Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben segít majd az anyákon...

Miben segít majd az anyákon az új gyestörvénybe bevezetett új 4 pont?

Figyelt kérdés

Nem vagyok köztisztviselő, közalkalmazott, így ez rajtam nem segít.

A versenyszférában dolgozók lehetőségein meg majd egyszer elgondolkodnak. Majd egyszer. Mért nem most? A cégek jónagy része nemigen számol az anyákkal...felajánlanak olyat amit nem tud elfogadni,majd csá. Pláne majd 2 évessel a hátuk mögött.


2009. jún. 29. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Én nem olvastam ilyet.
2009. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez engem érdekelne, ugyanis közalkalmazott vagyok...

Mi az a 4 pont??

2009. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A Sólyom László által az Országgyűlésnek megfontolásra visszaküldött jogszabály négy ponttal egészül ki, ezek között szerepel a bölcsődei, óvodai férőhelyek bővítése - közölte a politikus.


Hozzátette: a regionális operatív programokban mintegy 13 milliárd forintot biztosítanak az önkormányzatoknak arra, hogy pályázzanak férőhelybővítésre.


Korózs Lajos azt mondta, vállalják az ellátórendszer szabályozásának módosítását, hiszen a legtöbb szabály a hatvanas évektől van hatályban. Ugyancsak vállalja a kormány a gyermek két- és hároméves kora között az édesanyák számára a közszférában a kötelező részmunkaidő bevezetését - mondta a politikus.


A közszférában kötelező négyórás foglalkoztatásról közölte: az édesanyáknak fel fogják ajánlani ezt a lehetőséget, de ha nem tartanak rá igényt, azaz nyolc órát akarnak dolgozni, akkor erre is lehetőségük lesz.


Korózs Lajos elmondta: a versenyszféra esetén különböző ösztönzőket építenének be, hogy ott is érje meg részmunkaidőben foglalkoztatni.


A kiegészítés negyedik pontjáról az államtitkár azt mondta, a Start kártya kibővítéséről is gondolkoznak, hogy terjesszék ki a járulékkedvezmény lehetőségét a gyermekgondozási ellátás igénybevétele után a korábbi munkahelyére visszatérő szülő foglalkoztatásánál."


ha ezeket csak most tették bele...ezektől szerint az átlag 2 éves gyerekes anyának nem lesz munkája+ a gyereknek bölcsi...de, ha ezeket csak most tették bele és így sem lesz, akkor ennek előtte mitől gondolták, hogy lesz munka és bölcsi is? nem értem

akkor az a cél, hogy a kismamák döntő többsége a szülés után közvetlen munkanélküli legyen?

közalkalmazottaknak van egy kis segítség, a 4 óra....de nem lehet mindenki közalkalmazott, köztisztviselő

2009. jún. 30. 08:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A legfelháborítóbb számomra az a megközelítés, mintha tulajdonképpen 1 emberre 5 munhakely jutna, csak a kisgyerekes anyukák nem AKARNAK! dolgozni! És ezzel ösztönzik őket! Ez már a pofátlanság határát súrolja! Illetve oda-vissza működő problémáról van szó, ha nem tudsz elhelyezkedni, bölcsibe sem tudod adni a gyereket. Ahova pedig hónapokkal előtte be kell jelenteni. De ha a munkahelyedre nem tudsz visszamenni, mert pl. az enyém is menet közben megszűnik, addig hogy keress munkát, ha nem tudod beadni bölcsibe, v oviba a gyerkőcöt, ahol munkáltatói igazolás kell, illetve hogy keress munkát, ha nem tudod, hogy el tudod-e helyezni a gyereket. Ez inkább szánalmas, kilátástalan, elszomorító. Az, meg hogy a versenyszférában hogy fogják ösztönözni a részmunkaidős foglalkoztatást, arra kíváncsi leszek!
2009. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!