Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR-esektől kérdeznék: Mennyi...

IR-esektől kérdeznék: Mennyi volt a terheléses cukor/inzulin értéketek, amikor teherbe estetek?

Figyelt kérdés

Mennyi volt a terheléses cukor/inzulin értéketek, amikor diagnosztizálták nálatok az IR/PCOS-t, és milyen kezelés után, milyen szintet értetek el, amikor sikerült a teherbeesés?

A terhesség alatt milyen kezelést kaptatok?


(Az út elején tartok még, minden tapasztalat érdekel!)



2012. júl. 9. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Legelején nem nézték.

Teherbeesés előtt se.

Csak a 2 között.

2x 1000 Meforallal indítottam (+ mozgás, diéta), kb. 1,5 éve 3x1000-et szedek, egészen a terhesség végéig.


35 hetes kismama

2012. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 120 perces inzulin szintnek 25 alatt kell lennie. A fölött kicsi az esély a teherbeesésre. Aztán nem lehet a 120 perces több mint 5 szöröse a 0 percesnek. és a 120 perces nem lehet magasabb mint a 60 perces.

Fontos teherbeséséhez a LH és FSH aránya. 2 körül kell lenniük 1:1-hez arányban.

2012. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 750g Merckformin XR-t szedek naponta. Csak a terheléses cukrom volt sok, 10.4

4 hónapja szedem, most lesz az első stimulált hónapom. Szóval nekem az előtt derült ki hogy terhes lettem volna, épp az volt a gyanús, hogy nehezen akar sikerülni... A diétát igyekszem tartani, de még nem az igazi. Nagyon sokat várok a gyógyszetől, de még a ciklusom sem akart eddig beállni. Majd meglátjuk. Ja, 200g CH diétán vagyok.

2012. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem teherbeesés előtt másfél évvel 0 perces inzulinom 15 volt, 60 perces 26, 120 perces 22.

Erre már kaptam 2X500 g Merckformin XR-t. A tesztoszteronom volt még magas, minden más (progi, LH FSH arány) cukrom rendben volt. Fogytam 8 kilót néhány hónap alatt. Egy év telt el, közben volt egy lapar műtét a PCO-im leszedésére, átjárhatóságira, stb., és én kértem, hogy emeljük meg a Merckformin adagomat, mert megállt a fogyásom is teljesen, és a baba sem jött, pedig a műtét után eltelt több hónap, volt Clostys kúra is. Megemeltük az adagomat 2X750 g Merckforminra, ekkor leadtam újabb 5-6 kilót, és így már a súlyom a régi, elhízásom előtti volt olyan 52-53 kiló. (alacsony vagyok).

A baba végül másfél év Merckformin kezelés után (összességében ennyi), adagemelés után 6 hónappal jött össze. Pozitív teszttől azonnal szedtem utrogestant, asszem 2X2-t, és a Merckformint is szedtem tovább 2X750 mg-ot. Rengeteget hánytam, fogytam is pár kilót egész a 16-17. hétig, amikor is a dokim javasolta, hogy mivel hasmenésem is van, felezzük meg a Merckforin adagomat. Maradt az esti 750g Merckformin. (amúgy a babával, és a tehességgel végig minden rendben volt, semmi barnázás, vérzés, görcsölés, semmi) csak velem nem annyira. Megfeleztük az adagot, én elkezdtem rosszul lenni, ilyen ájulásos, zsibbadásos dolgok. 20. héten, rendes idő előtt csináltak cukor terhelést, magas lett. Diabetológiára mentem, ahol nem lehetett a Merckformint bevallani, mert terhesség alatt ők tiltják. Diétázni kezdtem 150-160 g-os CH-al, de csak fogytam, a cukraim meg 7 fölöttiek voltak, és végül inzulinos lettem, inzulint kell adnom napi 3X, a merckformint abbahagytam, és így tartjuk kordában a cukromat. De ez el fog múlni a terhesség után.

Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszod! Érdekes történet a tiéd is. Az én orvosom nem támogatja a ciszták műtéti eltávolítását, és már az első doboz met óta kötelező 160g ch diétán vagyok. Babát még nem most akarunk, először rendbe szeretnék jönni. A tiédhez képest nagyon magas értékeim vannak még. Sok boldogságot nektek! Köszönöm a választ!
2012. júl. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!