Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves 15 napos terhes...

21 éves 15 napos terhes vagyok. Mit tegyek? (Bonyolult a többi lent)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,OKJ-s tanfolyamomból még lenne egy év,de mivel elvileg nem találnék vele munkát,ezért úgy döntöttünk a párommal,hogy kint szeretnék Ausztriában dolgozni,mivel van is ismerős ezért szeptembertől mennénk,mindketten jól keresnénk,de most tudtam meg,hogy terhes vagyok és még nem mondtam el a páromnak,megvan rá az okom.Így is neki lehet vágni a külföldnek?Egyeltalán ott fog nekem valami járni? Itthon már több mint egy hónapja nem találok munkát és kétségbe vagyok esve. Elvetetni semmiképpen se szeretném és azt tudom,hogy a párom se.Nem tudják,hogy kint mennyi ledolgozott idő után járnak a dolgok? Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 18. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
Látom,írtál.Akkor viszont nem akkor fogant.Még egy 4-5 hetes terhességen is csak petezsák van.
2012. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%

De ha csak 15 napos terhess vagy, akkor te azt honnan tudod?

Akárhogyan is számolom az még csak max. 1 napos havi késése, az még bármitől lehet.

2012. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Teszteltél vagy csak a nem védekezés miatt írod, hogy terhes vagy? Amennyiben van pozitív teszted, akkor azt kell tudnod, hogy nem 15 napos terhes vagy, hanem 4 hetes, mert az előző menstruáció első napjától számolják a terhességet, nem a fogantatástól. Tehát ha el akarod vetetni, akkor ez alapján kell kiszámolni, hogy erre meddig van lehetőséged. Ha megtartod, akkor pedig azt kell átgondolnod, hogy hogyan tovább. Kint baromi drága az eü ellátás, a szülés, ezt nyilván nem fogod tudni kifizetni. X évig kint kéne dolgozz bejelentve, hogy bármit is kapj, ez nem áll fenn. Itthon gyesre, családi pótlékra és egyszeri anyasági támogatásra leszel jogosult, ez sem sok, e mellé kell egy biztos pár, aki segít vagy a szülők. Azt nem értem ,hogy miért nem mondod el a párodnak, joga van tudni, ez egy olyan horderejű kérdés, amiben ketten kell döntsetek.
2012. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
a doki olyat biztos nem mondott ,hogy 15 napos terhes vagy, itt valami nem stimmel. Viszont ha megerősítette a terhességet, akkor nem is 4 hetes vagy, hanem korábban fogant, mert terhességet csak szívhanggal erősítenek meg, az pedig nincs ennyi időse. Mi van a papírodon?
2012. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


15 napos terhesség mint olyan, valóban nem létezik. A terhesség korát az utolsó menstruáció első napjától hetekben számoljuk, ha voltál orvosnál, és látott is valamit, akkor minden bizonnyal több, mint 5 hetes lehetsz kb., hiszen addig csak terhességi gyanújelekről lehet szó hüvelyi ultrahanggal is. De a papíron, amit az orvostól kaptál vsz. fel van tüntetve a pontos terhességi kor.


Kint minden bizonnyal semmi nem fog járni neked, és ha az én véleményem érdekel, akkor nem vágnék neki most Ausztriának.


A stroke nem indok arra, hogy ne mondd el ezt a nagyon komoly dolgot a párodnak (hány éves ő egyébként, hogy stroke-ot kapott? egyáltalán mikor kapott stroke-ot? ha már hónapokkal ezelőtt, akkor nyilván szedi a rizikócsökkentő szereket, ha pedig fiatal, akkor utána jártak a kiváltó oknak. ha frissen, akkor két hete miért szexeltetek?). Mihamarabb kell döntenetek a hogyan továbbról, egy gyermek nem játék, rengeteg dolgot kell fontolóra vennetek.

2012. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

Lányok, nem tök mindegy, hány hetes/napos terhes? Terhes és kész...

A kérdés nem ez volt.

A gond viszont az, hogy ha nem dolgoztál, valószínűleg semmi nem fog járni neked, sem itthon, sem kint. (Itthon csak az, ami alanyi jogon jár, pl. családi pótlék, az igen.) Még az egészségügyi ellátásért is fizetni kell, bár ha jól tudom, ha fizeted a tb-t, akkor az EU-ban is érvényes. De ha nincs munkaviszonyod és nem is tanulsz nappali tagozaton, akkor külön be kell fizetni.


A párodnak pedig el KELL mondani, most, és nem később. Szerinted mekkora sokk lesz neki, ha kiderül, hogy hetek óta tudsz róla, csak nem szóltál neki? Nem az igazságtól kell kímélni, hanem a felesleges hazugságtól és titkolózától. (Ha nem akart gyereket csinálni, húzott volna gumit... Ő pontosan annyira benne van a sztoriban, mint te!!! A felelőssége is pont annyi!!! Nem a gólya hozza...)

2012. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehetsz 15 napos,azt még a doki SEM LÁTJA!!!!Legalább 1 éves munkaviszonyra van szükség kint,hogy bármit is kapj.Szóval arról lecsúsztál....
2012. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Ja,és belső UH?A hüvelyire gondolsz?Kicsit zavaros ez nekem...
2012. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nincs kifogás, el kell mondanod a párodnak! Együtt sokkal könnyebb lesz minden lehetőséget átbeszélni és megfontolni.

Így semmiképp ne vágjatok neki Ausztriának, mert még ennyi pénzetek sem lesz. A párodnak kell egy biztos meló, te pedig végezd el a képzést, hogy legalább legyen egy pici biztos pont, amire alapozhatsz és ami megnyugtat. Utána neked is el kellene kezdened munka után nézni...

Szurkolok, hogy minden rendben legyen!

2012. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%
Nagy az isten állatkertje!!!! 15 napos ...
2012. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!