Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csövesek a játszótéren, mit...

Csövesek a játszótéren, mit szóltok ehhez?! Hogyan lehet a gyereknek elmagyarázni hogy miért ne menjen azokhoz a gyerekekhez?

Figyelt kérdés

Ma ugyan úgy mint máskor elindultam a 2éves lánykámmal a játszótérre. Már messziről feltűnt hogy a kerítésre pokrócok vannak terítve.

Bent a játszótéren meg legalább 8gyerek,és 4felnőtt. Mindannyian tiszta retek. Fehérek,romák vegyesen! A felnőttek a padon ültek és egymást szidták alpári hangnemben,a gyerekek fél csupaszon és hasonlóan szépen beszéltek.

A kislányom elindult be a játszótérre,de én nem hagytam neki,erre ő elkezdett üvölteni. Szerencsére azok az emberek hamarosan elmentek,így bementünk. De kb 20perc múlva visszajöttek,ekkor már voltak mások is a játszón. Akkor láttam őket közelebbről. A kisgyerekek szó szerint a nyelvükkel szedték le a fikát,az egyik be is volt pisilve és köpködte a homokot!

Azt hittem elhányom magam! A lányom meg ment volna hozzájuk játszani,nem hagytam persze ő erre elkezdett sírni. Mindenki aki ott volt fogta a gyereket és elment,ahogy mi is.



2012. máj. 4. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagyon gáz! Én sem engedném a gyerekemnek, hogy játsszon velük. Szerintem neki még nem is nagyon lehet elmagyarázni, hogy miért nem szabad. Inkább menjetek másik játszótérre ha van, nehogy megint ilyen szituba kerülj.
2012. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most történt először ilyen,pedig elég sokat járunk ide,mivel ez van a legközelebb hozzánk. Rendezett játszótér,és el van kerítve.
2012. máj. 4. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi még egyenlőre nem járunk játszótérre, mert még kicsi a lányom, de ugyanezen már gondolkoztam én is. Vadi új játszótér van a közelünkben, de odaszoktak a csövesek. Undorító mind, az ezer ócska táskájukkal, biciklivel, meg a pad mellé támasztott piás üvegekkel. Lehet, hogy majd máshova megyünk, mert én még elmenni is undorodok mellettük, nemhogy a közelükben tartózkodni huzamosabban. Arra gondolni sem merek, hogy a lányom akármilyen formába is kapcsolatba kerül velük. Azt hiszik nekik lettek a játszótéren letéve a padok. Pedig eddig ez egy jó környék volt.
2012. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szólni kéne az önkormányzatbak vagy a rendőrségnek, hogy ez így nem okés. Hátha felkérik őket, hogy távozzanak.
2012. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én fogtam volna a gyerekem kezét és egy másik játszótérre mentünk volna. Semmiképp nem mondanék olyanokat, hogy azok koszos gyerekek nem játszhatsz velük, mert én toleráns, együtt érző embert szeretnék nevelni a gyerekemből és nem szeretném, ha lenézné azokat, akik rosszabbul élnek nálunk.

Szerintem jelenteném a dolgot az önkormányzatnál mert nem tudnék a tudattal élni, hogy kisgyerekeknek kell az utcán élniük és én semmit nem teszek ellene. Ennél az életnél még a gyermekotthonok is jobbak.

2012. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ez Miskolcon volt? Mármint a félmeztelen helyett félcsupaszt írtál. Ebből gondolom.Körbe kell keríteni a játszótereket és biztonsági őrre kell áldozni az önkormányzatnak. Az 5. kerületben ez működik.
2012. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem Miskolcon,Budapesten! Egyébként Borsodi vagyok,de évek óta Pesten élek.:)

Erről eszembe jutott a "mindég-mindig" téma. Eleinte a mindéget használtam sokan megszóltak érte,itt is. Aztán átértem a mindigre.

Nálunk otthon mindenki a mindéget használja,még a közel 90éves nagymamám is!:)))

Mindegy ezt csak azért írtam ahány hely annyi szokás!

A játszótér el van kerítve,de azóta nem láttam azokat az embereket.

2012. aug. 15. 23:41
 8/9 anonim válasza:
:D! Én a borsodi barátaimat a jösztök jöttök helyett és a kell majd kellesz helyett nem bírtam leszoktatni.na meg persze fél csupasz meg minden szénsavas üdítő cola! Nem is akarom már. A legkedvesebb kollégám is újhelyi. Gyertek a honvéd térre. Nagyon jó kis játszótér őrrel,kerttel!
2012. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"jösztök,minden szénsavas üdítő kóla". Ismerős,barna kóla,narancskóla!:)))

Én Szerencs környékéről való vagyok,a párom Szikszói,de ott nem minden szénsavas kóla csak a "barna". Ő is szólt már nekem ezért.


Ez a leszoktatás meg hülyeség,ha az ember így nőtt fel ezt hallotta.....mit tehet?!:D

2012. aug. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!