Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férfiak miért ódzkodnak a...

A férfiak miért ódzkodnak a termékenységi vizsgálattól?

Figyelt kérdés

A férjem mesélte, hogy két ismerősénél is nehezen megy a teherbeesés, úgyhogy orvoshoz fordultak. Mindkét esetben (a férfiak az ismerősök) a nő ment először, a férfiak pedig próbálják kihúzni magukat a vizsgálat alól, vagy tologatják, hogy "majd, ha a nőnél kiderül valami".


Ennek kapcsán én is megkérdeztem tőle, hogy mivel soha nem voltam még terhes, fogalmam sincs mennyire vagyok termékeny. Ha nálunk is nehezen menne, akkor szerinte melyikünknek kellene először vizsgálatra mennie?


Mondta, hogy ilyen esetben ő menne elsőként, mert neki nem nagy cucc egy pohárba produkálni, míg női részen vannak kifejezetten kellemetlen vizsgálatok - tehát miért tegyen ennek ki, ha közben kiderülhet, hogy az ő részéről van gond. Ha nála minden rendben, akkor persze menjek én is vizsgálatra.


Viszont mindenhol azt hallottam én is, hogy a nőnek kell elsőként.


Nem értem. Miért? Tényleg a férfiaknak egyszerűbb a vizsgálat. A férjem se érti az ismerőseit, hogy miért vannak ennyire betojva tőle.


(Hacsak nem én tudom rosszul, akkor a férfiaknál annyiból áll a vizsgálat, hogy a mintát mikroszkóp alá tolják és megszámolják/megvizsgálják a spermiumokat.)


2012. jún. 7. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nőnek macerásabb a viszgálat,de te hatszor letudod mire a férfit eltoloncolod a vizsgálatra.

De egyébként igazad van.

2012. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Talán a férfiak sok esetben attól tartanak, hogy róluk derül ki, hogy gond van. Ilyen esetben sokan már nem érzik "férfinak" magukat. Óriási kudarcélményt jelent számukra. Egy nő viszont sokkal több mindent képes megtenni és elviselni annak érdekében, hogy gyereke legyen. Ez talán a mi ösztöneinkben sokkal jobban benne van.

Másrészről pedig, elég kellemetlen és kínos élmény lehet "parancsszóra" idegen helyen mintát produkálni.

2012. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet hülye kérdés, de nem egyszerre kellene? Mi van ha mindkettőjükkel probléma van? Én akarnám tudni, de gondolom az van mint amit a második írt, hogy férfiatlannak éreznék magukat.


Ez azért érdekes, mert mondjuk emiatt megy szét valaki a párjával (nem tudnak családot alapítani a férfi pedig véréből valót akar) és aztán kiderül a kövi nőnél, hogy hoppá. Apuci úszói csak karúszóval tudnak menni.

2012. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 4év próbálkozás után fogant meg a lányunk.1év probálkozás után indultam neki hogy deritsék ki mi a baj.Fel sem merült bennem hogy a párommal kellene kezdeni.A terheséget a nőnek kell végigvinni igy ugy gondolom hogy mindenképp először a nőt kell megvizsgáni hogy vele minden okés e.A macerás vizsgálatokat ki lehet birni,ha a nővel minden okés persze utánna meg kell nézetni a férfit is.Mondjuk az én férjem nem volt vizsgálaton de ez egy más tészta a mi esetünk elég komplikált volt.
2012. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na erre leírok egy sztorit, egy ismim mesélte. Nő, ffi, házastársak , nem jön a baba...nem jön a baba... eltelt 2, 3, 4 év..nem jön a baba....Oké, asszonyka elküldve vizsgálatra, ffi 100%ra tudja neki semmi baja!! Asszonykának semmi baja...de nem jön ababa úgy se, ffinek ugye semmi baja 100%. A nő már mindent megpróbált, homeós szerek, gyógyszerek, javasasszony, ...akármi....de semmi- 8 év után nagynehezen rábeszélte a férjét, h legalább csak nézessék meg őt is.... Na, és kérem kiderült 8 év próbálkozás után, h a pasinak kb. 1% ,ami életképes spermium....

Na. És megtörtént.

2012. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mmint ez az egész dolog. Mert mindig abból indulnak ki, ha nőnél van vmi bibi...a ffinél ugyanúgy lehet....Szóval igen, egyszerre kellene az a vizsgálat....
2012. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Másrészről pedig, elég kellemetlen és kínos élmény lehet "parancsszóra" idegen helyen mintát produkálni."


Szeretnék egy tévhitet eloszlatni! Lehet így is. De úgy is simán, h adnak egy edényt és otthon , ahogy kellemes :)

2012. jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb. 1,5 után egyszerre indultunk el a keresgélés irányába. Tényleg a férfiak vizsgálata a legegyszerűbb. Csak egy beutaló, és a férjemnek pl. itthon kellett produkálnia, amivel mondjuk igyekezett beérni a kórházba, de nem volt gond, az rögtön kiderült! Az én "menetem" már hosszadalmasabb volt, de szintén nem volt nagy gond, kislányunk már 9 hónapos.

Szerintem ez férfi függő dolog. Az én férjem igazán talpraesett, mindenben segít, határozott, így nem okozott neki gondot, nem esett az önérzetén csorba. :-)

Voltunk amúgy a Kaáli-ban is, akkor volt ott épp egy pár, szintén mintavétel céljából. A nő bement a férfival, segített neki gondolom, de a személyzet eleve mondta, hogy menjen csak be nyugodtan vele. :-)

2012. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!