Ti ehhez mit szoltok?

Figyelt kérdés
Engem egy kicsit megdobbent, hogy a fiatal nok ennyire tajekozatlanok. Van 3 baratnom, 23,24 es 28 evesek, es egyszeruen olyanokat mondanak, hogy az agyam eldobom. Az egyik mikor 29 hetes terhes voltam ezt mondta :"de ilyenkor meg nincs keze meg laba, nem?" egy masik: " ha megszulsz a koldokzsinorral mi lesz?log ki beloled es ugy marad? Vagy visszahuzodik?" mikor felvilagositottam, a valasza ez volt:"ja en azt hittem, az a te koldokodbol no ki" mire a harmadik, ez a legdurvabb..egy babycenteres illusztralt videot mutattam neki, mert lattam, hogy fogalma sincs..hetrol hetre bemutatja a video, hogy mi tortenik a mehben, es epp mutattak, ahogyan az a reteg, ami bevonja a magzatot, darabokban valik le rola, mire azt kerdezte a csaj, hogy epp a ferfi spermaja valik e le a baba borerol...tobbet inkabb nem is irok, szamomra ez teljesen durva, hogy ennyi idos lnyoknak szinte fogalmuk sincs, hogyan szuletik a baba, es foiskolat vegzett lanyokrol van szo, nem butak. Ok, ha egy ennyi idos fiu nem tud ilyeneket, sok meg felnott korban sem, de konyorgom legalabb egy no legyen mar tisztaban a sajat testevel, es, hogy mi zajlik le benne... Nem provokalo kerdesnek szanom es le is lehet pontozni, de varom a velemenyeket. 34hkm
2012. máj. 28. 17:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1.

Kérdezőt nem lehet lepontozni! :)

2.

Tudod erre mondják, hogy azért mert papírja van attól még lehet h.ülye.

Egyszerűen nem értem azt, hogy tényleg hogy lehetnek ennyire idióták..Én még ilyet nem is hallottam mint amit most leírtál!Egyáltalán hogy reagáltál???

2012. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
lehet, hogy az iskolakban sem a professzori szintu matekot kene tanitani, hanem normalisan felvilagositani oket ilyen dolgokrol, mert fingjuk sincs... Es sztem ennek a 20 eves korosztalynak a 90%a nincsen tisztaban ezekkel a dolgokkal, de meg azzal sem, mikor es hogyan eshetnek teherbe.. Nem egy kerdest olvasok itt nap, mint nap, lehetek e terhes cimkevel...
2012. máj. 28. 17:39
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg nagyon durva, mi sem tudunk mindig mindent, de azért ez megdöbbentő. Még hogy a köldöködből nő ki a köldökzsinór? Hát ez besz..rás. Ezek már nem is lányok a koruknál fogva, hanem nők. Dehát agyilag .... hát nem is tudom.
2012. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Elég megdöbbentő...

De szerintem ha kismamák lesznek jobban fogja érdekelni őket a téma és akkor tájékozottabbak lesznek.

Pl: Nekem volt egy vetélésem és a férjem barátja kérdezte hogy fáj e a vágás/ műtét helye(én meg néztem rá értetlenül) mire kibökte hogy azt hitte hogy a műtétet is császármetszéssel végzik.

2012. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
hat azt reagaltam, hogy uram isten, hogyan kerdezhetsz ilyet? Mire az volt a valasz mind3tol, hogy jolvan mar, meg nem voltam terhes....hat kepzeld el, ha egyszer netan az lesz...:)
2012. máj. 28. 17:41
 6/23 anonim ***** válasza:

Figyelj ide, sok nő azzal sincs tisztában hogy mi az a menzesz. Havonta megjön, aztán jólvan. De hogy beágyazódik akkor is a petesejt, meg ciklus, meg méhnyálkahártya...(most ne a GYKból induljunk ki, mert a terhesség, teherbeesés témakörben sokszor tapasztaltabbak is, van h én is meglepődök 1-2 dolgon, és "tanulok")

És ami fontos, h a diploma nem jár együtt az ésszel. Jó, mondják sokan h otthon ez tabu téma volt, meg anyu nem beszélt vele erről....de hogy felnőve sem olvas utána? .....

2012. máj. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
hat azt reagaltam, hogy uram isten, hogyan kerdezhetsz ilyet? Mire az volt a valasz mind3tol, hogy jolvan mar, meg nem voltam terhes....hat kepzeld el, ha egyszer netan az lesz...:)
2012. máj. 28. 17:42
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Durva. és gondolj bele, egyszer - lehet, hogy nem is sokára - nekik is lesz gyerekük. Ehhez is valamilyen alkalmassági vizsga kellene :-)
2012. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha terhes lesz, majd biztos utána fog nézni a dolgoknak, mert akkor már érdekelni fogja a dolog. De mondjuk nagyon durva. 3-as voltam.
2012. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia! Akkor en valoszinu kivetelnek szamitok, 21 eves 9 hetes kismama vagyok es tudok minden ilyesmit :)) mar csak azert is, mert utanaolvasok, erdekel, hogy mi tortenik a kicsi babammal hetrol hetre, de azert az alaptudas is kozrejatszik:)) en sem ertem, hogy hogy lehetnek ilyen tudatlanak ebben a temaban, foleg hogy mar az internet az egesz eletunkben szerepet jatszik, 1 perc alatt utana lehet nezni. Lehet, hogy ennyire nem erdekli a sajat gyereke, aki benn novekszik? :(

Mindenesetre szerintem aki keszul a babavallalasra, es terveztek a picit, azt erdekli, hogy melyik heten pontosan mi tortenik:)) en 5 hete tudom meg csak hogy babat varok, de mar az egesz temarol tudnek heteket is beszelni, annyi mindent hallottam, olvastam, neztem :))

Szornyu tenyleg, hogy hogy lehet valaki ennyire buta??!!:S

2012. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!