Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valakinek ötlete, esetleg...

Van valakinek ötlete, esetleg valami használható tanácsa hiszti ügyben? Nagyon jól jönne.

Figyelt kérdés

Kisfiunk 14 hónapos.Okos,ügyes,jól fejlődik,kiegyensúlyozott,imádja a társaságot,főleg a gyerekeket, az állatokat is,mindent megért eljátszik magában 1-1,5 órát is,nagyon sokszor hallgat ránk,sokat foglalkozunk vele.

De ha rájön a hiszti egyszerűen kezelhetetlen.Igen erőteljes akarata van,makacs,és öntörvényű.

ha valami nem úgy ahogy azt elképzeli pl becsukom az ajtót,mikor bementünk az udvarról,mert már fáradt mennék kezet mosni,elkezd üvölteni,veri az ajtó,hátravágja magát,vagy pelenkacserénél úgy ordít,mintha kínoznák,de ezt sokszor eljátssza öltözésnél is,pedig nagyon ügyesen segít fel-le vetkőzni.Vagy felkel reggel az esetek 90%ban addig ordít amíg nem kapja meg a kakaóját rögtön,halljuk,hogy fent van párom megcsinálja közben beszól neki,hogy "mindjárt megyek csak megmelegítem a kakaót". Mindent elmagyarázunk mit csinálunk,miért csináljuk,mit fogunk csinálja,nem túl szigorú de megszokott napirendje van,de tudja pl,hogy 9-10 fele alszik egyet majd 2 körül is,akkor peluscsere után mehet újra játszani,vagy fürdés után öltözés és utána rögtön kapja a kakaót.De mégis szinte mindig eljátssza a hisztizik,ordít ha nem azonnal történik az amit elképzel,vagy ugye nem az történik.

Ha nem foglalkozunk a hisztivel, és nem "figyelünk rá" akkor belelovalja magát,nem tudjuk elterelni a figyelmét,nem érdekli olyankor ha beszélek hozzá.Ügyesen megérteti magát ha akarja ordítás nélkül is ha szomjas hozza az üvegét közbe magyaráz,ha éhes mondja mammamm és megy a konyha felé,ha ki szeretne menni hozza cipőjét meg a miénket és beáll az ajtóba,ha álmos beveszi a cumit és lefekszik valami puha felületre és bújik stb.nem tudom mit tehetnénk teljesen tanácstalanok vagyunk reggel 5kor az ordítások,hisztik kikészítenek.

Voltatok ilyen helyzetben? Mit javasoltok? Más 1 éves körüli gyereke is ilyen?


Próbáltam tömören összefoglalni,nem vagyunk görcsösek nem feszengünk a gyerekneveléstől,elég lazák vagyunk,és tudom,hogy az 1 éves korban váltakozik a "mini kamaszkor" amikor önálló is szeretne lenni,és a bújós,anyás korszak.


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. jún. 29. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Körül írtad a lányom természetét!! :D Egy az egyben olyan a lányom mint a fiad.Semmi biztatót nem tudok írni.Most lesz 18 hónapos, és az állapot csak rosszabb lett. :( Illetve most már ha nem fáradt akkor az öltözés és a pelusozás egy álom.Segít nekem és pikk-pakk kész vagyunk.De ez, hogy ha valami egy kicsit se úgy történik, ahogy a kisasszony akarja...MÁR KIKÉSZÍT!Plusz mostanában idegrohamai is vannak.Pl: valamelyik nap nem tudta a kutyusát kiszedni a kiságyából, és úgy elkezdett sírni, hogy alig kapott levegőt..Csak néztem...sok mást nem nagyon tudtam tenni.Ha kiveszem a kutyust, akkor elérte amit akart, úgy hogy hagytam szenvedni vele..kiszedte aztán szipogott és 5 másodperc után már el is felejtette az egészet.

Lehet gyenge vagyok, de én mostanában ráhagyom..mert ha szólok neki még rosszabb.

Nem tudom...remélem valaki ír valami okosat.. :)

Végül is nem sokat segítettem, de legalább tudod nem vagy egyedül!! :)

2012. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja és szégyen nem szégyen..én tegnap bevonultam a szobába pityeregni, mert annyira kicsinált a kiscsaj... :((mondjuk félidős terhes vagyok...)

1. voltam

2012. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ez megnyugtat,köszi :)
2012. jún. 29. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell vele foglalkozni, ott kell hagyni!

Nálam ez bevált. Megúnja ha nem figyelek rá, és egyre kevesebbszer csinálta.


Ha pl. nem akar pelenkát cserélni, akkor elviccelem.

Megcsikizem, vagy fújom a hasát, megharapdálom játékból, és elfelejti a hisztit.


Kinövi ezt a hisztit, most rürelem kell hozzá, ha nem figyelsz rá, nem látja hogy felhúzott,nem lesz miért csinálnia!

2012. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szégyen,abszolút,én nem vagyok terhes,de a múltkor annyira fáradt voltam akkor pl 1 hétig nem aludta végig az éjszakát,pedig 3 hónapos kora óta ilyen nem volt,és annyit ordított,hogy már elsírtam magam biztosan én rontottam el,akkor megijedt hogy sírok odajött és átölelt.
2012. jún. 29. 10:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudod az a baj,ha ott hagyom még jobban üvölt,nem fejezi be,a végén már megsajnálom remeg a fáradtságtól ki van sírva a szeme és még mindig bőg, néha beválik,mert 2 perc hiszti után befejezi,de sokszor nem.
2012. jún. 29. 10:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbálom elviccelni de az is 50 %ban jön be,van hogy begorombul és akkor még rugdos,csapkod is.
2012. jún. 29. 10:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. ugyanezek voltak a kisfiammal ennyi idős korában, minden azonnal kellett, volt földön fetrengős hiszti meg minden ami kell :) Ez a hisztikorszak, amit majd másfél éves kora után felvált a dackorszak.

Én annyit csináltam, hogy ha nem tudtam elterelni a figyelmét, teljesen nyugodtan kivártam, amíg abbahagyja a hisztit. Utána megpróbáltam neki egyszerűen megmagyarázni, hogy miért nem érdemes hisztizni. Sokat szeretgettem. Valahogyan átvészeltük :)

2012. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!