Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek van 3 gyereke de...

Ha valakinek van 3 gyereke de nem bír egyszerűen velük, nem pusztán anyagilag hanem pszichésen, lelkileg, fizikailag, ki van bukva, állandóan sír, pszichológus nem segít, pszichiáter meg csak begyógyszerezi ami mellett szintén nem tudja ellátni őket?

Figyelt kérdés
Akkor mi történik? Apuka van de egyfolytában dolgozik. Ilyenkor első körben körülnéznek a családban ki tudná gondozni a gyerekeket? Nagyszülők közül 2 alkoholista és gyógyszereken él, magát se tudja fenntartani. A szülők testvérei közül egyik nagyon fiatal egzisztenciája nulla, másiknak magának is van 3 gyereke? Olyan elképzelhető hogy csak egyet vesznek el tőlük, kettőt náluk tartanak? Vagy mi történik ilyenkor?
2012. máj. 17. 12:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

szülés utáni depressziója van?

mennyire szar a helyzet? miben nyilvánul meg?

a pszichiáter egyébként nem begyógyszerezi, hanem a megfelelő gyógyszert írja fel neki. mi az a gyógyszer, ami miatt nem tudja ellátni őket? mert pl. az antidepresszánstól pont hogy jobban lesz.

de légyszi, konkrétan írd már le, milyen betegsége van az anyukának.

2012. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos a mai világba nem egyszerű munkát taláni.Mostanába én se vagyok a toppon,de hozzáteszem én már 15 éve gyesen vagyok.

A kicsi dec-be lsz 3 éves,de most elérkezett a pillanat mikor már azt mondtam elég s el kell menjek dolgozni.

Hidd el nem egyszerű ám neki se 3 gyerekkel otthon.Én azt mondom sokkal fáradtabb vagyok,mintha dolgoznék.

A gyógyszereket valahogy mwllőzni kellene,mert az csak eltompítja a tüneteket,de nem gyógyul meg tőle.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem,mint az előttem válaszoló,hogy milyen gyógyszer az amit felír és úgy elkábítja,hogy nem tudja a gyerekeket ellátni.Mert az antidepresszánsoktól tényleg csak jobban lesz.Én 2 hónapig szedtem,de kifejezetten jól éreztem magam s ki voltam virulva.Egyéb mellékhatás miatt viszont abbahagytam,mert a tejem is visszajött és iszonyatos fülzúgást kaptam,ami a mai napig nem múlt el,pedig ennek már 7 hónapja.

Ha megtalálja az orvos a megfelelő gyógyszert a számára,szerintem csak jobban lehet.Ezeknek a gyógyszereknek ez a lényegük,hogy szorongáaoldó,kedélyjavvítók.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen BETEGSÉGE van, nem is írtam ilyesmit, mivel nem tudom beteg e, csak a tüneteket látom.

Ezt ő mondta hogy nyugtatókat kap a pszichiátertől és sógorom elmondása szerint nem szedi be mert akkor alszik és nem ébred fel a gyerekekhez mikor sírnak stb.

És ezt a begyógyszerezi témát sem én találtam ki hanem ők fogalmaznak így, meg a sógornőm is, hogy járt pszichiáternél IS de az szerinte oda se figyelt rá csak felírt egy halom gyógyszert amit ő nem szed be.

2012. máj. 17. 16:58
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik gyógyszert kapta,de a fronton 0,25-ből,ha bevesz napi 1 vagy 2-szer felet sokkal-de sokkal jobban lesz s ami a lényeg,hogy nem álmosodik el és el tudja látni a gyerekeket.

Én is szedtem s 4 gyereket elláttam + egy 20 éve fekvőbeteg nagymamát.Háziorvossal íratassa ki.

Nézz utánna a frontin tényleg jó és ez a gyengébb változata.

Én volt,hogy csak 1 hétig szedtem s csak napi felet s tényleg jobb volt.Azt mondják ez annyira gyenge,hogy nem szokik hozzá az ember.

Vagy amit felírt nyugtatót az orvos neki vegyen be belőle kevesebb adagot,ha úgy érzi,hogy tényleg eltompítja.

A munka keresést viszont ne adja fel,mert ez tipikus gyes betegség!

2012. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

nem tudom, milyen nyugtatót kap,a mitől elalszik. esetleg az első napokban álmosabb lehet a bevétel után, de aztán...

(én is szedtem már nyugtatót)

pedig szerintem antidepresszáns kellene neki.

nem hiszem amúgy, hogy elveszik tőlük agyerekeket, bár arra nem válaszoltál, hogy mennyire súlyos a helyzet pl. ad-e nekik enni, veszélyezteti-e őket, agresszív-e, vagy csak rosszkedvű, lehangolt, elege van az otthonlétből?

2012. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Utánanézek, meg megkérdezem miket kapott pontosan. Bár az a baj, hogy így elzárkózik tőle mondván álmos tőle, alszik és nem szedi be a gyerekek mellett.

Meg nem tudom, az alap problémáját mennyire oldja ez meg,hogy a 3 kicsi gyereket ellátja és éjszakázik évek óta meg kimerült stb. Átérzem amiket mond pedig nekem sokkal nagyobb különbség van korban a gyerekeim között, és a férjem is tud segíteni de néha nem könnyű.

2012. máj. 17. 17:11
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A kimerültségtől is ide tud jutni valaki,főleg,ha nagyon picik a gyeekek.Nagyon le tudják strapálni az embert.

Majd írd meg mi van velük.


Minden jót!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Sír, hisztirohamokat kap (egynél ott voltunk, berohan a fürdőbe, becsukja az ajtót és sikít kiabál csapkod..) mert azt mondja anélkül megverné a gyerekeket azt pedig nem akarja.

Ordít kiabál velük megrángatja őket, bependeríti a szobába, a nagyobbakkal agresszív inkább a pici babával még nem.

Ellátja őket de közben is csapkod, odavágja a gyerek elé a tányért szóval nagyon rossz nézni, és saját bevallása szerint is tudja hogy nem jó de egyszerűen elkeseredett fáradt.

Mindig mondom neki, hogy ha nagyon elege van hívjon fel, csak panaszkodjon folyamatosan ha az segít (okosakat lehet hogy nem tudok mondani de legalább meghallgatom hátha úgy kijön belőle). De nem teszi meg elégszer, vagy nem akar zavarni, meg érdekes a dolog, mert annyira mi nem voltunk sose puszipajtások, csak ez a téma egyre rosszabb és egyre durvább lesz, így tanácsot kért tőlünk, mondván hogy nekünk is 3 gyerek van, én hogy bírom.

2012. máj. 17. 17:18
 20/24 anonim ***** válasza:

Mekkorák a gyerekek?És ő hány éves?

Talán többet kellene kimozdulniuk a játszótérre ott ő is tudna egy kicsit beszélgetni anyukákkal.

2012. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!