Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen ember? Miért kell a tűzzel játszani?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap akad olyan kérdés,van,hogy több is,hogy "lefeküdtem a barátommal védekezés nélkül és most késik". Pedig tudja,hogy kell védekezni. Én ezt nem értem. Ha arra érett,hogy szertkezzen akkor arra is legyen,hogy védekezzen,ha nem akar gyereket. Vagy ugy gondolja,hogy "ó legfeljebb elvetettem?" Miért kell ilyen felelőtlennek lenni?
2008. ápr. 28. 05:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb "felelőtlen ember" még alig múlt el 14,csak valamiért úgy érzik a mai kislányok,hogy amikor mi még épphogy abbahagytuk a babázást neki már szexelnie kell.Aztán jön a helyes pasi,aki rühelli az óvszert,és a befolyásolható butácska kislány,akinek a pasi elmagyarázza,hogy vigyázni fog,meg esetleg megitat vele előtt egy vodkanarit,és amikor meg késik kétségbe van esve.Amúgy amikor a legtöbben elveszítjük a szüzességünket késik néhány napot,és ettől mind baromira megijedünk,még azok is, akik használtak óvszert.

Volt akki mesélte,hogy vele egy szobában volt egy abortuszos kislány,és már az abortusz napján azt tervezte,hogy hova megy buliba,és kikkel.

Viszont én keményen tartom az álláspontom,hogy ha ilyen történik,az a szülők hibája!Igenis az övék,mert valamit nagyon elrontottak a nevelésben.Ezt úgy mondom,hogy lassan bmelyik pillanatban megszülhetem az első lányunkat.Barátnőm mondta,hogy szerinte szigorú anyuka leszek...én erre csak annyit válaszoltam,hogy nem szeretném,ha idő előtt baba lenne egy buli után valami ismertlennel,szeretném,ha lenne belőle valaki,és felelősséggel tudna dönteni,amikor azt mondja,hogy lefekszik-e valakivel,és hogy nem hagyja magát lebeszélni az óvszerről.

2008. ápr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyetértek,de nem mindig lehet a korra fogni. Sok a 20 évkörüli is,aki pl. a megszakításos módszert választja védekezésnek.Az egyik ismerősöm most 26 éves igy lett terhes. Persze ő ne akar még gyereket.ÉS "ő nem gondolta,hogy igy is terhes lehet".Vagy pl sok olyan van,hogy ő nem szed gyógyszert mert elhízik,de a gumit sem szereti. És utóbbi nem csak a fiukra vonatkozik.

A 14 éves meg,ha érettnek érzi magát a szexre akkor bizony vállalja a következményeit is. Ráadásul ugye nem csak gyerek lehet belőle,hanem komolyabb betegségek is.

2008. ápr. 28. 07:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek az első válaszolóval. Hatalmas a szülők felelőssége abban, hogyan él, hogyan godolkodik a gyerekük. Én a magam részéről nem is engednék egy 14 éves kislányt fiúzni. Engem sem engedtek, mégis felnőttem, lehet hogy boldogabban, mint azok, akik bármit megtehettek. Iszonyúan fontos lenne, hogy a szülők beleneveljék a felelősségtudatot a gyerekeikbe. "Na és, majd elveteti" - féle gondolkodás engem felháborít. Az is, amikor sok nő azt mondja, az én testem, azt teszek vele, amit akarok. Nem egészen van ez így. Én mindenkivel megnézetnék egy abortuszról szóló filmet.

Nemrégiben egy ukrán lány mesélte, hogy náluk nincs altatás, érzéstelenítés abortusz közben. Brutálisnak hangzik, de aki csak azért veteti el a gyerekét, mert nincs kedve megszülni, csak a felelőtlensége miatt besikerült, azzal én is ezt csinálnám. Valószínűleg legközelebb meggondolná az illető, mit is tegyen. Ne tartsatok gonosznak érte, de ez a véleményem. Persze más eset, amikor egészségügyi indoka van a dolognak.

2008. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én teljes mértékben egyetértek veletek!! Én annak idején 16 évesen mehettem el előszőr bulizni. De 11-re otthon kellett lenni. De ahogy megfigyeltem az uj trendi a szülők körébe,hogy mindent megengednek a gyereknek. Igaz sokszor az is baj,hogy sokat dolgoznak és nem érnek rá a gyerekre odafigyelni.Mert ugye nem csak addig kell egy gyerekkel törődni amig kicsi.
2008. ápr. 28. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom mondani - amúgy a 2. válaszoló vagyok - hogy amikor az ember gyereket vállal, azt egy életre teszi. Én elhiszem, hogy sokat dolgoznak a szülők, de a gyerekre akkor is oda kell figyelni, mert később hiába sír, hogy jajj mi lett a gyerekből. Nekem is rengeteget dolgoztak a szüleim, de ránk minden esetben megfelelően figyeltek. Néha még túlzásnak is éreztem. Most meg hálás vagyok érte.
2008. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!