Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kiégett vagyok, mit...

Teljesen kiégett vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Teljesen kiégtem 37éves koromra. Gyakorlatilag minden napom úgy indul, hogy fáradt a lelkem.

Nem hoz lázba egyetlen munka sem, semmi kedvem új embereket megismerni. Legfőképpen már nem érdekel senki baja. Amikor csak a családommal vagyok, esetleg azzal a pár emberrel akiket szeretek, és sem tv-t nem nézek, sem internetet nem olvasok, akkor tökéletesen boldognak érzem magam.

Az emberiséget szánalmasnak tartom, és teljesen teli van a tököm azzal, hogy minden ember szépnek, okosnak, csodálatosnak akarja magát beállítani, miközben tíz forintokért gyilkolja a másikat. Utálom a sok szentfazekat akik annyira erőszakosak, és gyűlölködnek a szeretetre hivatkozva, utálom a médiát mert a lelkileg legelrohantabb embereket rakják fénybe, és ettől egyszerűen undorodom. A vicc, hogy abban sem vagyok biztos, hogy velem van a baj.



2012. ápr. 23. 02:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És mi a munkád? Meg nő vagy férfi vagy?
2012. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Férfi, és informatikus egy pár ezer embert kezelő cégnél. Gyakorlatilag döntéshozói státuszban, a keretösszegeken belül.
2012. ápr. 23. 12:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Értem. Nos én is így érzek gyakran, mint te. Nekem is döntéseket kell hoznom gyakran a mukahelyen,középvezető vagyok. Utállok lassan mindenkit a munkahelyemen a sok idióta alulképzett irígy ember, mert ugye a vezető az midig ki van beszélve és mindig hülyeséget csinál... Én azt csinálom, hogy mostanában szite senkivel nem beszélek, csak ha nagyon muszáj és sok időt töltök a párommal. Vegyél ki pár nap szabit és utazz el azokkal , akiket szeretsz valahová. Engem pl. a hegyek megnyugtatnak, így tervezem hogy most tavasszal-nyáron gyakrabban kimegyek majd a közeli hegyekbe. Amúgy meg tényleg nem kell a sok idiótával bájologni, nem biztos hogy benned van a hiba. Én már mindenféle különösebb bűntudat nékül megmondom bárkinek, hogy mi a véleményem, ha a én dolgaimba kíván beleszólni. Kezeld lazán az idiótákat, mond meg nekik, ha már idegesítenek... Esetleg tűzz ki magad elé valami új célt. Én most eldön
2012. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szóval eldöntöttem tanulok valami újat, és beíratkozom szeptembertől egyetemre újra. És most ennek annyira tudok örülni, hogy tök sok energiám lett. Na ennyi jut eszembe most.
2012. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek abban, hogy könnyebb volna a módszered követni. Nekem még nem megy, sajnos mindenkit végighallgatok, és úgy teszek mintha figyelnék. Sokszor szeretném borítani az asztalt, de vigyázok, hogy másokat ne bántsak meg, mert ettől valahogy gonosz embernek érezném magam.
2012. ápr. 23. 14:09
 6/15 anonim ***** válasza:
gyere, kérdező csináljuk meg az el caminot! teljesen átérzem amit irsz , én nem olyan rég a fb-ot is kiiktattam az életemből ,tv-m 5 éve nincs ..csak a net ami van ..és már abból is elegem van sokszor :) Olyan jó lenne lelkileg rárezegni valakire ,odabújni ,egy kis nyugalmat találni ..-és nem kényszeresen érezni h csak azért is részt kell venni ebben az értelemtelen bizonyítós "f@rokméregető" versenyben .mondom ezt nőként ,27 évesen ..
2012. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
bocsánat ha családos ember vagy ,akkor csak az írásom hangulata, és az együttérzés marad, azzal a gondolattal megtoldva ,hogy ha lehet ki kell szakadni ebből a közegből amiben élünk..
2012. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló.

Szerencsére én ennek a farokméregetési versenynek már nem vagyok része. Nincs hová mérnem, és minden tárgyam megvan amit valaha szerettem volna. Amire vágyok meg nem tárgyak, hanem a béke a lelkemben. Nekem inkább az a bajom, és ezt jól látod, hogy mindenki más egy eszetlen önzés mellett pusztítja magát, és a világot. Mimikrikben, álarcokban, játszott szerepekben, tetszelegnek az emberek, és semmire sem hajlandóak a másik emberért önzetlenül. Tapasztalom, hogy amikor jótékonykodom, és egy intézmény kap tőlünk valamit, akkor sokszor már az nehezére esik az ott dolgozóknak, hogy segítsenek behordani, azt amit adtunk. Ők sosem azt látják, hogy a kis közösségük gyarapodott valamivel, hanem, hogy be kell vinniük pár bútort, számítógépet, vagy bármi mást, és ezt túlmutat a munkakörükön. :)

2012. ápr. 26. 17:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Milyen jó olvasni ezeket a sorokat és látni hogy nem vagyok egyedül ebben a vívódásban!Én is így érzek ahogyan Ti sokan,akik itt kommenteltek.Nekem is már betelt a pohár,belül örjöngök,fuldoklok itt,egyhelyben toporgok itt,sehogyan sem találom a helyemet.Az El Camino-n én is gondolkodtam,de azért valahogy az az érzésem hogy ha itt nem találod meg magad,akkor az el Camino után sem fogod.OTT és AKKOR biztosan változást fogsz érezni,túllépsz magadon,de amint visszakerülsz ebbe a közegbe,ahol minden szürke,zajos,mindenért fizetni kell és nem kapsz semmit,tengernyi erőfeszítést teszel nap mint nap és senki sem honorálja és mindenki önző és erőszakos stb tsb akkor újra ugyanaz leszel,újra ugyanazok a gombok lesznek benyomva...


Ez amúgy egyre romlik az internet adta távolság és személytelenség miatt,az emberek (mindenki már sznte) ebbe a virtuális világba menekül,az igazi meg elsorvad...

Lehet hogy alakítanunk kellene első lépésben egy internettagadók táborát :)


De amúgy nem tudom ebből hol lenne a kiút,mármint ebből az önmarcangoló nihilből..

2012. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

17:49


" Nekem inkább az a bajom, és ezt jól látod, hogy mindenki más egy eszetlen önzés mellett pusztítja magát, és a világot. "


Mondom, hogy nem kiégett vagy, hanem veszettül arrogáns. Ez akkor is így marad, ha a szokott arroganciáddal törölteted a válaszomat.

2012. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!