Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a nővéremmel,...

Mit csináljak a nővéremmel, akitől folyton megkapom, hogy sz*r anya vagyok?

Figyelt kérdés

Jó,ezt így nem szó szerint mondja,de erre akar kilyukadni.

Nem találkozunk vele túl sokszor,leginkább csak akkor ha mi az anyukámnál vagyunk és ő is jön a kislányával.De olyanokat mond néha,hogy csak nézek.

Pl. hogy én ne mondjam,hogy szültem,mert 1 percet nem vajúdtam,azért műtettem meg magamat,mert hisztis vagyok és a saját gyerekemért nem bírok elviselni semmilyen fájdalmat meg hogy biztos azért kap tápszert a lányom,mert direkt elapasztottam az első héten a tejemet és hogy nyugtatót keverek a tápszerbe,azért nem sír a babám soha.Szóval ilyen hülyeséget mond minden alkalommal,ami már nagyon fárasztó.


Sosem keresem a társaságát,igyekszem úgy menni anyukámhoz,hogy ő véletlenül se legyen ott,de ahogy megtudja,hogy ott vagyunk,akkor jön ő is.



2012. júl. 2. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A nővéred kicsit belefáradt a 0-24 órás gyereknevelésbe!

Az, hogy a gyereked nyugodt baba és tápszeres, nos .. nem a te szerencséd és nem te tettél érte!

Nyilván gondolom nem könyörögtél tápszeres receptekért!


Ne foglalkozz vele, ő tipikus olyan anyuka, aki 0-24-ig csak a gyerekkel foglalkozik és nincs már semmi boldogsága azon kívül. Értem itt az alatt, hogy nincs ideje magára :))

Ezért fárasztó neki minden és mindenki. Te pedig pont ott vagy, akin levezeti a feszkót!

2012. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez elég durva... főleg a testvéredtől. Én tutira megpofoznám, na nem mintha ezt javasolnám, hiszen nem vezet semmire. De amit veled művel! Semmiképp nem hagynám magam, az biztos, ha egy idegen mondaná, nem is törődnék vele, de hogy a tesóm... Szerintem mindenképp mondd meg neki a véleményem a viselkedéséről.
2012. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg neki, hogy nem is tudtad, hogy hirtelen elvégezte az orvosit, hogy ennyire ért a császármetszéshez, és hogy mikor van arra szükség. Valamint örülsz neki, hogy neki volt teje és nem kellett tápszert adnia a lányának, és nagyon irigy vagy rá (persze érezze, hogy nem irigykedésből mondod). Majd pedig közöld vele, hogy arról te nem tehetsz, hogy az ő gyereke hisztis és nem tud nyugton maradni. Azért, mert a tied igen, és nem sírós, stb még nem kell hozzá gyógyszerezned, valamint, ha nem tetszik neki valami, akkor nyugodtan tartsa meg magának, mert senkit nem érdekel a véleménye rajta kívül, de ha mégsem megy neki, akkor nem kell eljönni, amikor ti is ott vagytok. Vagy valami hasonlót, hogy köpni nyelni ne tudjon, és akkor mérgébe elpuffog hazáig, és nem látod egy darabig.
2012. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha te sz.ar anya vagy, hát éreztesd vele, hogy ő meg sz.ar ember, mert aki csak szidni tud, aki állandóan beszól az tényleg az is. Egy kisebbségi komplexusos, unalmas életű ember, akinek más dolga sincs, mint másokat piszkálni.

Ha ő durván fogalmaz, és ettől szemed kijön, hát tedd úgy, hogy neki is kijöjjön.


Ha viszont nem akarsz olyan lenni, mint ő, akkor magyarázd el neki mit érzel.

Csak úgy megérteni nem fogja, de a szavak ereje néha mégis sokat ér.


Másfelől kerüld el jobban. Ha odamegy mégis, menj el. Csak feltűnik majd neki, hogy pont nem vagy rá kíváncsi.


Amúgy van már gyereke? Ha nincs, akkor állítsd le, hogy csak akkor beszéljen ezekről, ha már tapasztalata is lesz.

Ha meg már van gyereke, hát közöld vele, hogy foglalkozzon inkább a saját gyerekével, és neki bizonygassa ő milyen jó anya, ne pedig neked magyarázzon.

2012. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, látom van gyereke, akkor tényleg foglalkozzon vele, téged meg hagyjon.
2012. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Keress egy jó pszichológust, és kérj neki egy időpontot!

Tápszerbe nyugtató?! Ezért nem tette volna zsebre amit tőlem kapott volna. Asszem legközelebb már nem ugrott volna, hogy jöjjön anyukához tesót szekálni.

2012. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele,tudom könnyü mondani de nekem is a húgom elég problémás.Bár a mi kapcsolatunk alapjában véve nem rossz.

Mikor mész anyukádhoz és ő is ott terem akkor Te fogd magad és gyere el.anyudnak magyarázd el a szitut, bizonyára megfogja érteni.menj majd akkor ha a tesód elment.szerintem ebből érteni fog hogy ahogy ő megjelenik Te mész.Jót derültem azon egyébként, hogy nyugtatót keversz a tápiba hogy ne sírjon meg direkt elapasztottad a tejed:-))nekem is csak 1 hétig volt tejcsim pedig akkorák alapból a melleim hogy tejcsárda jut mindenki eszébe.a tápiba meg én sem tettem nyugtatót.alapból csak akkor sír illetve sírt a lányom ha valami rohadtul ne stimmelt már nála.mindenki azt mondja hogy ritka nyugodt gyerek.A tied is ilyen:-)))))

2012. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úristen, ez nem normális, már bocsi. Sajnálom, hogy ilyen testvéred van. Ezekre amúgy miket szoktál reagálni, hogy esetleg észre vegye magát? És édesanyád mond valamit?
2012. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Igyekszem nem reagálni a beszólásaira,ami elég nehéz.Általában nem olyankor mondja ezeket,amikor anyukám is a közelben van.De már anyával is beszéltem erről,ő is azt mondta,hogy hagyjam,ne szóljak neki vissza,mert semmi értelme.

2012. júl. 2. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, semmi értelme, csak te idegeskedsz rajta. Úgy utálom ezt a hozzáállást!


Nekem a sógornőm volt ilyen, szégyen nem szégyen, én teljesen megszakítottam vele a kapcsolatot. A férjem sem találkozik vele a hülye beszólásai miatt, a gyerekeimet meg pláne nem engedem a közelébe.


A te helyzetedben fogalmam sincs, mit csinálnék:( sajnos a rokonait nem választhatja meg az ember.

2012. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!