Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiam 15 hónapos a párom...

A kisfiam 15 hónapos a párom már újabb babát szeretne, Én is bevállalnám már! Nem lesz hamar még egy újabb gyerek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hónap korkülönbség van, és imádom! Persze vannak-voltak nehezebb periódusok, de annyi szépsége is van a kis korkülönbségnek, hogy elmondhatatlan...Ha Te is szeretnéd, miért is ne?
2012. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell tudni. Ha mindketten szeretnétek és jól átgondoltátok, akkor miért ne?


Egyébként kinek a szemszögéből nézve lenne hamar egy újabb gyerek?

2012. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom... Két év, mire egy nő szervezete tökéletesen regenerálódik a szülés után. Én azt kivárnám a teherbe eséssel. Ráadásul ha most terhes leszel a másodikkal, akkor mondjuk 7-8-9 hónap múlva a kisfiadat még rengeteget kell emelgetni (be a kádba, ki a kádból, felvenni, stb.) és az nem feltétlen egészséges 7-8-9 hónapos terhesen. Én várnék, hogy kicsit önállóbb legyen, de végtére is nektek kell ezt tudni... Hogy van-e segítség, ha véletlen gond van, ha veszélyeztetett lennél (neadja Isten) vagy ilyesmi.
2012. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biológiailag, fizikailag nem lesz korai, a nővéremék között is pont 15 hónap van... Hogy a gyerekek vagy a ti számotokra nem korai-e, az egyedül rajtatok, és a körülményeiteken múlik.
2012. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!sok mindentől függhet.a lányom 15 hónapo svolt,mikor terhes lettem,így pont 2 év van a 2 csajszim között.nekem most nagyon nehéz(a kicsi 3 hónapos)mivel a nagylányom iszonyú aktív,szerintem ha egyedül lenne is kevés lenne neki a törődés-nem mintha keveset foglalkoznánk vele.most meg hogy hugi is van-hát csinál olyan dolgokat,hogy a hajam égnek áll.fizikailag sem volt könnyű a terhesség,és a szülés sem,mivel az első császáros volt,és sajnos a hegem nem bírta,szétszakadt a hasfalam-10 percen múlt,hogy életben maradtunk,és nem vállalhatunk több babát,nem tudnám kihordani.persze,most már nem változtatnék semmin,de ha akkor ezeket mondják,hogy így lesz,várunk még 1 évet.az,hogy mi mennyire lesz nehéz,egy csomó dolog vonzata.lehet,hogy te simán szülöd majd a másodikaaat,és a nagyobbik is olyan nyugodt,hogy könnyen viseled majd.én már alig várom,hogy kicsit nagyobbak legyenek:)
2012. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy kicsit korai még.De ti érzitek,ti tudjátok,és ha ti már szeretnétek babát vágjatok bele nyugodtan!Én úgy gondolom,tökéletes korkülönbség két testvér között nincs,mert minden életkornak megvan a sajátossága,nehézsége.Azt,hogy milyen lesz fizikailag,azt senki sem tudja.Lehet olyan lesz a terhességed,mint egy álom az is lehet,hogy nehezebb lesz.Ezt nem lehet előre kiszámítani.A lényeg,hogy szeretnétek babát.Én úgy gondolom a nagy korkülönbség se túl jó.Ha mondjuk 4-5 hónap múlva ráálltok a babaprojektra és sikerül akkor kb.2,5 év lesz a gyerekek között,ami szerintem tök jó.

Az én lányaim között ,mint 2év 8 hónap van,és szuper így.A nagy már "felfogta" a kicsi érkezését,együtt vásárolgattunk,már nagyon szépen beszélt,amikor megszületett a tesó.A terhesség alatt "felkészítettük",tudta mi vár rá.Mindig igyekszem mindenbe bevonni,amíg szoptattam a nagy ott ült mellettem,beszélgettünk,mesekönyvet nézegettünk stb.

A sétálások is jók voltak,a nagy nem rohant el,ami közben

én a kicsit toltam.

Szerintem minden csak felkészítés kérdése.A nagyom 23 hónapos volt,amikor én a picivel terhes lettem,ekkor már valamiket beszélt,szépen lehetett mondogatni,adagolni a dolgokat neki.

Most a kisebbik lányom 6 hónapos a nagyobbik lányom meg 3 éves múlt.Nagyon szépen játszanak,a nagy mindig babusgatja a kicsit.

2012. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok-nálam mindkettő császár volt, nehéz volt az elején, de megérte. Ugyanígy csinálnék mindent, ha még egyszer kéne választani.

De ahogy előttem is írták, úgyis Tőletek, a körülményeitektől, a helyzettől, a teherbírásodtól, a nagyobbik gyerkőctől függ, mi jó Nektek. Mi is a kezdetektől felkészítettük a nagyobbat a Tesóra, várta, nagyon jól fogadta, ő is velem szoptatta a babáját stb.

Mi miatt aggódsz, miért lenne hamar a következő baba?

2012. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!