Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, veletek hogy viselked...

Anyukák, veletek hogy viselkedik a férjetek?

Figyelt kérdés

szeretném ha mesélnétek egy kicsit úgy levagyok kettyenve, 21 hetes kismama vagyok már van egy szépséges 2 éves kislányom , tudom a hormonok teszik,észrevettem mostanában, hogy mindenen sírok, túlzottan is,és mindig ugyanazon:


-mintha minden természetes volna neki

hazajön van kaja, tiszta ruha,tiszta a lakás, kajája elcsomagolva másnapra stb..

mégis sokszor úgy csinál mintha egész nap lebzseltem volna..

jól esne néhány szó hogy milyen szép rend van ilyesmi..


-másik a közös kassza!

a gyesből fizetem a havi számlát, az ő fizuja marad kajára.

nekem nincs külön pénzem a közösbe nyúlok ha kell, tőle ritkán kérek pénzt..


mégis ha fogy a pénzből egyből rámripakodik hogy hova tettem?

elköltöttem fodrászra, ( jelzem 1 évben 1 szer ha eljutok, azt is sajnálja..)

hát kajára költötte mire költöttem volna??????????

a lányunkra vagy kajára vagy amire kell..tuti nem magamra..

tudom hogy szeret meg sokat melózik értünk éjjel nappal,

ő ilyen mindig is ilyen volt, de azért nehéz megemésztenem egy-két dolgot..


jó apa egyébként csak hát néha ilyen dilis..


ti hogy álltok ezzel..mesélnétek?.....



2012. jún. 23. 22:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

-"mintha minden természetes volna neki

hazajön van kaja, tiszta ruha,tiszta a lakás, kajája elcsomagolva másnapra stb.. "


Na ez itt a baj. Mélyebben nem akarok belemenni a teóriámba, de amellett h 21. századi, elméletileg emancipált nők vagyunk, még mindig a nyakunkba vesszük a 17. századi "rabigát".

Én nem azt mondom, legyen kaja őuraságának , rend... szeretem elétenni is a kajcsit...d ettől függetlenül az én férjem nem kap szívrohamot, ha nem teszem elé a kaját, fogja magát szépen, tányér elő és szed. A másik, h nem csomagolok neki kaját.

De ez nem azt jelenti, h ezt így kell csinálni utánam. Csak az a lényeg, h nem kell mindent megadni nekik, mert azt nem becsülik és hozzászoknak ehhez az "én vagyok a főnök, csönd" mentalitáshoz. Persze, persze tudom,a hormonok is meg minden érzékenyebbé tesznek, csak ne akarj mindenáron megfelelni.

2012. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

nem akarok megfelelni,de ez a kötelességem ha már úgyis itthon vagyok gyesen hiszen mi dolgom van????......

ezt mondja a család néhány tagja..

tényleg sokat dolgozik hogy legyen pénzünk hülyén jönne ki ha nem csomagolnék kaját neki másnapra, különben éhen menne el inkább nem eszik..

most is bőghetnékem van, esküszöm amikor a lányomat vártam sose sírtam..

2012. jún. 23. 22:46
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Épp aktuális a kérdés..:-(

Ma reggel volt egy hülye veszekedésünk..Rosszul ébredt, (reggel 10kor) és mindenbe belekötött..

Azon kattant be hogy miért mentem el a boltba és vettem kenyeret amikor ott a tegnapi..mondtam hogy a gyereknek vettem meg a tegnapiból bundáskenyeret akartam csinálni..erre kiakadt hogymajd akkor vegyek ha elfogy..

Egyébként nagyon jól állunk anyagilag..nem dobok ki kaját csak nagyon ritkán de nem vágna földhöz ha ki kéne dobnom fél kilo kenyeret..Megutánna elkezdett magyarázni hogy miért adok a gyereknek virslit,mert az sz@r,a jó ég tudja mi van benne...stb..

Teljesen kikelt magából..

A vasalt ruha,ragyogó lakás mosolygos feleség,vidám gyerek természetes..mintha ez csak ugy ott teremne mig Én a tv-ben nézem a sorozatokat..


Annyira fájhogy nem látjabehogy igen is munka van egy gyerekkel meg több mint 100nm-es lakással..mindig aztmondja hogy nekem CSAK ennyi dolgom van Neki meg ott a sok problémája meg el kell tartani minket...

Én nagyon ritkán költök magamra..tényleg ruhát iscsakakkor veszek ha már tényleg nincs mit felvennem,mondjuk ő mindig mondjahogy menjek már..költsem a pénzt azért keresi de amikor meg ilyenje van akkor a fejemhez vágja..ugyhogy sz@rok blee csak a gyerekre költök..

Amit oda irtál a végérehogy nagyon jó apa csak néha dilis..az nálunk is stimmel,de férjnek nem igazán látom jónak és egyre többször felmerül bennem a válás gondolata..fiatalnak érzem magam ahhoz hogy csak igy beletörödjek mindenbe meg bologassak ha Ő bekattan..

Uhh de jó volt kicsit kiönteni a szivem..köszi hogy feltetted ezt a kérdést!

