Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy neveljem a gyerekemet...

Hogy neveljem a gyerekemet hogy ne legyen belőle elkényeztetett újgazdag?

Figyelt kérdés

Jóval az átlag feletti életszínvonalon élünk, és szeretnék mindent megadni a gyermekemnek, de nem szeretném ha ilyen orrát fenn hordó elkényeztetett újgazdag ficsurrá válna. (mert elég sok ilyet láttam életem során)

Mit tanácsoltok?


2012. jún. 20. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Amint írtad is: NE adj meg neki mindent, amit csak kiejt a száján! Nem azt mondom, h fontos dolgokat nélkülözzön, de nem kell neki megvenni 10 féle lego duplot, 300 kisautót vagy babát...
2012. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ne vegyél meg neki mindent, amit megkíván, mutasd meg neki, hogy ti szerencsések vagytok,mert nem kell félnetek, de lássa meg a másik oldalt, ahol kevés van, vagy szinte semmi.Mondd el, hogy attól a szegény nem kevesebb, hogy nincs annyi pénze, vezesd rá a lelki értékekre (őszinteség, barátság, bizalom).

Ha látod, hogy felvág, ne habozz kissé visszahúzni, példa: a mobiljával henceg, kinevet mást, akinek nincs olyan: pár hét mobil nélkül, vagy egy alacsonyabb árkategóriájúval hogy megtudja, milyen az.

Röviden ennyi.

Egy szintén jobb módú anyuka, két gyerekkel.

2012. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem feltétlenül elhatározás kérdése. Ha van egyfajta értékrendetek apjuknak és neked, akkor önkéntelenül is azt fogjátok közvetíteni a gyermeketeknek, abban fog felnőni, függetlenül attól, hogy milyen cuccai vannak, milyen játékokat kap, hol nyaraltok, hol síeltek, stb.

Adj neki sok szeretetet, törődést, és láttasd meg vele, hogy minden embernek van kötelessége, felelőssége. Szóval ezt igazából nem lehet tanulni, mindenkinek a természetén múlik, hogy mit ad át a gyermekeinek. Fontos a minta, hogy tőletek mit lát, hogyan kell élni.

És még valami: senki sem tudhatja, mit hoz a holnap, főleg ebben az országban, ebben a világban. Aki ma "átlag feletti életszínvonalon" él, az holnap talán nem fog tudni mit mondani a gyermekének, miért nem élnek többé úgy...

Én eleve életrevalóságra, lelkiismeretességre, szerénységre nevelem a gyermekeimet, pedig jelenleg előttük is nyitva áll minden kapu, igazán szép kezdetet kaptak a sorstól. De mondom, a világi javak mulandóak lehetnek, az belső értékrend az, ami állandó.

2012. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez azon múlik, hogy Te és az apja milyen értékrendet közvetítetek számára.

A családi és más kapcsolatok vannak-e az első helyen, vagy az anyagiak.

Mutassatok neki más értékeket, művészet, irodalom, zene, tudományok, természet, olyan értékek, amik pénzen nem megvásárolhatóak.

És talán az is jó, ha nem kap meg minden tárgyi dolgot, vagy esetleg várakoznia kell egyes dolgokra, és nem azonnal kapja meg. Bár ez inkább akkor számít, ha már nagyobbacska.


Nekem volt egy 16-17 éves tanítványom, akivel jóba kerültem, mikor már nem tanítottam. Meghívott egyszer magukhoz. Leesett az állam, óriási luxusház a hegyoldalban, gyönyörű kerttel (kertésszel), belül szupermodern minden, de ízléses.

Nem gondoltam volna, mert szerény srác volt, az öltözködése is átlagos. Anyukája nagyon kedves, szeretettel láttak vendégül. Nagyon jól éreztem magam.

Rajta nem látszott, szóval lehetséges. :o)

2012. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez pusztán értékrend kérdése, nem azé, hogy mit veszel meg neki... Miért vennél kevesebbet, mint amennyit megengedhetsz magadnak? A ti értékrendeteket éljétek, hiszen ezt fogja másolni, ezt fogja ő is közvetíteni a világ felé. Ha ez olyan, amilyet a gyermekednek vágysz, akkor nem lesz gond. Ha meg nem olyan, akkor megfeszülhetsz abban, hogy őt másnak neveld, nem fog menni. Élj úgy, ahogyan szeretnéd, hogy ő viselkedjen. Ez a kulcs szerintem, legalább is mi ezt próbáljuk, ill. a szüleink is így cselekedtek velünk.

