Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapos baba mellett beválla...

3 hónapos baba mellett bevállalnátok nyelvtanulást?

Figyelt kérdés
Csak akkor szeretném elkezdeni, ha be is tudom fejezni. Kisfiam nagyon nyugodt baba, este 8-tól reggelig alszik, nappal is néha fél-1 órákat. Lenne segítségem amíg a nyelvsuliban vagyok. Szerintetek lehet így tanulni?
2012. jún. 28. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet ha megfelelő segítséged van.Azért nem biztos,hogy mindig ilyen jó baba marad:)
2012. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tanulok nyelvet, de csak itthon. 2 hónapos volt mikor elkezdtem, mert untam már a tv-t nézni szopi közbe.

Suliba járni más, azzal az lehet majd a gond, hogy lesz olyan mikor nem tudsz majd felkészülni órára. Egyre nehezebb egy baba mellett. Te ismered a határaidat.

S az se bizti, hogy mostmár mindig átalussza az éjszakát.

2012. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most még tudsz tanulni, de ha elkezd kúszni, mászni, majd járni, egyre nehezebb lesz mellette odafigyelni a tanulnivalódra.

Én itthon folytattam a nyelvtanulásom, de hamar abbahagytam, mert nem tudtam figyelni. Bár mondjuk nekem ikreim vannak.

De egy gyerekkel sem egyszerű, ha már nem csak helyzet, hanem helyváltoztató is:-)

2012. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
képezd magad neten. rengeteget meg lehet tanulni és majd félév múlva eldöntöd, hogy tudz -e járni a babád mellett suliba.
2012. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem csak motiváció kérdése, ha érdekel, élvezed, hogy fejlődsz, meg fogod oldani az órákra való felkészülést.

Én a többiekkel ellentétben azt mondanám, ha meg tudod oldani, jobb, ha nyelviskolában tanulsz, mint ha otthon, mert az ott töltött idő alatt tényleg csak a tanulással foglalkozol, míg otthon könnyű „elcsúszni” az időben.

Ráadásul szerintem pozitív az is, ha kicsit olyan emberek közt vagy, akikkel nem a gyerek a téma, más szerepben is helytállsz. Illetve a visszacsatolás, visszajelzés is fontos, motiváló a többiek társasága a tanulásban.


(Nekem ugyan már 1 éves volt a gyerekem, mikor újra suliba mentem, de nagyon élveztem minden percét, sokkal motiváltabb, hatékonyabb voltam a gyerektelen társaimnál, mert élményként hatott, hogy kicsit végre újra használom az agyamat, és a kevés időmet jobban be tudtam osztani náluk.)

2012. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. vagyok, még valami eszembe jutott: Egy háromhónapos gyerkőcöt még az sem „zavarja”, ha pelenkázás közben idegen szavakat mondasz neki. :)

Plusz, ha később esetleg újra dolgoznál, szerintem nagyon jó képet fest rólad, hogy kihasználtad az otthon töltött éveket.

Szóval én abszolút támogatom, menj el, tanulj, használd az agyadat, légy emberek közt (úgy értem, az anyatársakon kívül is)! Hajrá! :)

2012. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!