2012. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el,az enyém is dolgozik reggeltől-estig. De én egy helyen olvastam, és milyen igaz!!, hogy vegyék már tudomásul az otthon lévő anyák, h ők ugyanúgy DOLGOZNAK! Nincs főnökük ugyan, de kapnak fizetést érte, és míg apu este 8kor hazajön a munkából, az anyáknak ez egy 0-24 órás meló.

Az meg hogy mit mondanak a családban...?!?

2012. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Az én párom is természetesnek veszi a kaját, tiszta ruhát, stb(jelzem, mindketten dolgozunk, nagyobb fiam van), és mikor ezt érzem, én igenis odaállítom a mikró elé(mert ugye azt tudja használni:D), hogy szívem, ma te főzöl vacsit. Duzzog 2 percet, de megcsinálja. Persze ez havonta 1x van, de jólesik. Kérd meg, hogy kapcsolódjatok ki egy picit, mert most neked ez így nagyon monoton, és nem pénzt költeni kell(mondjuk egy jó nagy séta teljesen ingyen van), de érezzétek, hogy kicsit együtt tudtok lenni, amikor nem a baba a fő téma, vagy nem a kislányod, nem a munka, nem a pénz, hanem Ti. Csak ennyi. Te is és ő is jobban érezné magát szerintem. De ez csak egy tanács :)
2012. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Lányok, nem kell válni! Csak nevelni kell ezeket a "földhözragadt" embereket! Hát mindig mi nők "írányítunk"!! Ezt a képességet nem lehet elvenni tőlünk, belénk van kódolva! És a másik. A kommunikáció. Én bezony kinyitom a számat! Mikor jött terhességem alatt az ominózus " a terhesség nem betegség" mondat (nem magától jutott mondjuk eszébe, "súgtak" neki , az kiverte a biztosítékot nálam. Egy kisgyerekkel , nagy hassal ugyanúgy tegyek-vegyek, minden nap porszívózás, rendrakás, ez is legyen-az is...Elmondtam, h igen is fáradt vagyok, nehéz ez nekem, mire tippel, miért fekszek le 9kor már, mint egy hulla..?:)

Muszáj nekik elmagyarázni, mert ők meg nem gondolatolvasók, és sokszor megértőek, csak nem tudják pontosan mire vágyunk, mit kell megérteniük...Remélem, érthetően írtam:)

2012. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

30 hetes kismama vagyok, van egy 2 éves kisfiunk is.

Az én férjemnek nincsenek ilyen téren (rend, kaja, vasalás, tisztaság) magas elvárásai, engem jobban zavar, ha nincsenek ezek rendesen elvégezve. Anyagiakkal sincsenek nagy gondjaink, szerencsések vagyunk. Néha vannak vitáink, de más jellegű dolgokon.

Engem nagyon felháborít, ha egy férj azt vágja a felesége fejéhez, hogy semmit sem csinál otthon, csak "lazsál". Én biztosan közölném, hogy jó, akkor "kiveszek pár nap szabit", addig apuci csinálhatja otthon a semmit :) 2 nap múlva már rendesen látszana az eredmény :)

Nálunk most épp olyan helyzet alakult ki, hogy veszélyeztetett terhes lettem és egész nap feküdnöm kell, ha nem akarom kórházban tölteni az időt a szülésig. Most tényleg nem csinálok itthon semmit, ha épp nincs más segítség, a férjem áll be csinálni az én dolgomat. Szerintem ennél jobb mód nincs is arra, hogy rájöjjön egy pasi, milyen nehéz egy kisgyerekkel + háztartással...

2012. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok...

Én nagyon szerencsés vagyok,tényleg!

Mindennek örül és hálás!

Állandóan azt mondogatja,hogy csak pihenjek,amikor csak tudok...és majd együtt megcsináljuk...stb.

1 éves a kislányunk!

Sokszor ő főz,a gyereket úgy látja el,mint én...hálás vagyok érte én is,hogy ő az enyém!

De én is megadok neki mindent!

Viszont nem engedném magam kizsákmányolni!!!!

Mert az az igazság,hogy rossz kapcsolatokból jövünk mindketten...tanultunk a hibákból!

Mondhatom,hogy nincs ,amit ne tudnánk megbeszélni normálisan.

Elismerjük egymást maximálisan....

2012. jún. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Én is szerencsésnek mondhatom magam!A párom is dolgozik reggeltől este 9-ig.Két kicsink van 2,5éves és 10 hónapos.Rengetegszer elmondja,hogy nekem sem könnyű itthon,pihenjek amikor a kicsik alszanak.Ha éppen nincs főtt kaja akkor sem dől össze a világ.Amiben tud segít ha itthon van.
2012. jún. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

17. századi rabiga meg emancipáció, a fene nagy egyenjogúság, imádom az ilyeneket:)

De eddig is ilyen volt, akkor mi a bánatnak mentél hozzá?

Nem árult zsákbamacskát, az lenne a furcsa, ha eddig mindenben segített volna.

2012. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!