Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel újrakezdeni külföldö...

Gyerekkel újrakezdeni külföldön, ahol nincs ismerős/baráti segitség? Ki volt már így?

Figyelt kérdés
Aki kisgyerekkel kezdte újra az életét, leírná a jó és a rossz tapasztalatait? Apukával együtt mentetek? Bejöttek a számítások? Mi okból vágtatok neki, a pénz vagy itthoni egyéb probléma miatt. A gyerek hogyan viselte?
2012. jún. 29. 15:43
 1/5 anonim válasza:
Néhány éve külföldön volt állásom. Fölmerült a dolog, de a gyerekek/iskola stb. miatt maradt az ingázás... Azaz itthon maradtunk, és kijártam melózni...
2012. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Barátnőmék költöztek Németországba kb 1 éve.kicsik még a gyerekek,így könnyen alkalmazkodtak.nekik mind1 hol vannak csak a biztonság (szülők) mellettük legyen.

Bnőmnek eleinte nagyon nehéz volt,mert nem beszélte a nyelvet,de mostanra egész jól belejött.A férje dolgozik kint,sokkal jobban keres kint,el tudja tartani a családját.Úgy tervezték idén nyáron hazaköltöznek de nemrég beszéltem vele,és mégis úgy döntöttek h kint maradnak.

Ja és a gyerekek már 2 nyelven beszélnek!Oda járnak oviba természetesen.

2012. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Első: Akkor neked már azért meg volt alapozva a dolog.

Én még várandós vagyok, de már most azon gondolkodom, hogy ebbe az országba hogyan fogok majd mindent megadni a gyerekemnek amire szükség lesz, illetve olyan jó lenne, ha nem csak mindig annyi jutna, amennyi éppen elég. Ezért gondolkodom a külfölddel kapcsolatban, de apukát erre nehezebb lenne rávenni,mert itthon biztos de rosszul fizető állása, illetve hivatása van.

2012. jún. 29. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet,hogy nem leszek nepszeru a valaszommal de en gyerekkel nem mennek ki. Vagy csak ugy ha a ferj menne ki eloszor es elokeszitene a "terepet". Vagyis talalna megfelelo lakast,hazat. Es hivatalosan,bejelentett munkat kapna es folyamatba lennenek az ott tartozkodasi papirok is. Tehat teljesen legalisan. Ja es orvosi ellatas elintezese ugye alap mert a gyerek barmikor megbetegdhet.

Mi kulfoldon elunk 4 eve es itt szuletett a fiunk es itt fog szuletni szeptemberbe a masik. A nagyfiam itteni allampolgar a kicsi is az lesz tehat mindenre jogosultak es ez azert nagy segitseg.

A ferjemnek pedig bejelentett munkahelye van.

De voltak akik jottek gyerekkel es mindenki szinte csak panaszkodott,hogy milyen nehez igy.Sokan ezert vissza is mentek.

Persze a ti dontesetek!

Sok fugg attol,hogy hany eves a gyerek es melyik orszagba mennetek.

2012. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én angol nyelvterületre mennék, mert azt azért beszélem haladó szinten, németet egyáltalán nem és nem is érzek rá affinitást hogy megtanuljam. A párom kevesebbet tud angolul mint én, viszont 3szor olyan gyorsan is tudna megtanulni mint én. Nem 2-3 éves korára tervezem ezt a gyerekkel, hanem úgy 5-6 éves körül, hogy a suliidőszakban már kint tudjon járni. De persze ez egyenlőre csak álom, hisz egyenlőre nincs kint ismerős, de ha lesz is, munkát nem tudnak helyettünk szerezni. Hát igen merész tervek,. de azért nem tartom lehetetlennek.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 29. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!