Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különlegesebb nevet akarok...

Különlegesebb nevet akarok adni a gyerekemnek. Miért kell leszólni?

Figyelt kérdés

Rengeteg szülő van, akik nem szeretnének csatlakozni egy újabb "Anna, Anita, Dávid, Máté" generáció kitermeléséhez. Szokatlan, különleges, nem hétköznapi neveket választanak a gyereküknek. Miért kell nekik beszólni? Nagy részük egyáltalán nem azért választ különleges nevet a gyerekének, mert attól majd különleges lesz, hanem mert az tetszik neki, nem akar beállni a sorba és ez van, ezt akarja adni. Miért nem tudják ezt egyesek elviselni?

Persze itt elsősorban nem a szappanoperás nevekre kell gondolni, de például egy görög hangzású nevet már leszólnak, egy régiesebbet szintén, egy oroszt szintén. Csak mert abból nem 72 szaladgál délelőtt 10-kor a boltban...


2012. jún. 25. 21:02
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
83%
Úgy látom, még senki se szólt le. Olyan nevet adj a kicsidnek, amilyent csak akarsz. A sok előttem szólóval meg ne is törődj.
2012. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
64%
Talán mert furcsán, sok esetben idétlenül hangzik a magyar fül számára. És oké, hogy a szülő jót akar, de a gyerek fog szívni egy életen át.
2012. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
Eufrozina?
2012. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
72%
Nem a különleges, ritka nevekkel van baj, hanem azokkal, amelyek nevetségesen hangzanak, pl: Szütyellő. Igen, ez egy létező név. Én sem fogok tömeg nevet adni a gyerekemnek (kivéve, ha nagyon megtetszik egyik másik), de azért figyelembe fogom venni, hogy azzal a névvel a gyerekemnek élnie kell majd 5 évesen és 50 évesen is. Kész pont. Nem kell ebből drámát csinálni, nem kell mindenkit leszólni, de nem is kell direkt idétlen hangzású nevet adni a gyereknek, amitől majd szerintünk különleges lesz. Csak erre kell figyelni. Attól, hogy valami ritka és különleges még nem feltétlenül idétlen.
2012. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
75%

Ha megkérdezel másokat, hogy mi a véleményük, akkor el fogják mondani. Szörnyű igazságtalanság, nemde? Ha meg nem kérdezel meg senkit, hanem fogod magad és cselekszel, senki nem fog odamenni hozzád, és beszólni neked. És igenis el tudják viselni, mert az emberek 99,9%-a magasról kakilja le, hogy mi lesz a gyereked neve.


Gondolom, te vagy az Ekaterinás anyuka, aki feltett egy kérdést, és nem tetszenek a válaszok. De nem a válaszolók szorítottak pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig ők akkor is elmondják a véleményüket.

2012. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
75%
nincs ezekkel a nevekkel semmi baj,de mégis olyat válasz,amivel nem cikizik a gyereket az ovodába vagy az iskolába.pl Rexóna:dezodor,golyó,és még ki tudja mit találnának ki a hülye gyerekek.
2012. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
90%

1. Sok névből nem véletlenül nem szaladgál 72 darab délelőtt 10-kor a boltban...

2. Olyan nevet adj a gyerekednek amit te is szívesen viselnél. Ennyi.

2012. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
69%
Képzelj magad elé egy 1 fogú kövér öregasszonyt, akit Aphrodite-nak hívnak. Nem nevetséges?
2012. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam Jeromos, még senki sem nézett rám csúnyán miatta, pedig nem mindennapi. Nem akartam feltűnő lenni vele, csak mára ritka nevet akartam választani.
2012. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sem kell az ilyet leszólni, ne is törődj velük. Csak arra figyelj oda, hogy olyan nevet adj a gyereknek, hogy azzal kell élnie egész életében, és hogy semmilyen helyzetben ne legyen ciki neki. Se oviban, se állásinterjún. És arra is figyelj hogy a vezetéknévvel passzoljon, épp ma hallottam egy kisfiúról, akinek a Brendon nevet adták. Na ez az, amit le lehet szólni, mert ez tényleg valami szörnyű a vezetéknévvel együtt, legalábbis a számomra. :)

Szóval szerintem bátran adhatsz neki különleges nevet, csak figyelj oda melyiket választod :)

2012. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!