Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha van pszichiáter, pszichológ...

Ha van pszichiáter, pszichológus, hogyan fejti ki a hatását ez a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Szorongásos panaszokkal voltam pszichiáternél, Rivotrilt írt fel. Az elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ha beveszem az első adagot, már fogom érezni a hatását, vagy el kell telnie egy bizonyos időnek, amíg az előírt adagban szedem, hogy érezzek valami javulást?
2012. ápr. 24. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen gyógyszer nem hat azonnal,a Rivotrilnak is kell legalább egy-két hét,mire érezhető a hatása. De semmiképpen ne szedj többet az előírtnál.
2012. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Rivotril szimpla nyugtató, az első szem is hat.
2012. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
a rivotlil nyugtató.lelassít. Csökkenti a vérnyomást.Érezni fogod azonnal. (én pszichológus vagyok és nem értem szorongással miért pszichiáterhez mentél. Szerintem hülyeség rá gyógyszert szedni, amíg nem tudod, hogy fiziológiai probléma-e avagy tistán pszichés. Sok pszichiáter már álmában is rivotrilt ír fel.)
2012. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Rivotril az nyugtató. Semmi egyéb. Antidepresszáns mellé szokták adni, vagy pedig nagyon kezdeti szorongáskor, önállóan is. Talán ez az első stáció. Ha használ, akkor elég is ennyi. De ha rosszabbodik a helyzet, akkor kapsz antidepresszánst. Most csak annyit tegyél, hogy szedd, ahogy előírták, és kerüld a stresszes helyzetet, amik ide sodortak. Gondolom, visszarendelt a doki, egy idő után ( ált. 3 hét)
2012. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

ha pszichológus vagy,akkor nicns hatásköröd feltétlen tudni ezen gyógyszerek fontosságát vagy jelentőségét. én pszichológia fakton vagyok,mellette gyakolraton voltam 4 pszichiáternél és 5 pszichológusnál. a rivotril, akárcsak a frontin,medazepam stb központi idegrendszerre ható gyógyszer mely etompitja az érzékeléseket,főleg a homloklebenyben,aminek következtében könnyebben oldható, formálható a szorongásért felelős gondolat,rögzülés....nem viccböl mondja az orvos szorongásos és depressziv jellegű betegségeknél hogy a gyógyszeres kezelés kiegészitö jellegü (de fontos) és amellet pszichoterapeuta segitsége is fontos...


attól hogy van mindkettő ugyanúgy fejti ki a hatását (elolvasod szépen a tájékoztatóját és kiderül) valamint csak testi tünetet kezel,a szorongással járó finomságokat (gyors szivverés izzadás szédülés csőlátás stb.) nem fog csinálni veled semmit csak ezeket enyhiti, szünteti...

2012. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

hogyne ismerném a gyógyszereket, arról tanulsz évekig, hogy hozd le a gyógyszerről az embereket.

Tudom a hatását, mint sok más pszichológus és mint sok pszichiáter nem értek egyet egyet azzal, hogy azonnal felírják anélkül,hogy diagnózis lenne.Ennyi. (van a baráti körben több pszichiáter is, aki szintén nem ír fel,főleg nem egy találkozás után.)

2012. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

6/6 ma 22:29


Teljesen egyetértek veled. Én is megfigyeltem, hogy az orvosok többsége,anélkül is írja fel a gyógyszereket,hogy tudná mi a baj.

Mondok egy példát:

Elmentem a dokihoz hasfájással, ő epekőre gyanakodott.Elküldött hasi Uh-ra+vérvételre és egyúttal írt fel 2 fajta gyógyszert. Ilyenkor vetődik fel, hogy mire írta fel, amikor még nem tudta, hogy milyen eredetű a hasfájdalom.

2012. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Húú, hát mindenkinek nagyon köszönöm! Felénk ez

úgy működik, hogy elmész a pszichiátriai rendelésre, ha úgy érzed, hogy valami gond van, és ha a pszichiáter úgy látja jónak, ad beutalót a pszichológushoz, egyébként lehetetlen bejutni. És merem állítani, egytől egyig, mindenkinek felírja ezt a gyógyszert. Én nem ideges vagyok, vagyis nem ez a fő bajom... Az elmúlt 1-2 hónapban annyi rossz történt velem, hogy néha úgy érzem, bedilizek, de sem a vérnyomásom nem megy fel ilyenkor, se kimondottan ideges nem vagyok. Csak egyik nap nagyon pozitívan látom a dolgokat, tele vagyok energiával, tervekkel, a másik nap meg minden ok nélkül elkap a sírás, vagy rossz kedvem van, nem látom a kiutat. És nem tudok simán felülkerekedni ezen az érzésen, de azért általában 1-2 nap alatt kialszom, elmúlik.... Most már be sem merem venni, a 90/60-as vérnyomásom mellé most pont egy keringés összeomlás hiányzik....

2012. ápr. 25. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!