Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha a cukor értékem...

Mit jelent, ha a cukor értékem jó, az inzulin pedig magas?

Figyelt kérdés

Glükóz 4,8

Inzulin 12,6



A köv.vérvételt nem csinálták meg, mert a két óra letelte előtt 10 perccel sajnos kihánytam a cukros löttyöt, ennyi eredményem van.


2012. júl. 14. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a cukrom mindig jó volt, az inzulinom magas. Kiderült, hogy ez miatt nem esek teherbe.Inzulinrezisztenciát állapítottak meg. (cukorbetegség előszobája) Endokrinológiára kellett járnom vele, kaptam rá gyógyszert (Merckformin XR 500), ami beállította a menzeszem. 6 hónap után összejött a baba. 2 hónap múlva születik
2012. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az inzulinom volt rossz, kaptam Merkformint, egy hónap múlva terhes lettem:-))
2012. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Meforalt szedek napi 2x500mg két éve, mégis ennyi az eredmény. :( Csökkentette a doki az adagot (eddig 2x1000mg-ot szedtem) hátha jobb lesz az inzulin eredmény.

Sajnos nem igazán vagyok tisztába ezzel az egésszel. Beszélt róla a doki, de a felét nem értettem..:( Erre az inzulnos dologra gondolok.

Azt nem vágom, hogy a meforalt cukrosok szedik eleve. Nekünk ugye nem a cukorral van a baj, hanem az inzulinnal. Akkor erre is jó a gyógyszer? Egyáltalán mit befolyásol a szervezetünkben az inzulin?

Köszi a válaszokat!

2012. júl. 14. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!