Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a párod a...

Mit tennél ha a párod a terhesség alatt olyan névvel állna elő és amihez minden áron ragaszkodna, ami számodra valamiért elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

Mit tennél ha a párod a terhesség alatt, és ultrahang után egy olyan névvel állna elő és amihez minden áron ragaszkodna, ami számodra valamiért elfogadhatatlan? És ő hajthatatlan, és mondjuk van alapos indoka is (például szeretett családtag, azonos nevű közeli hozzátartozó elvesztése), ragaszkodna hogy az és csak is azaz egy legyen a keresztneve/utóneve a születendő gyereknek.



Mindenkinél más elfogadhatatlan, de sok ilyen van ami sokaknak az: példák fiúnevekre: Botond, Adolf, Rezső, Hunor, Simon és mondjuk Béla.


Elnézést kérek a név viselőitől és választóitól! - csak a nem, nekem nincs olyan név, "válaszokat" akartam megelőzni.


Te mit tennél?


2012. máj. 29. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátnömnek volt ilyen, elfogadta.

Elsö szülött fiukat úgy kellett hívni mint a a férjét, mint a nagypapá, mind a dédit stb...

Ez egy régebben divat név volt de mostanában inkább vicc tárgya.


Elfogadta. elöször próbálta lebeszélni a férjét, de abban egyeztek meg ha lesz még egy gyerek azt ö egyedül nevezheti el, és ez így is történt, a lányuk nevét ö választotta, olyat amit ö nagyon akart.


Nálunk ilyen nincsen, de vannak nevek persze amiben nem egyezünk meg.

2012. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia.

Nálunk a névválasztás éppen úgy közös dolog volt,mint összehozni a babát.Közösen leültünk és megtárgyaltuk kinek melyik név tetszik ill.nem tetszik.Egyetlen dolgot viszont én kötöttem ki,hogy halott családtag után nem adunk nevet a gyereknek,mert ő a kislányunk nem a meghalt nagymama.De a férjem is úgy gondolta,hogy ami már van név a közeli családtagjaink között,azt se kapja a kicsi.Különösen nem utánunk pl. én Kata vagyok a gyerek nem lesz az.

2012. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 klopusz ***** válasza:
68%

Szia!


Ismerek olyan családot, ahol az apukának tetszett egy lánynév és nem engedett belőle, anyukának viszont nem. Az lett a megoldás, hogy két keresztnevet kapott a gyermek, első az apuka által favorizált volt, a második az anyuka által választott. Mindenki, aki a kislányt ismeri, a második nevén szólítja (azt is becézik). Így mindenki jól járt.


Szerencsére nálunk ilyen gond nem volt, már gyermekkoromban eldöntöttem, hogy ha lányom lesz, mi lesz a neve. Azt is kapta, plusz második keresztnevet is (ez szokás a családunkban). Szerencsére a páromnak is tetszett az általam választott név. Második lányunknál közösen agyaltunk a néven, sikerült megegyeznünk, szerintem jól. Amikor a fiunkat várftuk, kijelentettem, hogy a párom nevét nem szeretném (Antal), így választottunk valami - nekünk - szebbet.

2012. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ikreink lettek, és azt beszéltük a férjemmel, hogy egy fiú és egy lány nevet ő választ, a másik kettőt meg én. Vegyes páros esetén az ő lányneve és az én fiúnevem dominál. Olyat pedig nem ér választani, amitől a másiknak totál herótja van.

Történetesen ő olyan lánynevet választott, ami nekem nem tetszett, ráadásul van is ilyen a családunkban. Ízlelgettem, majd elfogadtam. Elhatároztam, hogy olyan becenevet választok hozzá, ami nekem is kedves, és úgy fogom hívni, ezt pedig a férjem fogadta el. Szóval ilyen kompromisszumot kötöttünk. Ja, és az ő fiúneve helyett is én mást választottam volna, de mivel tkp. szépet választott, elfogadtam azt is.

