Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Követelhetem a gyerektartást?

Követelhetem a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy 6 éves kisfiam, akivel teherbe estem 19 évesen. A gyerek apja elhagyott én pedig megismertem a leendő férjemet. Amikor a baba megszületett, mi már együtt voltunk, de mivel házasságra csak két év múlva léptünk, a gyereket az én nevemre anyakönyvezték. Később a férjem a nevére vette a fiamat is.

Most épp válunk és érdekelne, hogy követelhetek-e tőle gyerektartást, mert kijelentette nekem, hogy egy fillért sem fog fizetni a válás után. Sajnos nekem nincs jövedelmem, nem találok munkát, nem fejeztem be az iskolát sem. Törvényesen jár nekem gyerektartás vagy tehet olyat, hogy nem fizet?


2012. júl. 6. 12:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

tehát az igazi apuka lemondott és aki nevelte 6 évig a fiadat úgy, hogy tulajdonképpen semmi köze hozzá, nevére vette?

így igen. szegény amúgy, jól behúztad a csávába :(

nem ítélkezni akarok, de miért nem az igazi apával fizetteted a gyerektartást? miért hagytad, hogy ne ő vegye a nevére?

2012. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Az igazi apja lelépett még a terhességem elején, közben meg megismertem a férjemet. Azt mondta gyerekkel együtt is vállal, nem is akartam az igazi apjával foglalkozni.

Most meg semmit nem tudok róla, csak annyit hogy ezelőtt 4 évvel Ausztráliában élt és elvett egy ottani nőt. Ennyit mondtak a szülei annak idején, de már velük sem találkoztam évek óta.

A férjemnek nem jelentett gondot a gyerek, nem jelentene neki gondot a gyerektartás sem, mert van pénze bőven (ezért is félek, hogy az ügyvédei kijátszanak valahogy).

2012. júl. 7. 07:28
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha a nevén van a gyerek,akkor a tartásdíj jár.
2012. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam.

Mert azt mondta, elintézi, hogy egy fillért se kelljen nekem adnia. És ugye azt semmiképp nem kérheti, hogy nála helyezzék el a fiamat? Mert azt mondta elveszi tőlem, de az égvilágon semmi köze ahhoz a gyerekhez.

2012. júl. 7. 20:28
 5/24 anonim ***** válasza:
Elvileg jár neked a tartásdíj, de csakis akkor, ha a rendszeres láthatást is biztosítod a férjed számára. Mert ha nem engeded hozzá a gyereket, akkor viszont megvonhatják a tartás díjat. Ezt azért ne felejtsd el. És gondold át, megéri-e ennek kitenni a gyerekedet.
2012. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

most vagy semmi köze hozzá az ág világon, vagy el is vehetik tőled az ő javára...

ha el tudod tartani, van lakásod ami tiszta és összkomfortos akkor nem fogják elvenni, de mondjuk írod, hogy nem dolgozol, azért kéne a tartásdíj...


nem tudom mi annak a menete, hogy ne az ő nevén legyen, de szerintem hosszas procedúrával az is lehet, hisz tényleg nem az ő gyereke, megmondom őszintén, az is szép, hogy eddig a sajátjaként nevelte. de persze te tudod, mondjuk azért gyerekkel apa nélkül megpróbálhatnál a saját lábadra állni, nem másról lenyúzni a bőrt, esetleg az igazi apát megtalálni, mégiscsak etikusabb lenne

2012. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Lakásom elvileg lesz, mert válás után úgy néz ki, hogy megkapom a kisebbik lakást. Nem túl nagy, de kettőnknek elég lenne. Eltartani nem tudom sajnos sem a fiamat sem magamat, mert a gyes és a családi pótlék kevés. Nem tudom én milyen egyéb támogatásra számíthatok, mert eddig semmit nem kellett igénybe vennem. Asszonytartást talán kapok majd, de egyelőre nem tudom milyen összeg lesz. Meg ugye a gyerektartás.

Ha újra férjhez megyek, akkor a gyerektartás továbbra is jár majd, ugye? Mert azt tudom, hogy az asszonytartás nem.

Azt nem szeretném, ha a kicsi nem lenne a férjem nevén. Akkor tuti nem fizetne semmit.

Az igazi apát nem tudom megkeresni, semmit nem tudok róla, messze is van. Legalábbis utolsó információim szerint. Ha tudnám, megkeresném. (Egyébként lehet egyszerre két helyről gyerektartást kapni?)

2012. júl. 7. 22:11
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Na,várjunk már egy picit.Te most azt akarod mondani,hogy egyedül nem is tudod a gyereket eltartani??

Akkor itt bonyolultabb a helyzet,vigyázz.A gyerek a párod nevén van,mivel a nevére vette.Ez kötelezettségekkel,de jogokkal is jár, ezért ezt ne felejtsd el.Kérhetsz gyerektartásdíjat,de persze ésszerű kereteken belül.Asszonytartás az egészen biztos,hogy nem jár.Ha viszont bizonyítást nyer,hogy a gyereket önerőből nem vagy képes eltartani,a bíróság az apának ítélheti minden további nélkül.Segélyekből,meg gyerektartásból ma ebben az országban egy gyereket nem lehet felnevelni,amikor egy liter tej 200-250 Ft.Szóval szerintem túlzásokba ne nagyon essél a követelések kapcsán,mert rosszul is elsűlhet.

2012. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Visszatérve az asszonytartásra:


Azt csak hosszú hosszú házasság után lehet igényelni,a házastárstól de ahogy értelmezem,ez nálatok nem igazán az.Arról nem beszélve,hogy ott frankón igazolni kell a feleségnek,hogy 20-25 évig egy bizonyos szinten élt,jövedelme persze semmi így a jövőben egyedül nem képes magát eltartani.Na már most ez a te esetedben nem így van.Gondolom egy fiatal egészséges munkaképes nő vagy,aki egész nyugodtan elmehet dolgozni,akármilyen munkakörbe, jobb híjján.

2012. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

asszonytartás, segély?

ne viccelj már, ebben az országban nincs asszonytartás és ha nem mész el dolgozni akkor bizony elvehetik a gyereket és még te fizethetsz havi 30ezer gyerektartást!

2012. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!