Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti mikor engednétek...

Szülők ti mikor engednétek meg a gyereketeknek, hogy legyen kapcsolata?

Figyelt kérdés
Hány évesen mondod azt, hogy nyugodtan ,és örülsz neki? pl: 16 évesen mit szólnál?
2010. júl. 4. 11:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%

Habár nem vagyok szülő, de 13 évesen jöttem össze a jelenlegi párommal, és nagyon jól esett, hogy anyuék megbíznak bennem.

Szerintem ha jó a kapcsolatod a gyerekeddel, és megbeszélhet veled mindent, akkor mindegy hány éves.

20/L

2010. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
60%

16 évesen már normális

Miért?Neked mikor volt meg engedve 30 évesen?

nem 1970ben vagyunk

2010 van fogadjátok már el

2010. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%
nem szülö vok ,de nekem általánosban volt már diákszerelem. jártunk de semmi korban nem oda illöt nem csináltunk.tudtak róla a szüleim is. azátn elsö komoly kapcsolatom 17 évesen volt. de nekem nem szoltak soha h nem engedik vagy hasonlót
2010. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
72%

engedtétek?????

sok mindenhez kell egy szülő engedélye, de ehhez nem.

21. században élünk.

2010. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez egy olyan dolog amihez engedély kell...
2010. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
76%
hát az rég rossz, ha szeretsz valakit, a másik szintén szeret, és anyádtól kérdezed hogy járhattok-e.
2010. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
37%

Pedig bizony ehhez is engedély kell - még akkor is, ha ez sokszor rosszul üt ki.

Mert szép, hogy szerelmes egy 15 éves gyerek, de mi van, ha a szülei még fiatalnak tartják ehhez, és nem engedik, hogy találkozzanak? Akkor elszökik otthonról? Ordítva kitépi magát a kezük közül és elrohan a város másik felére? Fogja magát, és beállít a házukba a barátjával? Na, akkor jön a szülői büntetés.


Szóval, nem lehet azt mondani rá, hogy ezt nem kell megkérdezni a szülőtől. Mert ha ő abszolút ellene van, akkor abból nem sok jó sülhet ki.

2010. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%
A szüleim nem tiltották, de tudtam, h azt gondolják, h kb 15 éves korom előtt még korai lenne. Nem büntettek volna meg, ha hamarabb is összeszedek vkit, de utólag már látom, h ez volt a nagy szerencsém, h tudtam, nekik ez a véleményük, és nem ugrottam bele egy rossz kapcsolatba teljesen feleslegesen gyerek fejjel 13 évesen. Utólag, a 15 is korai volt.
2010. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%

Én sose éreztem úgy, hogy erre engedélyt kell kérni vagy kapni. Már az ovisoknak is vannak "szerelmeik", meg iskolás korban is vannak, akik "járnak". Hogy aztán ebből mikor lesz igazi kapcsolat, annak nincs ilyen éles határvonala. Megesik, hogy egy fiú meg egy lány hatodikban, szóval mondjuk 12 évesen elkezdenek járni, ami abból áll, hogy a szünetben fogják egymás kezét, vagy suli után együtt sétálnak, esetleg megpuszilják egymás száját, vagy ha kicsit érettebbek, akkor talán csókolóznak is, de amúgy semmi extrát nem csinálnak együtt, majd 3-4 év múlva már jobban oda vannak egymásért (vagy valaki másért), és sűrűbben találkoznak, szóval valóban elkezd párkapcsolatként működni a dolog.


Én sem kértem engedélyt rá, hogy járhassak valakivel (az első barátom 14 éves koromban volt, ő 18 volt, nem tartott sokáig, magam is beláttam, hogy még éretlen vagyok arra, hogy barátom legyen, hiszen ő nyilván idősebb is volt nálam, nem úgy fogta fel a dolgot, mint én), és nem kértem ki a szüleim engedélyét. Gondolom a fiam sem fogja tőlem megkérdezni, hogy mikor hívhat randira egy lányt.

2010. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

nem mondom h nincs semmi igaz abban amit az előző leírt.

de szerintem nincs olyan szülő aki azt mondja, hogy oké a lányom ma betöltötte a 16-ot most már lehet barátja. legalábbis én még nem találkoztam olyannal.És ha a szülők pedig ellenzik hogy találkozzanak gyermekeik ( amit én semennyire nem értek meg, kivéve ha nagy a kor különbség,vagy drogos/iszákos alakkal jár gyermekük)

szóval ha ellenzik a szülők a kapcsolatot, a kamasz úgyis feltalálja magát. itt jönnek azok h átmegyek a bnőmhőz stb.. amit szinte minden kamasz megcsinált már..

2010. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!