Két fiú lett, és már nagyon örülök, hogy inkább ő az fiú neve lett a második babáé, mert sokkal-sokkal jobban illik a drágánkhoz, mint amit én adtam volna. :)


Ha nagyon-nagyon elfogadhatatlan névvel állt volna elő, és mint a Kérdező írja, hajthatatlan lett volna, rábeszéltem volna, hogy legyen második keresztneve is, amit meg én választok, bár nem vagyok második név párti.

2012. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Bevágnám a durcát:( és eléggé haragos lennék addig, amíg nem hajlik a közös megegyezésre.


Ha előtte nem volt köztetek olyan megállapodás, hogy csak ő adhatja a gyerek nevét, akkor ez nem fair.

2012. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Vannak rendkívüli esetek. Például meg hal a nagyon szeretett nagy bácsi, vagy anyós unszol mert ez-meg az.


Várok még válaszokat, az pedig köszönöm!


Az alap kérdés marad: Mit tennél ha a párod a terhesség alatt olyan névvel állna elő a közös gyereketeknek, amihez minden áron ragaszkodna, ami számodra valamiért elfogadhatatlan és azt akarna, hogy csak ez az egy utóneve legyen?

2012. máj. 29. 09:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen a helyedben tuti kiakadnék, és ha más nem használna akkor hisztiznék, toporzékolnék, sírnék...Nem szép dolog, de az a gyerek az a tiéd is nem csak az övé. Mint ahogy azt együtt döntöttétek el, hogy lesz, a nevet is együtt kell eldöntenetek. Én nem mennék bele olyan névbe amitől falra mászok, mert akkor ennyi erővel te is kijelentheted, hogy te már választottál, és kész, úgyis tőled kérdezik mi lesz a neve. Ehhez mit szólna? Biztos végig sértődne, és menne a durca.
2012. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez a gond. Kislányt várunk. mikor megismerkedtünk 9 éve, megbeszéltük, ha lány Luca lesz. Mára már ez nem jó neki. Én kitartok kb. 5 név mellett, ö meg minden alkalommal, teljesen nyakatekert nevekkel rukkol elö. Nem tudom én sem mi a teendö, most azt választottam, hogy durcázom.
2012. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a férjem ragaszkodott a Grétához, nem volt a családban egyszerűen ez tetszett neki és már előre elgondolta, ha lány lesz Gréta lesz. Na én hallani sem akartam róla, a hideg rázott tőle, és mondtam nem.

Végül addig veszekedtünk rajta, míg egyik este kezébe nyomtam az utónév könyvet, hogy keresgéljen. Napokig bohóckodtunk a nevekkel míg találtunk olyant ami mindkettőnknek teszik, de kompromisszumos megoldás született. Ő elfogadta, hogy nekem nem teszik a Gréta és lesz közös név, de ragaszkodott az általa választott névhez, így 2 nevet kapott a gyerek, így lett Amina Gréta! Azóta már én is megbarátkoztam a második nevével.


Valahogy pedig csak rá kellene venni apát valami kompromisszumra, mert én biztos hogy első névnek nem adtam volna Grétát a lányomnak és nem is fogadtam volna el hogy a férjem egyedül, önkényes döntsön a közös gyerekünk nevéről. Közös a gyerek, nevet is közösen kell választani. Mond meg neki, hogy úgyis téged fognak megkérdezni, és ő örülne e neki, ha olyan név szerepelne az anyakönyvi kivonaton amitől neki feláll a szőr a hátán.

2012. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Férjem is ragaszkodott az apja nevéhez, én angyon nem akartam. Sok sok vita után beleegyezett, hogy ez legyen a gyerek 2. neve, de ma már mindenki így szólítja a fiamat, teljesen megszoktuk és illik is rá. Most már az első neve furcsa, amit pedig én választottam.
2012. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!