vannak nevek, amelyek korfüggők, és bizonyos kor után inkább viccesnek hangzanak, még a legnagyobb tisztelet mellett is)

2012. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!