Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen nagy melegben mennyi...

Ilyen nagy melegben mennyi időt vagytok kint a gyerekekkel? 1-2-4-5 évesek?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, mert én ma szabályosan rosszul éreztem magam néha így kevesebbet voltunk kint összességében mint más napon, és ha ilyen forróság marad, akkor így is marad ez, délelőtt voltunk kint fél10-11 ig és délután 5-fél7ig.
2012. jún. 18. 20:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4 éves,nyáron nem viszem be az oviba(júni 1.-szept. 3.-ig,összevont csoport van).Reggel kimegy-kertes házban lakunk,játszótérrel(csúszda,hinta,favár,homokozó),medencével,trambulinnal-és este jön be.Nem hajlandó(délután)aludni sem.Sok árnyék van,ráadásul a szaletliben még kellemesebb az idő(nyáron itt ebédelünk és vacsorázunk,tévézünk,sütünk).Én 26 hetes terhes vagyok,de így kibírható a meleg.
2012. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, akinél a feltételek adottak, az szerencsés. Hétvégén anyósoméknál vidéken egész nap kint volt a fiam (2,5 éves). Reggeli után 8-9-től egészen ebédig, 12-ig, utána alvás, majd fél4-4-től megint kint este 8-ig. De ehhez valóban az kell, hogy sok az árnyék az udvaron ott, ha meg néha napos helyre szalad ki, vagy épp ott ácsorog, pár percnél tovább nincs ott, mert mindig van kint vele valaki, és szól, hogy jöjjön arrébb, ne ott a napocskán játsszon. Ennek ellenére be szoktuk kenni. Délután meg pancsolás, ha épp nincs árnyék, akkor csinálunk napernyővel, de a ház előtt meg már teljesen árnyékol a ház. Így szuper.


Itthon panelben lakunk, a legtöbb játszótér délutánra árnyékos, délelőtt napos. Így ha már nem megy bölcsibe (még júniusban megy, akkor délelőtt kint vannak az árnyékos udvaron), akkor délelőtt max 11-ig leszünk kint valahol, és délután meg kb. 5-től de házak árnyékában...


Mondjuk én bírom és szeretem a meleget, még így 31 hetes várandósan is, de közvetlen napra én sem megyek ki ha nem muszáj... inkább többet gyalogolok, csak árnyékos helyeken menjünk. Az szerencsére van itt elég.

2012. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

A 20 hónapossal megyünk 9 után és majdnem délig kint vagyunk, árnyékban.

Délután 4kor indulunk az oviba a nagyért (4 lesz) és este 7ig, vagy még tovább kint vagyunk.

Meleg van, na és? Árnyékban, kis szellővel kellemes. Jobb mint a lakásban izzadni és unatkozni.

2012. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen, de mint írtam NINCS árnyék...vagyis alig. és a 2 évest meg az 5 évest nem lehet rábeszélni hogy a nagy udvaron csak az árnyékban üljenek.

Egyébként nálunk idebent sokkal hidegebb van és nem is érezzük a kánikulát. Csak hát uncsibb.

2012. jún. 19. 14:41
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én négy éves lányom oviban van. Itt már reggel héttől kint vannak, csak enni és aludni járnak fel. Szerencsére nagyon sok az árnyék, mert tele van az udvar fákkal. Délben, mielőtt bemennek ebédelni, lezuhanyoztatják őket, meg van, hogy délután is, mert a termükben 35 fok van. Lapostetős épület, emelet a tető alatt, tehát még mindig jobb a szellősebb udvar, mint a terem.
2012. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, elsikkadtam afelett, hogy NINCS árnyék. Gondolom nem városban laktok, nem tudtok válogatni a játszóterek között. Nekünk ebből a szempontból szerencsénk van, tudom melyik napszakban melyik parkba kell menni, hogy ne tűzzön a fejünkre a nap.
2012. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
igen, ez egy falu. Egy játszó van arra állandóan süt a nap. A kertünk meg közös a szomszéddal, egy két kicsike fa van csak.
2012. jún. 20. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!