Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Követelhetem a gyerektartást?

Követelhetem a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy 6 éves kisfiam, akivel teherbe estem 19 évesen. A gyerek apja elhagyott én pedig megismertem a leendő férjemet. Amikor a baba megszületett, mi már együtt voltunk, de mivel házasságra csak két év múlva léptünk, a gyereket az én nevemre anyakönyvezték. Később a férjem a nevére vette a fiamat is.

Most épp válunk és érdekelne, hogy követelhetek-e tőle gyerektartást, mert kijelentette nekem, hogy egy fillért sem fog fizetni a válás után. Sajnos nekem nincs jövedelmem, nem találok munkát, nem fejeztem be az iskolát sem. Törvényesen jár nekem gyerektartás vagy tehet olyat, hogy nem fizet?


2012. júl. 6. 12:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hogy vehetnék már el a gyerekemet? Azért nem vehetik el, mert szegény vagyok. Sokan vannak így az országban. Apja pedig nincs a gyereknek, vagyis van, de azt sem tudjuk hol. A férjem pedig nem az apja.

Munkát keresnék, de még szakmám sincs. Csak egy érettségim van és egy fél évem bölcsész szakon. Azzal sokra nem megyek.

Asszonytartást akkor sem kapok, ha a férjem jómódú?

2012. júl. 8. 07:36
 12/24 anonim ***** válasza:
A férjednek ugyanolyan jogai vannak, mint neked. A nevén van, tehát ugyanazokat követelheti, amit te is. És bizony elvehetik tőled. Ha az apa bizonyítani tudná, hogy ő jobb feltételeket tud biztosítani a gyereknek, és szereti is a gyereket és viszont, akkor a gyerek érdekét fogják nézni, nem a tiedet. Akkor pedig elvehetik tőled. Te vagy most nagyon kiszolgáltatott helyzetben, mivel nem nagy a mozgástered az anyagiak miatt. Tehát szerintem próbálj megegyezni a férjeddel akár egy kisebb összegről, kb 20-25ft-ról, és örülj, hogy nálad maradhat a gyerek. Asszonytartásra pedig ne számolj, ahhoz valóban sok év szüksége, de még akkor sem biztos. Magyarországon ez nem jellemző. Szegény családoktól pedig azért nem veszik el a gyereket, mert ott mindkét fél szegény. De ez esetben a két fél által nyújtott feltételeket vizsgálják, így te hátrányban vagy a férjedhez képest. Én nem nagyon mernék vitatkozni ellene, mert nagyon megszívhatod.
2012. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj,de te egy álomvilágban élsz,vagy nagyon nem vagy tisztában a jelenlegi törvényekkel,és helyzetekkel.


-Ma Magyarországon senkit nem érdekel,hogy egy egyedülálló anya miből tartja el a gyerekét.Old meg alapon működik.

-Asszonytartás NEMLÉTEZIK,te ezt honnan vetted? Legfőképpen nem egy alig hat éves házasság után.Hol élsz te?Miért kéne a volt férjednek téged eltartani,mert te nem találsz,vagy nem tudsz elhelyezkedni??Ne haragudj,de nem értelek.Ez a hozzáállás a bírónak sem lesz ám szimpatikus,ezt hidd el nekem.A bíró lefogja vágni,hogy se dolgozni nem akarsz,semmit sem,és a volt férjeddel akarod magad eltartatni(aki persze ez ellen kézzel lábbal fog hadakozni,jogosan)Ilyen törvények ebben az országban NEM LÉTEZNEK.Sok ezer egyedülálló anya,még gyerektartást sem kap rendesen,vagy ha igen pár ezer forintot,és a kutyát sem érdekli miből tesz az asztalra ennivalót.


A gyerekedet nem elveszik,hanem az apjánál "helyezik"el,ha azt látják a rendelkezésre álló iratokból,hogy TE NEM VAGY KÉPES ELTARTANI.És ez nem vicc.Gondolom a volt férjed igazolni tudja,hogy jövedelemmel nem rendelkezel,még egyenlőre lakásod sincs,tehát ebben az állásban teljesen alkalmatlan vagy a gyereknevelésre.Na már most,ha a lakást a válóper után meg is kapnád,miből fogod fent tartani??Családi pótlékból,és a gyerektartásból???Víz/Gáz/Villany/Közösköltség/a gyerek havi kiadásai/a saját kiadásaid/iskoláztatás és a többi.Ez úgy alaphangon havi 150 ezer forint 2 személyre,és akkor nem dőzsöltök.Elgondolkodtál már ezen??

