Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok a helyemben a...

Bevállalnátok a helyemben a második babát?

Figyelt kérdés
Van már egy 11 hónapos kisfiunk, a párom nagyon szeretne mégegy babát. Szerencsére sokat segít, egy szóval sem panaszkodhatnék rá. A párom nem szeretné ha nagy korkülönbség lenne a gyerekek között, ha rajtam múlna, várnék még pár évet, de sajnos az idő is sürget(32 éves vagyok, de semmiképp sem szeretnék 35-36 felett szülni), meg számítani kell a több hónapos, vagy több éves próbálkozásra is (a kisfiunkra is 4 évet vártunk). Nagyon szeretem a kisfiamat, minden időmet ő tölti ki, amit persze egyáltalán nem bánok. Őszintén, nem tudom hogy én szeretnék e még egy babát. Vágyom is rá, meg nem is. Nem tudom, hogy tudni fogom e szeretni, és hogy ilyen kis korkülönbséggel hogy fogunk velük boldogulni, mert azért a férjemnek dolgoznia is kell. Nem vagyunk gazdagok, de nem is kell aggódnunk a hónap végén. Vagyis mindent megtudnánk adni a 2. babának ami szükséges, de az extrákat, drága játékokat nem. Nagyon rossz érzés az ilyen bizonytalanság, nem akarok felelőtlenül dönteni, de azt sem akarom hogy később emiatt bűntudatom legyen. Eredetileg a párommal egy gyereket terveztünk, de nem akarom az ő szívét sem összetörni azzal, hogy azt mondom hogy nem kell második baba. Ti mit tennétek a helyemben?

2012. jún. 12. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi pont ilyen cipőben járunk. A fiam 4 és fél éves, és "dolgozunk" a másodikon, de nem akar jönni... :( Én dettó nem akartam nagy korkülönbséget, max 1 évet, de a nejem lebeszélt róla. Most már ő is bánja...
2012. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én bevállalnám a másodikat is. Mi sem nélkülözünk, de nem is vagyunk gazdagok. Luxus cikkekre nem telik. Nekem is mindenben segít a férjem.

Szeretni mindenképpen fogod a 2 picikét is, hiszen ugyanolyan gyermeked, mint az első. Tényleg ne gondolkozz sokat, mert késő lesz.

2 éves kisfiú és 38 hetes pocaklakó anyukája

2012. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló háttérrel vagyunk, nem élünk hű de nagy lábon, de a számlák befizetése (kopkopkop) eddig még nem okozott gondot. Mi bevállaltuk a 2-at, annál is inkább mert egykét nem akartam. (A testvér akkor is ott lesz , ha mi már nem vagyunk.)
2012. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen.


17 hos kislány anyukája

2012. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom és jövőre mi is a kistesót tervezzük.

Én bevállalnám a helyedben, főleg, ha párod is ilyen erős partner benne. :)

2012. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mivel bizonytalan vagy hogy szeretnél-e kettőt, nem vállalnám be.

Egyébként ha ez az egy tényező nem lenne, igen, bevállalnám.

2012. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vállaljátok. Én szinte biztos vagyok benne, hogy nem fogod megbánni. Az tuti, hogy ugyanúgy fogod szeretni a másodikat is. Igen, nehéz lesz az eleje, de kibírható. Nekem 2 év van a gyerekek között, a férjem este fél 8-ra ér haza, reggel 7-től, segítségem nincs, de egy percre sem bántam meg. Kell egy tesó szerintem.
2012. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk,én úgy döntöttem egyenlőre nem kell tesó,lesz nagyobb korkülömbség (ha lesz)
2012. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én bevállalnám. De helyetted nem tudunk dönteni.
2012. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Nekünk is 3 évre sikerült nagyon nehezen. Csak mi már 34 évések vagyunk. Az én kisfiam most 3 hónapos és nekünk azt mondta a nőgyógyász ha akarunk tesót egy évet várjunk csak csak. Az anyagiak nálunk hasonlóak. Én is ugy vagyok vele, hogy nem jó egykének lenni, nekem is jó, hogy van tesóm. Meg olyan sokmindent nem is kellene venni a második babának. És fogadott orvosom sem lenne már. Már jártasabb vagyok ennyi pénzt nemigen szornék el az biztos és tudnék a babára többet költeni.
2012. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!