Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyerek kontra élet...

Második gyerek kontra élet külföldön?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mi tévő legyek. Két hónapja költöztünk külföldre, a nyelvet nem beszélem de túl sok esélyem sincs, mivel a fiammal itthon kellett lennem. Most neki elindul a bölcsi, mehetnék dolgozni, de akkor mikor lesz a következő pici? Ha most esnék teherbe, már így is több mint 3 év lenne a különbség. Én szeretnék neki egy kistesót, akivel játszatha, de 5-6 év már sok. Ahhoz hogy megtanuljam a nyelvet viszont külföldiek között kellene lennem, vagyis el kellene kezdenem dolgozni. Ha gyereket vállalok, akkor még kb. 3 évig élek egy országban, ahol nem beszélem a nyelvet....
2012. júl. 1. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Külföld. Az csak kifogás, hogy otthon nem tudod megtanulni a nyelvet. Én hármat megtanultam könyvből, sosem jártam egyik országban sem, most kezdem a negyediket. Olyat nem lehet, hogy második gyerek külföldön?
2012. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Irigyellek a nyelvérzéked miatt, de sajnos nekem ez volt az ami soha nem ment. Franciául 10 évig tanultam, mégse értettem Franciaországban az embereket. Ha van idő gondolkodni a mondatok összerakásán,jó vagyok, de a beszédnél ugye erre nincs idő. Erre kellene nekem a kötelező gyakorlat, de ez maradna el ha gyereket vállalnék és valószínű megmaradnék azon a szinten ahol most vagyok: ha hozzám szólnak, kb. 1 perc múlva jövök rá hogy mit mondtak....szégyellem is magam, de sajnos ez van.
2012. júl. 1. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ének dolgozni!

Így nem mernék még egy gyereket vállalni külföldön, hogy nem beszéltem a nyelvet! Beíratod a gyereket Oviba, hogy fogod megérteni az Óvónőt? Ha ott fog suliba járni a gyerek hogy fogsz vele tanulni, segíteni neki ha te sem beszéled az adott nyelvet? Higy fogsz barátokat találn?

Menj el dolgozni, alapozó meg kint a jövőt, és csak utánna vállaljatok tesót!


Ha a nagy 6 éves lesz mire a pici megszületik, akkor is tudnak együtt játszani, sőt sokkal könyebb lesz, mivel a nagy már be tud segíteni, megérti hogy a picit szoptatni, pelenkázni, szórakoztatni kell, és ebben ő is be tud segíteni!

Barátnőm 5-7 éves lányai államdóaan nálam ülnek, mert imádnak a pici lányommal foglalkozni, ők is szeretnek Anyáskodni felette, szeretik tolni a babakocsit, adni a cumit a picinek, etetni, itatni, csörgőkel szórakoztatni, azon veszekednek

2012. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Folyt.:

Azon vezekednek ki mit csinálhat a picivel, ki eteti, itatja, ki fogja, tolja ...


Szerintem először alakíts ki kint egy életet, és utánna szülj!

2012. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!