2012. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló, szerintem a kérdező azt hiszi, hogy gyerektartás címen majd fog kapni havi 200.000.-

pedig a gyerektartás gazdag apukánál 30.000.-40.000.- Ft között ha a bíró rendes!

mondjuk a barátnőm havi 35.000Ft-ot kap 2 gyerekre.

plusz a családi pótlék, az még a havi kosztot se teszi ki, nem hogy a rezsit....


gyest miért kapsz? beteg a gyereke? vagy csak gondolod jár mert egyedülálló lettél?

segély amit igényelhetsz az az egyedülálló családi, 1000Ft-al több mint a sima családi pótlék...

2012. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Miért? a gyes nem jár mindenkinek akinek gyereke van? Eddig a férjem vette fel ezeket a pénzeket, nekem meg adott költőpénzt, de amíg én vettem fel, akkor tuti volt gyesem is, pedig semmi baja a gyereknek. Automatikusan járt.
2012. júl. 8. 17:08
 16/24 anonim ***** válasza:
A gyes 3 éves korig jár,utána csak a családi pótlék ami 12200ft.
2012. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Mi? Abból nem lehet megélni!

Ez a pénz még a havi fodrászra is kevés, nem hogy a gyerek ruháira, ételekre stb.

És ha tényleg ilyen kevés gyerektartást kapok csak, akkor mégis hogy fizetem a számlákat?

Tényleg lehet, hogy ilyen kilátástalan lesz a helyzetünk? És ha a férjem elveszi a fiamat, akkor ő kapja a családi pótlékot? Akkor is, ha én szorulok rá jobban?

Milyen támogatásra számíthatok még? Rezsi pénz vagy valami, amit a férjem fizetne nekünk? Esetleg a vagyonából kapok részesedést az együtt töltött évek arányában?

2012. júl. 8. 18:45
 18/24 anonim ***** válasza:
Remélem ez kamu kérdés. Nem csodálom hogy a férjed elhagy. Ritka egy számító, önző, és buta nő vagy. Tényleg a gyerekedből akarsz élni? Keress munkát vazze, és mondj le a havi fodrászról 40.000-ért ha már nem bírtad megtartani az aranytojást tojó tyúkot. Remélem a gyereket a volt férjednek ítélik. Jobban járna szerencsétlen.
2012. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Semmit nem tudsz rólam, szóval ne ítélkezz.

Munkát nem találok, sem gyakorlatom, sem szakmám. Testvéremnek két szakmája van, mégsem tud elhelyezkedni, én mégis hol tudnék?

A gyerekemet nem adom, sem a férjemnek, sem másnak, mert az én fiam. Egyedül az enyém, másnak soha nem is kellett.

A fodrász meg nem kerül 40 ezerbe, de megszoktam egy színvonalat. Nem vethetitek a szememre, hogy megengedhettem magamnak, hogy költsek. A férjemnek ez aprópénz volt, miért tagadta volna meg tőlem? Hogy nem tudtam megtartani, az tényleg az én hibám és hidd el, már bánom, de a helyzet menthetetlen, így ebből kell kihoznom, amit lehet.

2012. júl. 8. 20:25
 20/24 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell keserítselek.


-Semmit sem fogsz kapni a gyerektartáson kívül,és a családin kívül.A gyerektartás sem lesz több százezer forint,mivel a bíróság figyelembe veszi,hogy NEM DOLGOZOL,ergo a volt férjeddel akarnád magad eltartatni.Megfognak állapítani egy havi 35-40 Ft-ot és kész.Persze ez attól is függ,hogy a volt férjednek mennyi a jövedelme papíron.Ha mondjuk a pénz felveti,de a hivatalos keresete a minimálbér (mert van ilyen)akkor a minimálbér 20 %-át fogod kapni,ha az ég a földel össze szakad akkor is(rosszabb esetben)Ettől többre senki nem fogja kötelezni.Már írtam neked,hogy ne nagyon hangoztasd,hogy a gyereket nem tudod eltartani,mert alulképzett vagy és nem találsz munkát mert a gyereket az apánál fogják elhelyezni,ezt értsd már végre meg.Mérlegelik,hogy neked semmi bevételed nincs,és előreláthatólag nem is lesz!!Egyáltalán a munkaügyi központba regisztráltattad magad?Mert ha nem, még segélyekre sem vagy jogosult,ha van gyereked ha nincs.Próbáltál már nézni valami melóhelyet?Akármit.Ha kell mosogatás,takarítás,bármit.Igyekezzél valamit felmutatni,mert a tárgyaláson kérdezni fogják,hogy miből akarod te a gyereket eltartani??És ott válaszolni kell.

2012. júl. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!