Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, apukát...

Mi a véleményetek, apukát azzal rávenni a külföldi munkára hogy csak akkor tarthatjátok meg a gyereket?

Figyelt kérdés
Leírom a helyzetet: a férj vállalhatna külföldön munkát amitől sokkal sokkal jobban állnának, jobban keresne jóval. Úgy beleférne a harmadik baba a képbe. Jelenleg hónapról hónapra élnek, hiteleik vannak, csekkekkel sokszor el vannak maradva, elég egy betegség és "rájuk borul" az egész. Apuka nem mozdul, mert nem akar/mer nekivágni a külföldi munkának, majd csak lesz valahogy alapon, meg végülis nem haltak még éhen. (de közben egy merő stressz az életük hiszen pengeélen táncolnak a hitelekkel, fizetnivalókkal stb.)Nem tervezetten becsúszott a harmadik baba, de anyuka azt mondja akkor tartják csak meg ha apuka rászánja magát végre a külföldi melóra, mert az itthoni bizonytalanságra alig pénzre nem vállal még egyet. Apuka szeretné a babát, és amúgy se ért egyet az abortusszal. Rá lehet így venni valakit olyanra amit nem szeretne? Saját véleményemet szándékosan nem írom még le, kíváncsi lennék más anyukákéra.
2012. júl. 5. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ha abortuszellenes, szerintem rá lehet venni, de ez olyan szemét húzásnak tűnik nekem, a férjjel, és a kis magzattal szemben is, hogy az ő életbenmaradásával fenyegetőznek.Lehet,hogy a kapcsolatuknak ártani fog ez majd.

Lehet,azért nem akar külföldre menni, mert nem akarja sokáig itthagyni a gyerekeit.

2012. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, nem jó dolog így kívülről ítélkezni más élete felett, de ha érdekel, leírom a véleményemet.

A zsarolás semmilyen helyzetben nem jó stratégia szerintem. Vélhetően ellenérzést szül az apukában, aki majd jól kimegy külföldre, és tán vissza sem jön. (Sarkítottam nyilván.) Ha valakit olyasmire veszünk rá így, amit nem akar, az szerintem előbb-utóbb nem bírja tovább, vagy fizikailag vagy lelkileg belebetegszik.


Viszont a nő érvei is érthetőek, nagyon szar napról napra élni, a nők egyébként is általában biztonságra törekvőbbek a férfiaknál, rosszabbul viselik a „pengeélen táncolást” (mondom: általában, és egyébként én is így vagyok ezzel). Érthető tehát, ha anyuka aggódik, mi lenne eggyel több csemetével.


Viszont az a helyzet, hogy anyuka és apuka már egy ideje így élnek, és beszültek ebbe a szituba 2 gyereket. Miért pont a harmadiknál jön elő ez a probléma? Szerintem nem annyival több anyagilag a 3 gyerek, mint a 2, hogy indokolja, hogy csak most merült fel az anyagi biztonság kérdése.


Nem lehet, hogy anyuka azért lett „véletlenül” terhes, hogy rávegye az urát a jobb kereseti lehetőség megtalálálására? Nem mondom, hogy direkt, de nagy úr a tudatalatti, és ha mondjuk tudta, hogy apuka vágyik még egy gyerekre, ráadásul az abortusszal nem ért egyet, akkor simán lehet, hogy nem annyira véletlen az a véletlen. (Most nehogy megsértődjön bárki, nyilván nem ismerem a résztvevőket, ez csak egy gondolat, és nem akarok senkit megbántani vele!)


Még valami: anyuka belegondolt abba, hogy ha apuka külföldre megy, akkor tán hónapokig nem fogja látni?

2012. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

elég gusztustalan lehet az anya életszemlélete.

zsarolással dönt egy emberi életről? pláne, hogy már 2 gyereke van, pontosan tudja mit ér egy kis élet és ilyenhez köti? nem komplett...


a problémát persze értem és a megoldást is, de ez így ahogy leírtad...

