Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok keresztelőt....

Nem akarok keresztelőt. Vélemények?

Figyelt kérdés
Szeptemberben születik a kisbabánk, de már most megy a veszekedés. Én nem vagyok vallásos, nem vagyok hívő, irtózom a templomoktól. Nem szeretem a tömeget és a családi eseményeket. Felesleges pénzkidobásnak tartom a keresztelőt, de az anyósomék erőltetik. Szerintem az ember ráér magát megkereszteltetni később, olyan vallásúra, amilyenre akarja. Ha akarja. Attól félek, hogy elintézik majd a tudtom és a beleegyezésem nélkül. (Velem is ez történt anno.) Szerintetek?
2012. jún. 30. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak névadóünnepségünk volt, ott lettek a "keresztszüleim".

Férem is pedzegette, nem kellene keresztelő, igaz csak egyszer mondta... Templomi esküvőnk volt, mondjuk miatta....

Mondjuk férjemen kívül más éleménye nem érdekel, nálunk anyósék részéről lenne biztos megjegyzés.

Amúgyis 2 öcsémet szeretnénk "keresztszülőnek" a 2 babóhoz, rendes keresztszülők ők se lehetnének.

2012. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Sókristály ***** válasza:
30%

Három lehetőséged van:

- Kiállsz a magad igazáért, és megtiltod.

- Kompromisszumos megoldásként névadó ünnepséget szervezel.

- Megkeresztelteted. Abból baja nem lesz, később át is tud más vallásra térni. Felfoghatod ezt családi eseményként, aminek számodra semmi köze a valláshoz. Én is így tettem, de inkább református templomba mentünk, az kevéssé tömjénfüstös, díszes, sokkal emberközelibb.

2012. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Mintha csak magamat hallanám!Nálunk is ugyanez a helyzet...én mondjuk ekkora problémát nem csinálok belőle,beleegyeztem hogy megkereszteljék,attól nem lesz rosszabb ember.1 napot sztem ki lehet bírni a templomban + egy ebéd vagy vmi,nem kötelező neki minden héten templomba járni.Mi is csak azért kereszteltetjük meg hogy a bigott vallásos anyósomnak meglegyen az öröme, el tudjon dicsekedni a faluban.amúgy se látja majd túl sokat a gyereket mert nagyon messze laknak.mind1 is,emiatt ne legyen álmatlan éjszakája.Ha akar a gyerek később átkeresztelkedhet akár buddhistának is...
2012. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az igaz, hogy ha nem vagyunk összeházasodva, nem lehet keresztelő? Bár itt nálunk a papok mindent megtesznek feketén...
2012. jún. 30. 11:22
 5/19 Sókristály ***** válasza:
100%

A katolikus papok többsége csak akkor keresztel, ha volt templomi esküvő is. De vannak közöttük kivételek. Keresztlányom szülei egyáltalán nem voltak házasok, a kislányuk mégis római katolikus lett. Ez nem feketén kérdése.

A református papok többsége bárkit megkeresztel, de ott is van kivétel. Pl. Vácon nem keresztelte meg a református pap a barátaink fiát az esküvő hiánya miatt, a katolikus viszont igen.

2012. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja értem. Azt hittem van erre valami törvény. Nem értek az egészhez, nem is nagyon szeretnék. Amúgy római katolikusnak akarják.
2012. jún. 30. 11:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A keresztelő témája engem is foglalkoztatott, bár nálunk nincs szülői nyomás, de sok esetben azt látom, ezt csak „divatból” csinálják, mert „illik”. Régebben írtam ki erről egy kérdést, érdekes válaszokat kaptam, ha érdekel, itt megtalálod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2012. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok...nekünk nem volt templomi esküvőnk,és meg se vagyok keresztelve...Nálunk nem gond,anyósom elintézte a pappal.Varrt egy terítőt a templomnak zsebbe némi lóvé a pap bácsinak és máris semmi akadálya...
2012. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, mint az 1x1, menjetek névadóra, tök ugyanolyan mint a keresztelő, csak pap meg templom nélkül. Az anyós meg csak ne szervezkedjen. Nem késik le az ember semmiről, ha tegyükfel 10 évesen keresztelik vagy még később....(de akkor sem, ha nem keresztelik)
2012. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából attól félek, hogy ha engedek a béke kedvéért, később kiharcolják a templomba járást, hittan órákat, elsőáldozást, bérmálkozást. Bennem ezek a dolgok mély nyomot hagytak, kényszerből tettem meg. Ráadásul a pap aki tanított, lelki terrorban tartotta a csoportot. Nem szeretném ha ez történne majd a gyermekemmel is.
2012. jún. 30. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!