Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémamentes terhesség...

Problémamentes terhesség esetén (normális munkakörnyezet, ideális körülmények, stb.) mikor "szokás" szülés előtt befejezni a munkát?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Szülés várható időpontja előtt 4 héttel (28 nap) mehetsz el TGYÁSra. Egy probléma mentes terhességgel simán lehet dolgozni. Én is a 36. hétig dolgoztam, és nem értem miért hisztizik sok kismama, hogy még csak 5 hetes, de már megyek is táppénzre.
2008. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. A 38. hét már túl késői?
2008. jún. 16. 18:33
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem miért annyi vagy? :)

De az előző válaszolónak mondom, hogy én is a 6ik héttől táppénzen voltam de veszélyeztetett, noi meg akinek kapásból az első terhessége vetéléssel végződött az valószínűleg meggondolja hol és hogyan tölti el a 40 hetet.

De sok esetben a stresszes környezet az már indok szerintem. Nah meg hogy most űlő munka vagy állandó álló, vagy épp vegyes. Mert én is szerettem volna a 7ik hónapig dolgozni... üzletkötő voltam és vezettem napi 5-6 órát zötykölődve. Én szerettem volna viszont a magyar utak és az orvosom nem tom mit szólt volna. Nem is volt lehetőség a gondolkodásra. De engem ez a helyzet vagyis nem is a helyzet hanem Isten megmentett egy kirúgáűstól, mert az lett volna ha nem jövök el táppénzre...

Problémamentes terhességet és szűlést kívánok!

39 hetes 5 napos :)

2008. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a jókívánságaidat, viszont kívánom!
2008. jún. 16. 18:44
 5/12 A kérdező kommentje:
még csak 24 hetes vagyok, de tervezgetek...:D
2008. jún. 16. 18:45
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Az első válaszolónak üzenem,hogy nem minden kismama azért megy az 5. héttől táppénzre,mert kényes pina.Én például azért nem melózok a 6.héttől,mert vegyszerekkel dolgozom,és felelőtlenség lett volna ennek kitenni a picikémet.17 hetes kismama
2008. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én vegyész vagyok, de szerencsére irodai munkát is csinálhatok a beosztásom miatt. azért szerintem nem kell elítélni azt, aki korán abbahagyja a munkát. mindamellett én is úgy gondolom, h a várandósság egy áldott ÁLLAPOT, nem pedig betegség.
2008. jún. 16. 20:28
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Az első válaszoló vagyok.

Nem a veszélyeztetett terhesekre gondoltam, hanem akik itt írnak, hogy ha fizetsz az orovsodnak egyből táppénzre vesz. Az SzTK-ban is táppénzre vesznek, ha baj van. Én megbeszltem a munkahelyemen, hogy ameddig tudok, dolgozok, ha a doki úgy látja, akkor megyek táppénzre. A 36. hét után is lehet dolgozni, de akkor már akkora az ember hasa, hogy inkább otthon maradsz, és a baba fogadására is fel kell készülni.

Még egyszer bocsánat azoktól, akik nem hiszti miatt mennek táppénzre, de sokan ezt csinálják.

2008. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Az első válszoló nem értem milyen jogon ítél meg vagy el másokat! Semmi köze hozzá, ki meddig dolgozik! Egy hisztis kismama ;)))
2008. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Hat az elso valaszadonak tenyleg nincs igaza!En is vegyszerekkel dolgoztam es annyira rosszul lettem,h este mar infuziot kaptam venasan es korhazba kerultem es 3 hetre ra mar el is vesztettuk a babat,a doki meg ki sem tudta tolteni a veszelyeztettett terhessegre valo papirokat.Ugyhogy en azota nem is dolgozom,a ferjem hallani sem akar a munkarol,semmilyen munkarol...foleg mikor kiderult h ott a munkahelyemen 4 en voltunk akik elveteltek akkor 2 honap alatt.Hal' istennek jon a baba...es minden ok.

Aki meg megteheti miert ne ulne otthol...miert gurizzen 1 munkahelyen mikor a pocakjaval 1 oriasit is setalhat helyette a friss levegon reggel...vagy a munka helyett bar mit csinalhat ami jol esik nekik...persze a veszelyeztetett terhesek is elvezhetik a "szabadsagot"...

Gratulalok minden kismamanak!

2008. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!