2012. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen csak anyuka azzal érvel hogy így is alig látja őket (maszekol hétvégén legtöbbször,hétköznap esti fürdetésre ér haza kb.)és még ennyi munkával is fillérezgetnek, tényleg az egészsége rovására is mehet apukának ez a megfeszített tempó, nem beszélve a kapcsolatukra is rámegy.
2012. júl. 5. 12:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen. Én nem is tudom még mit gondoljak erről.(érzelmileg érintve vagyok az egyik oldalról így nem tudom távolabbra helyezkedve szemlélni a dolgot egyenlőre). A 2-t egyébként még nem ilyen "rossz helyzetbe" vállalták, meg azért 3 gyerek az 3szor annyi étel-ruha-később pedig oviztatás-iskoláztatás-külön ez meg az ha szükséges, igények stb. Én ilyen értelemben megértem hogy nem mer 3 gyereket vállalni a majd lesz valahogy felfogásra.
2012. júl. 5. 12:49
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

De sok bölcs megmondóember van itt az erkölcs magaslatán.

Én igenis megértem a feleséget. Ha már két gyereket is nehézen tartanak el, mi lesz ha a harmadik is megszületik? Éljen nyomorban? Valóban megérdemelnék ezt a gyerekek? Ha a férj nem megy el a külföldi munkára és megtartják a babát, elég siralmasan is elsülhet a dolog. Még több stressz a még kevesebb pénz miatt, a szülők teljes elhidegülése, állandó veszekedések. Tényleg ezt érdemli egy kisbaba és a két testvére? Hogy állandó feszültségben teljen az élet? Nem hiszem.

Ha az apában lenne egy kis jóérzés, és tényleg szeretné a harmadik babát, akkor rászánná magát a munkára, akármennyire nem kívánja. Nem kellene örökké csinálnia, de legalább amíg rendbe jön a helyzetük. Nyilván az édesanya is így látja, aki pedig ezért elítélni, az nyilván nem volt még ilyen helyzetben és semmi empátia nem szorult belé...

Lehet lepontozni, több úgyse telik tőletek. (Tisztelet a kivételnek)

2012. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6os válaszoló. Igen ugyanezt mondja ő is hogy nem érdekli hogy ő tűnik szar szemétnek most emiatt de ő nem fog nyomorogni tovább a 3 gyerekkel, mert itthon ugyan mitől lenne jobb...és ha a férje valóban ennyire nem híve az abortusznak akkor TEGYEN ő is valamit, mert ez így nem igazságos hogy majd ők szívjanak ( az asszony meg a gyerekek).

És a házassságuk már így is problémával terhelt a mindennapos anyagi dolgok miatt.

2012. júl. 5. 12:57
 8/12 anonim ***** válasza:
már bocsánat, a gyerekeket ketten vállalták, szerintem nem csak a férj dolga hogy eltartsa a családot.Anyukának van valami bevétele?miért nem ment egy kicsit vissza dolgozni a harmadik előtt,hogy egyensebe rázódjanak, vagy mindegyik még olyan kicsi?most dolgozik?az sem biztos,hogy egy külföldi munka annyira bejön, és az anyuka akkor meg azon fog sírni,hogy nem bírja egyedül a három gyerekkel.
2012. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Dolgozik természetesen. Nem amiatt állnak így mert otthon ül...
2012. júl. 5. 13:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően bárkit manipulálni bármivel nem szép dolog.

Apuka szeretné a babát. De szerintem meg anyuka is. Anyuka mit gondol, milyen lesz egyedül 3 gyerekkel? Apuka meg pont most megy el, amikor itthon szükség lesz rá? Sehogy sem egyszerű ez...

Ezt együtt kellene eldönteniük. Nagyon úgy fest, hogy apukának nem nagyon van otthon szava semmiben. Anyu eldönti, hogy apu megy, meg hogy lesz-e baba. Anyuka dolgozik, vagy Gyesen van? Lehet, hogy apu nem szívesen hagyná itthon őket valójában és nem arról van szó, hogy fél. De ha fél is, akkor is joga van hozzá.

Ha mindketten meg akarják tartani a babát, akkor meg kell beszélni, hogy jutnak több pénzhez. Nem biztos, hogy csak a külföldi munka a megoldás...

2012. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!