Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy lánynak, a mai világban...

Egy lánynak, a mai világban hány évesen lenne ideális a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a megélhetésre. Hány évig kell egy munkahelyen dolgoznia ahhoz, hogy a baba miatt ne küldjék el, és akár pár év múlva vissza is mehessen, ha a baba már nagyobb lesz?

Teljesen kizárja a jó karriert a baba? lehet a kettőt rendesen összehozni? Mármint soha nem akarok úgy tűnni a gyermekem szemében egyszer, hogy anya csak dolgozik, hazajön este akkor max 3-4 órát van velem aztán reggel elmegy...


Szóval én most fogom kezdeni az egyetemet, 18 éves vagyok. Az egyetem durván talán 5-6 év lesz, azaz 24 évesen kezdek el dolgozni igazán, ezután mikor lehet jó a baba dolog?


2012. máj. 15. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 28 körül.Bár én 22 vagyok és 15.hestes km.Viszont én 19 éves korom óta dolgoztam és eltartottam magamat a párommal.Nem szülőknél lakunk és laktunk.Szóval az én helyzetem más.:)

15hkm

2012. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha 18 évesen jó szakmával dolgozni kezd, akkor 3-4 év után nyugodtan vállalhat gyereket.

Ha egyetemre megy, akkor 26-28 éves kor az ideális, mert úgy már dolgozott is pár évet.

2012. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

29 vagyok, a masodik babat varom. Az elsovel 25 voltam. Fiatalnak ereztem magam. PEdig mar hazas voltam, diplomas, volt hol laknunk, munkahely stb.

Most a masodikkal sokkal felelossegteljesebbnek erzem magam.


Az idealis kor szerintem elso babara 28 ev (persze egy 20 eves is lehet "erett" a feladatra, vagy egy 40 eves meg epphogy nem.

2012. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ha újrakezdhetném nem szülnék 30 alatt, így is viszonylag "későn" szültem, 28 évesen, de ráért volna még.

Nem bántam meg, imádom a fiúnkat, de pár hónapja rám tört, h de jó lenne a férjemmel kettesben elmenni valahová, este nem fürdetni, és fektetni, hanem akár beülni valahová ketten, hétvégente sokáig aludni és hosszan sorolhatnám.


Mondjuk lehet, h az a baj, h 5 éve sehol nem voltunk kettesben, nagyszülők nincsenek, barátok el vanna foglalva a saját gyerkőceikkel, babysittert meg nincs pénzünk fogadni.

2012. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ha tehetném az összes gyermeket 30 alatt szülném.30 alatt ideális első gyereket és inkább a 20-as évek elején.1.gyereket 24 évesen szültem,2.-at 29 évesen .Most 32 vagyok és 33-34 évesen tervezem a harmadikat.
2012. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20 és 30 között az első.30 fölött sok betegség előfordul a nőknél ami 20 évesen ritka pl.magas vérnyomás,magas cukor stb..A betegségek miatt mindig komplikált a gyerekvállalás vagy csupán körülményes.Nem bántam meg,hogy mind a két gyerekem 30 alatt született.Nekem 31 évesen jött ki a cukorprobléma ami körülményessé tenné a gyerekvállalást most de azért nem mondtam le harmadikról sem.
2012. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés 35 fölött szülni ami divatmost.Mindenki tervez karriert meg mindent amiből nem lesz végül semmi és teherbe sem fog esni mert kiöregszik.Az első gyerekre vonatkozik ez jobban.Ha már van 2-3 gyereke és 34 fölött szül még egyet az más.
2012. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!