Mindent megkaptam én is, a párom is, a babánk is, hála Istennek. Ettől függetlenül azt hiszem helyén tudjuk kezelni a materialitást, tudjuk, hogy hálásnak kell lennünk ezért, és azt is tudjuk, hogy egyikünk boldogsága sem ezen múlott. Ehhez alakítottuk az értékszemléletünket is.

2012. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled nagyon. Egyrészt, 2 éves kora körül majd megtanulja, hogy hol vannak a határok. Mindent meg is tesz majd azért, hogy ezt feszegesse. Például jön majd a sírás, amivel érzelmileg zsarolja a szüleit. Ez nem tudatos egyébként. Ha akkor nem tudsz neki nemet mondani, akkor később már meg se próbáld. Ezért elbőgi magát, hogy neki ez kell meg az kell, azt hiszi hogy neki minden jár. Itt nem szabad engedni! Tudom, hogy nehéz látni, hogy a gyerek sír, meg könnyebb megvenni neki, hogy elhallgasson, de azzal teszel neki jót, ha állod a sarat. Hidd el egy rövid idő után feladja, és megtanulja, hogy nem ugráltok ahogy ő fütyül. (Én még a földhöz is vágtam magam szó szerint, de a szüleim akkor is "tojtak rám", így feladtam. Többet nem is próbálkoztam. :D ) Szóval szerintem ez egy kritikus pont. A másik, hogy ha mindig mindet megveszel neki, akkor nem tanulja meg értékelni a dolgait. Nem vigyáz rá, mert másnap kap helyette egy másikat. Ha nagyobb akkor jó ötletnek tartom a zsebpénzt, minden héten. Ha akar majd magának valami extra dolgot venni, akkor tanulja meg összegyűjteni a rávalót. Az elején úgy is elfogja költeni butaságokra, és koppan egyet, hogy nem bírja megvenni azt amit szeretne. Mivel te kiállsz majd az elvid mellet. Természetesen nem azt mondom, hogy sanyargassad, szülinapjára te is megvehetsz neki drágább dolgokat. Viszont fontos, hogy ne érezze, hogy neki minden jár, anélkül, hogy tenne érte valamit. Másrészt nem árt tudatosítani benne, hogy nem mindenki él úgy, mint te és ne nézze le embertársait emiatt. Én 6-7 évesen elmennék vele egy tanyára nyaralni. Megismerkedjen az állatokkal, a vidéki élettel, emberekkel stb. Szerintem rajtad múlik, hogy milyenné válik, a legfontosabb a példa amit állítasz elé. Ha rajtad látja, hogy nem hordod fent az orrod, akkor szerintem a gyereked is normális, tisztelettudó lesz.
2012. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is az értékrendet kell átadni és ez független az anyagi körülménytől. az én szüleim is átlag felett kerestek anno, mégsem hordtam fent az orrom. értsd: nem eszerint néztem, hogy kivel barátkozom és kivel nem, nem tartottam cikinek kínai ruhát felvenni, stb. Hiába voltak jómódúak a szüleim, láttam, hogy pl. megbecsülik az ételt, soha nem dobtunk ki kenyeret azért, mert már nem volt olyan friss.


konkrétan mi az amilyenné nem szeretnéd, hogy válna? talán a konkrét példákon keresztül jobban tudnánk tanácsot adni, hogy "hogy" csinálhatnád.

2012. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra neveld hogy ne legyen sznob!!


Nekünk a szomszédaink nagyon gazdag emberek,több évtizedre visszamenő sikeres cégük van,4 gyerek,de látszik,hogy nem újgazdagok,nem sznobok,rendesek,kedvesek,sokszor szoktunk beszélgetni.


Aztán vannak azok,akik belefognak pl egy vállalkozásba,előtte szerényen éltek,bejön aztán már szóba se állnak senkivel!Na az ilyeneket utálom.

2012. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!