Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most volt a kisfiam névnapja...

Most volt a kisfiam névnapja és a családból (anyukámon kívül) senkinek nem jutott eszébe legalább boldog névnapot kívánni?!

Figyelt kérdés

Nem az ajándék miatt mondom! Hanem annyira rosszul esett, én mindig mindenkit felköszöntök, nekem a 3 gyerek mellett is van kapacitásom számon tartani a sok rokoni név- meg szülinapot (felhívjuk/levlapot küldünk, neten beszélünk, akihez lehet beköszönünk egy tábla csokival stb. ).

Neki meg ez az első ünnepe amit igazán megért és mégis mindenki tojik a fejére :S (most lesz 2 éves)

Jogos, ha eztán én is hanyagolom mindenki köszöntését?


2012. máj. 18. 14:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Degradálás.


Nekem mindig fura volt ez a névnaposdi, mi családon belül nem is tartjuk. A sógornőim próbálkoztak persze, hogy a gyerekeket köszöntsük fel, hogy "megtanulják" (nem tudom, mit, talán hogy folyton ki van nyalva a s.gük és mindenre ajándékot kapnak, mert egyik sógornőmnek sem jutott eszébe, hogy mondjuk leüljön a gyerekével valami irkafirkát csinálni ajándékba MÁS névnapjára)

szóval csináltak olyat is, hogy vettek a nevünkben egy 3000 ft-os törölközőt. Namost sürgősen leállítottuk, 2 gyerekünk van, ők megbeszélték, hogy ünnepre 5000 ft értékben vásárolnak a gyerekeknek per kopf. Nekünk is van 2 gyerekünk, és én rájuk költök, nem rokon gyerekekre...

(egyébként meg nem is tartották be a limitet, a fiam karácsonyra egy használt műanyag hintát kapott, ami újonnan is 1400 ft)


Szóval szerintem teljesen jogos, ha ezentúl nem köszöntesz, ha nem viszonozzák. Ezeknek a dolgoknak akkor van értelme, ha kölcsönös.

2012. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincs mit tenni...ha megjegyzed az is tök gáz mert ez milyen már hogy figyelmeztetni kell őket?? Nálunk ugyanez van. Senki se köszöntötte fel a 3 gyerekemet a névnapján, csak délután jutott eszébe az egyik barátnőmnek. És ott is csak az egyik gyerek névnapja.

Rosszul esik, igen, a családtól főleg, de ez van. Hiába teszem szóvá az csak ilyen kicsinyeskedés lenne szerintem.

2012. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én ennél is jobbat mondok: a lányomat Nórának hívják, a két évvel idősebb unokatesója Lili.

Tavaly a lányom névnapjának délutánján tajtékozva, habzó szájjal hívott fel anyósom, hogy micsoda paraszt bunkók vagyunk a férjemmel, mert nem köszöntöttük fel a Lilcsikét, holott tudtuk, hogy ők is készültek, és ha ők a "kevéske" keresetükből tudtak neki 8000 ft-os debilpónit vennék, mi is igazán készülhettünk volna valamivel.

Letettem a telefont.

Este halálra röhögtem magam a férjem ábrázatán, amikor elmondtam neki, miért telefonált az anyja. Utána küldött egy SMS-t anyósnak, hogy bocsi anyu, de a csekélyke keresetünkből inkább a saját lányunknak vettünk ajándékot, mert ma van a névnapja...


Azóta anyós nagyon figyel rá, hogy kinek mikor mije van, de sógornőmék, noha elvárják, visszafelé letojják a köszöntősdit.

2012. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

az oké, hogy a családban senkinek nem jutott eszébe, de te mit tettél, hogy ne ez legyen????


én mindig áthívom a családot egy kávéra és sütire a fiam névnapja alkalmából, úgy tanultam, hogy így illik, nem csak begyűjtjük az ajándékokat. szóval ha így nézzük, te se tettél azért, hogy a kisfiadat felköszöntsék

2012. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Lenulláztatok, mert le mertem írni, hogy nem helyes, hogy "ledegradálni"? Itt már építő kritikát sem lehet mondani, mert mindenki személyes támadásnak veszi...

Érdekes emberek vannak itt mindenesetre.

2012. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én simán felhívtam rá a figylemet a héten, hogy holnap lesz a kisfiam névnapja, már csak azért is, hogy egyeztessünk ki mire gondolt ajándék ügyben, illetve hogy ki mikor ér rá átjönni, mikorra készüljek sütivel.
2012. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16 os Milán a kisfiad? :) Enyém is :)))
2012. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Igen, Milán. :-) Pontosabban Milán Szabolcs. Boldog névnapot a kisfiadnak!
2012. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A te kicsikédnek is boldog névnapot előre is:))

Enyém Milán Benjámin:D

2012. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!