Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel lehet újrakezdeni a lovaglást mint sportot?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok véleményére lennék kíváncsi,akik szintén lovagolnak/lovagoltak.Nemrég szültem (természetes szüléssel),természetesen nem úgy gondoltam,hogy most rögtön.Azért kérdezem,mert a dokim nem tudott erre válaszolni semmit,sajnos,hogy ezt a sportot mikor kezdhetem újra.

Amúgy szülés előtt sem voltam aktív sportoló,csak lovagoltam és úsztam.A lovaglást hobby szinten űzöm,van saját,megbízható lovam (rá gondoltam visszaülni),velem nem volt semmi probléma szülés után.Amúgy gyerekkorom óta lovagolok,tehát nem vagyok az a tipikusan "kezdő" kategória.

Vélemények is érdekelnek,de olyanok légyszi kíméljenek,akik nem értenek hozzá a negatív válaszaikkal,hogy úgyis leesel róla,mert megvadul meg stb.

Köszönöm!


2011. jún. 28. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha nincs semmi altáji panaszod, sztem nyugodtan lovagolj... max leszállsz, ha érzed, h fáj, v vmi nincs a helyén...
2011. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6 hét gyermekágyi időszak után,minden sport mehet tovább,csak figyeld a tested,ha fáradt,ha kellemetlen akkor még várj vele,ha jól-esik,és van rá időd ,energiád,akkor hajrá!Off mert én "csak"bringázok",de "irigyellek" most úgy kedvet kaptam,én is szívesen lovagolnék :)
2011. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A szülés után fél évvel javasolt: [link]

[link]

2011. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Másodiknak üzenem,próbálja ki nyugodtan,nem fogja megbánni.A gyermekágyi időszakot tudom,hogy ki kell várni,de először nem is úgy gondoltam,hogy rohanni vele terepen,mint az őrült,hanem csak sétálgatni karámban.

2011. jún. 28. 11:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak pedig köszi linket,el fogom olvasni:) (Bár nekem fél év kicsit soknak tűnik...)
2011. jún. 28. 11:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Kiemelem az erről szóló részt:

A testsúly és az eredeti alak visszanyerése érdekében sokan választják a kocogást, de ennek is vannak veszélyei. A becsapódások a medencealapot is terhelik, így a méh megsüllyedésének kockázata is növekszik. Ezért az ugrálás, lovaglás még az első félévben nem ajánlott.

2011. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja és nincs mit, igaz nekem is soknak tűnik az a 6 hónap.
2011. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát talán tényleg túlzás az a fél év...Én szülés után két hónappal futottam, semmi bajom nem lett.
2011. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi utolsó...bár a lovaglás nem futás
2011. jún. 29. 18:38
 10/13 anonim ***** válasza:
De ugyanúgy rugózó mozgás, ami a 11.45-ös szerint káros. De a legbiztosabb, ha megkérdezel erről orvost, bár az a fél év erős túllihegés.
2011. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!