Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ennyire erős a vágy a házasság és baba iránt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves lány vagyok. Mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni. 18 évesen megismertem a páromat, azóta együtt is vagyunk. Nagyon szerettük egymást, együtt is éltünk 1 évet, de aztán megingott a kapcsolatunk, úgyhogy inkább hazaköltöztem. Ennek már 1 éve, azóta rendben vagyunk. Eddig volt már szó a házasságról, de most nem akarja egyelőre. Úgy érzi, már nem szeret annyira, és megértem, mert csoda, hogy egyáltalán együtt tudtunk maradni. Sok minden rosszon keresztül mentünk, de kitartunk egymás mellett mégis.


A problémám a következő. Állandóan itt is a babás kérdéseket nézegetem, meg úgy általában mindenhol, utcán irigylem a terhes nőket, babakocsit toló anyukákat. 2 volt osztálytársam is a napokban szült, egyiknek már a 2. babája, többeknek is van már gyerekük. Annyira vágyom már én is kisbabára, és nem azért, mert ez volt kiskoromtól a vágyam, hanem tényleg érettnek érzem rá magam, meglenne a babának mindene, párom jól keres, megvan/meglenne mindenünk. Múltkor elfelejtettem 2x bevenni a fogamzásgátlóm, majdnem úgy volt, hogy terhes lettem (érdekes tüneteim voltak), de erre a párom azt mondta, hogy ha az lennék, akkor elvetetjük, mert ő még nem szeretne gyereket. Nekem ez annyira rosszul esett. :(


Mit csináljak? Annyira szeretnék már én is ott tartani, de még biztos jó pár év el fog telni. :( És ennek én vagyok az oka, mert miattam ment tönkre a kapcsolatunk. :( Egyszerűen nem bírok a gondolattal, számolom vissza a hónapokat, várom, hogy teljenek, hogy minél közelebb kerüljek hozzá. :(


Köszönöm aki elolvassa, és tud nekem írni valamit, mert totál egyedül vagyok ezzel a problémával. :(


2012. ápr. 19. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érzésedet megértem, de ha nem tudtok a pároddal együtt élni,akkor hogy akarsz házasságot meg babát? Csak a házasság miatt nem fogtok tudni együtt élni,ha eddig nem ment.
2012. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is 18 évesen jöttem össze a férjemmel, most 26 éves vagyok, párom 22 volt most 30. Mi se siettünk el semmit. Nálunk is párom akart még mindennel várni. 2009-ben megkérte a kezem, 2010-ben költöztünk össze, vettünk egy saját lakást. 2011-ben volt az esküvőnk, idén tervezzük a babát.

Élvezd az együtt töltött időt. Szeressétek egymást, és próbálj meg arra koncentrálni, hogy újra felépítsétek a kapcsolatotok. Nézegess a neten apró kedvességeket neki.

Tudom, nehéz lefoglalni magad, de hidd el ha csak a babán meg az esküvőn jár az eszed, akkor belebolondulsz és még a kapcsolatod is rámegy.

Tervezgess, de csak módjával. Nem baj, én is ilyen vagyok. Még meg se kérte a kezem, de én már gyűjtöttem az ötleteket az esküvőre, és beragasztgattam egy füzetbe.

2012. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ezzel nem vagy egyedul! komojan 15 evesen jottem osze a baratommal most 20 vagyok o 22 s en is mindig a babas kerdeseket nezegetem1 mar alig varom hogy babam legyen es nem erdekel ki mit mond hogy fiatal vagyok vagy valami! nekem ez kell kiskorom ota erre vagyom! de max meg 2 ev igy egyeztunk
2012. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Együtt tudunk élni, én nagyon házias vagyok. Teljesen más problémák miatt romlott meg akkor a kapcsolatunk, nem az együttélés miatt. Én akkor végeztem főiskolán, stresszes voltam, neki meg a munkájával voltak problémái, és emiatt piszkáltam őt állandóan, meg rajta vezettem le a feszültséget. :( Ebből lett elege. De azóta már változtattam a dolgokon, kiegyensúlyozott életem van, csak elég mély nyomot hagyott ez benne, és teljesen megértem. De nem zárkózik el a gondolattól, csak még nem most szeretne.
2012. ápr. 19. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön egy bébit 2 hétre. Garantáltan elmegy tőle a kedved egy időre :)
2012. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!