Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ilyenkor mi a teendő?...

Anyukák! Ilyenkor mi a teendő? Írjak a TeszVesznek vagy adjak egy full negatív értékelést?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pár napja ráakadtam egy nagyon jó aukcióra. Mivel már nem szoptatok, így elkezdtem egy AloeVerás kúrát/diétát. Nagyon jól haladok vele, csak az a "bibi", hogy nem 2 Forint.

Szóval a termékek, amiket találtam az aukción belül, darabja 10ezer forint itthon. Viszont úgy volt feltüntetve az aukcióban vagy 20 helyen, köztük a címben is nagy betűkkel, hogy 2 DARABOT adnak 6600 Forintért.

Na, mondom magamba, a hü*yének is megéri, hogy 180 darab kapszulát 6600-ért vesz meg. Legalább 3 hónapra elég lesz.

Írtam Teszen levelet az eladónak, hogy ez tuti biztos?! Tényleg ennyiért adja a 2 dobozt? Visszaírt, hogy igen és kijavítja az aukciót, mert rosszul rakta fel a darab számot.

Ezek után megnéztem újra az aukciót és láttam, hogy odaírta: "AKCIÓ! 2 doboz 6600 Forintért!".

Le is ütöttem az aukciót fix áron (6600 HUF) és írtamis e-mailt az eladónak, hogy küldjön adatokat az utaláshoz, majd megadtam a nevem és címem, hogy hova kérem a csomagot.


Mire visszaírt az eladó, hogy én félreértettem valamit, nem 2 kerül annyiba, hanem egy darab.

Ekkor válaszoltam neki, hogy még rá is kérdeztem, hogy tuti 100-e az aukcióban feltüntet dolog, mire helyeslő választ kaptam vissza..

Ekkor közölte az eladó, hogy ő bizony így nem adja el, csak akkor, ha dupla árat fizetek vagy egy doboz árat+postadíjat, majd közölte még, hogy a párja értette őt félre.. és, hogy FÉRFIAK ..


Engem ez nem igazán hatott meg és leírtam neki, hogy kötelessége a két DOBOZ terméket eladni nekem 6600 Forintért a TeszVesz/Vatera szabályzata szerint, de ő azt írta, hogy töröltessem a TeszVesszel a vásárlásomat, mert ő nem adja el ennyiért.


Most ilyenkor mi a teendő? Ha én valamit felrakok Teszre és tudom, hogy többet ér, mint pl. 1 HUF és eladom annyiért, akkor is állom a "szavam"!


Mit lehet ilyenkor tenni?


2012. jún. 14. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
jelentsd a vaterának
2012. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azon kívül, hogy adsz egy negatív értékelést és ha esetleg bosszúnegatívot ad írsz a teszvesznek (leírva benne mindezt amit ide írtál) nem sokat tudsz tenni. A teszveszen a levelezésnek nyoma van így simán látni fogják, hogy mit írt neked és tuti törlik, ha kapsz is.Kötelesnek nem köteles odaadni (vagyis jogi úton nem tudod tőle kikényszeríteni, hogy adja oda).
2012. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én először is megmondanám az illetőnek, hogy ha nem tartja a szavát (ami bizonyított, hiszen írásban nyoma van)akkor jelented, és törölteted őt. Ha ez nem hatja meg, akkor mehet a negatív értékelés, és jelenteném is a Teszvesznek, hogy legközelebb ne szórakozzon, és ne csikarjon ki így vásárlásokat.
2012. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha negatívot adsz jogosan, akkor tuti Te is azt fogsz kapni bosszúból!

2. Írj a teszvesznek, hogy mi a szitu, ha a címben is az szerepelt, a leírásban és a kérdésben is, akkor neked van igazad.

3. Én nem üzletelnék vele, nem utalnék, mert biztos, hogy átvág!


Milyen az eddigi értékelése?

Szerintem felejtsd el az üzletet, egyenlőre ne értékelj, azért írj a teszvesznek, várd meg, hogy az eladó mit értékel, mert ha negatívot kapsz, akkor azt töröltetheted később.


(egy tapasztalt teszveszes)

2012. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Erről van szó: [link]


Kezdő TeszVeszes lehet ahogy nézem az 5 adás-vételéből.


Na szerintetek én vagyok a hül*e vagy ő néz annak engem.. ?!

2012. jún. 14. 15:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos amit a 4. ír! Tuti nem utalnék előre egy ilyen embernek, persze ha átvágott utána már jogi útra lehet terelni az egészet...na de kinek éri meg egy ilyen procedúra. Szóval levél a teszvesznek és semmi utalás, azért 6000Ft se kevés pénz ahhoz, hogy esetleg semmit se kapj érte
2012. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok.


Az eladó még a 90%-ot sem éri el, nem lett volna szabad nála licitálni, igaz, csak 1 negatív miatt lett ennyi.

Látom, a kérdés-válasz már nincs ott, gondolom törölte az eladó, azt nem tudom, hogy a teszvesznél meg van e még, ha nincs, akkor veszett fejsze nyele, mert így nem sokat bizonyíthatsz.

Azért félreérthető, mert nem az szerepel, hogy 2 doboz 1 áráért vagy valami hasonló, hanem, hogy 2 doboz egyben. Ez jelentheti azt is, hogy dupla méretű a kiszerelés ( nem ismerem ezeket a termékeket), vagy azt, hogy 2 különböző hatóanyag szerepel a dobozban. Sehol nem írja, hogy kettőt ad! Szerintem félreértetted, mert rossz a fogalmazás, gondolom ezért törölte a kérdésedet is később.


Na meg az sem szimpatikus, hogy az utalás után csak 2 héten belül postáz.:(


Mindezek ismeretében, szerintem még a teszvesz sem tud igazságot tenni, ha nincs meg a levelezésetek.


Én azt hiszem semlegest adnék, és gyorsan elfelejteném az eladót.

2012. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, ahogy az előző válaszoló, hogy 2 doboz az egyben az nem 2 db dobozt jelent, hanem 1 db nagyobb kiszerelésűt. De ettől függetlenül odaírhatta volna, hogy miért van ez az akció, mert emiatt lett félreérthető.

Ezért hangsúlyozza mindig a teszvesz, hogy mielőtt leütöd a terméket, minden félreértést tisztázni kell, mert utólag már ilyenen nem lehet rekramálni. Ha feljelented a teszvesznél, akkor valószínű ők is ezt fogják válaszolni, hogy nem voltál eléggé körültekintő, emellett az eladó sem volt eléggé világos a termékkel kapcsolatban.

A 2 hetes szállítás valószínű azért van, mert külföldről rendeli a terméket.

2012. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudja törölni az eladó, hogy a kérdés és a válasz ne jelenjen meg a terméklapon. A kérdés ettől még megvan amit a vatera/teszvesz biztosan lát (különben simán meg lehetne adni elérhetőségeket is és elég lenne csak törölni a kérdést a terméklapról) Így a kérdések között ott van, hogy rákérdeztél konkrétan a termékre, hogy hogy is van. A megnevezésben egyébként valóban nem egyértelmű (mert a 2 doboz egyben valóban jelentheti akár azt is, hogy dupla kiszerelésű a doboz), de a leírásban ez szerepel: 2 db termék együtt- nálam a 2db az nem azt jelenti, hogy nagyobb a az 1 szem doboz, hanem, hogy 2 darab terméket kapok.
2012. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ha meg amúgy 10 ezer forint akkor még így is megéri, mert a postaköltség nincs 3400 forint. Viszont előre utalással én nem vennék semmit ismeretlentől.
2012. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!