Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Hány éves kortól engednétek...

"Hány éves kortól engednétek meg a gyereketeknek a szexet? "

Figyelt kérdés

A kérdés azért van idézőjelben, mert egyre gyakrabban eszembe jut az ilyen típusúaknál, hogy nálam ez mennyire más volt.

Konzervatív szülők egy szem gyerekeként nőttem fel, hatalmas volt a hangsúly a tiszteletteljes viselkedésen, "ne hozzak rájuk szégyent", kicsit talán búra alatt is tartottak.


De a megengedem-nem engedem meg témakör a szexben nem létezett. Valahogy úgy nőttem fel, hogy az az én magánügyem.

13 éves voltam, amikor apám egyszer mondta, hogy ha majd lesz fiú...akkor nyugodtan hozzam haza. Köpni-nyelni nem tudtam, mert akkor még a legkomolyabb fizikai kontaktus az volt, ha valaki megkopogtatta a vállamat.

Időben sem volt megszabva, hogy hova-mikor mehetek. Pontosan le kellett jelentenem a helyszínt és a hazaérkezést, ebből nem engedtek. Ha hajnali kettő, akkor annyi, de két óra egy perckor már nagy bajban voltam.


Szerintem a mai napig is csak sejtik, hogy mikor vesztettem el. Ha kellett tampon, melltartó, később óvszer, kérdés nélkül megvették. A fogamzásgátlóval is annyi volt az össz gond, hogy orvossal konzultáljunk, mert a hormontartalom miatt nem biztosak benne, hogy jót tesz-e a szervezetemnek.


Ezek után nekem rém furcsa, hogy más engedélyt kér a szexhez a szüleitől - nekem ez eszembe se jutott volna, hogy engedélyköteles dolog.


Amikor 16 évesen barátom lett 200 km-re a lakhelyemtől, akkor be kellett őt mutatnom, felhívták az anyját. Megggyőződtek róla, hogy nem maffiózók, anyuka visszaigazolta, hogy igen, náluk leszek és már mehettem is akár több napra is (ha iskolai dologgal nem ütközött).


2012. júl. 19. 06:22
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
két fiam van, rájuk bízom, csak abban reménykedem, hogy MINDIG fognak gumit használni. Azért jó lenne, ha gimiben veszítenék el, nem hamarabb.
2012. júl. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fura, hogy vannak, akik engedélyt kérnek hozzá. Én gyakorlatilag nem lettem felvilágosítva, a tévé, az internet és az osztálytársak végezték el ezt a feladatot. Nem csoda tehát, hogy sosem került szóba, igaz, én már nagykorú voltam, mikor elvesztettem - és nem azért, mert nem engedték előbb, így alakult. Ettől függetlenül mindig odafigyelünk a védekezésre, ha szükségem van valamilyen infóra, inkább utánaolvasok. Gondolom, a szüleim sejtik, hogy kb. mikor és kivel vesztettem el, de ebbe nem szólnak bele, annál kínosabb téma ez nekik. Mellesleg látják, hogy azóta is jól megvagyunk a barátommal, és nem kerekedik a pocakom, tehát panaszuk nem lehet rám :P
2012. júl. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magamból kiindulva úgy érzem 18 éves koromra váltam éretté a dologra :)

Agyilag legalábbis.....

2012. júl. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
16 felett felőlem mehet a dolog... de az alatt nagyon nem szeretném.
2012. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem engedély kérdése. Nekem a szüleim nem engedtek meg soha semmit. Ha megismerkedtem valami pasival, akkor nem is engedték, hogy találkozzak vele. Ez ahhoz vezetett, hogy amikor 17 évesen megismerkedtem valakivel, akkor nem mondtam el otthon, hanem mindig titokban találkoztunk. Nagyon ritkán tudtunk találkozni, mert távkapcsolatban éltünk egymástól 140 km-re, borzasztó nehéz volt megoldani a találkákat, de megoldottuk. A szüleim nemhogy azt nem sejtették, hogy elvesztettem a szüzességemet, de még azt se tudták, hogy van pasim :( Nem kívánok ilyen szülőket senkinek.
2012. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerencsére nekem se kellett engedélyt kérni hozzá.igaz anyum elé laza volt,talán túl laza is.Nem igazán foglalkozott vele...(16évesen már külön éltem tőle).Van 2 gyerekem fiú-lány.Még messze van ez a téma mert még kicsik.De én sose leszek egy zsarnok.Remélem okosak lesznek és védekeznek és nem 13-14 évesen állnak neki.
2012. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nem engedély hanem erkölcsi nevelés kérdése. akit úgy nevelnek,nem fog 13 évesen szexelni. és nem azért mert elfojtja hanem mert normálisan lett nevelve. ehhez fontos az otthoni példa, a társaság amiben van-suli főleg,hobbik stb. a gyereket terelgetni kell és a helyes utat mutatni neki akkor nem kurvul el mint a legtöbb mai lány-pl a 14 éves unokahugom aki már a 3. fiúját fogyasztja-szexxel együtt persze,anyukának meg ez a normális.
2012. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem engedélytől függ, nem hiszem, hogyha majd a kamasz fiam mondjuk 15 évesen együtt lehetne egy lánnyal, akkor majd azért csatolja vissza a leányzó melltartóját, mert én 16-17 koráig nem szeretném, hogy szexeljen. Még csak 2 éves, igyekszem vele mindenről majd nyíltan beszélni, és felhívni a figyelmét a védekezés fontosságára. Ha odafigyel ezekre, akkor nem dől össze a világ, ha 14-15 évesen akár már elveszíti a szüzességét, bár én jobban örülnék, ha csak 16-17 évesen foglalkozna a témával.
2012. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem normális szülő úgy neveli a gyerekét, hogy az a gyerek mindent a maga idejében csináljon.

nekem 17 éves koromig nem volt igényem se pasira se szexre. persze tudtam mi hogy működik, ha kérdésem volt, kaptam rá választ.

már az első alkalommal is nagy figyelmet fordítottam a védekezésre, és ez a mai napig így van.

amikor otthon elmondtam, h megtörtént a nagy esemény, akkor anyukám nyugtázta a dolgot, nem csapott balhét, nem faggatott olyanról, ami a magányügyem.


mindig meséltem neki, h melyik fiú tetszik, kibe vagyok épp "halálosan" szerelmes :)

2012. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb kamasz ehhez nem fog "engedélyt" kérni. Nincs mit megengedni vagy nem megengedni, mert ha egy fiatal mindenáron le akar feküdni a barátjával/barátnöjével, akkor nincs az az isten, ami meggátolja. Tisztelet persze a kivételnek.
2012. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!