Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió vagy...

Gy.Erika kérdése:

Szülés utáni depresszió vagy ideggyengeség? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom, nagyon sokat sírok okkal vagy ok nélkül, ha mennem kell autóval valahova( hosszabb utra gondolok nem 1-2km) és nem tudok még egy felnőttet magammal vinni teljesen kikészülök és van hogy el sem tudok indulni, ha elkap a sírógörcs van hogy egy egész napom keresztül csak sírok. szerintetek foruljak orvoshoz? (már komolyan ezen gondolkodom , hogy segítséget kell kérjek szakembertől) szerintetek is?HELP
2012. júl. 19. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokat vagy egyedül?

Nagyszülők? Barátnők? Programok?

Először próbálj társaságot keresni!

Hívj át Barátnőt kisgyerekkel, vagy régi munkatársakat, barátnőket, ti is menjetek, járjatok sétálni, játszótérre a babával, hintába berakod, akkor ott valakivel szóba tudsz elegyedni, vagy utazzatok el a Mamihoz 1 hétre.

Járjatok el a picivel erre arra.

Olvass szerelmes regényeket, vagy DVD-zz, foglald le magad valamivel! Takaríts, főzz, vasalj.

Ha ez nem megy, mert nincs kedved, akkor tényleg fordúlj segítségért orvoshoz!

2012. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:) járok nagyszülőkhöz a barátnőm már a terhességem alatt elfordul csak nagyon ritkán jön át hozzám, főzök mosok takarítok vasalok néha bőgve, lenne itt a faluba egy pár anyuka akihez járhatnék de nem megyek mert félek hogy bőgés nélkül ugy sem bírom ki és mindig felteszem magamnak a kérdést hogy mit keresek én itt? és ugy érzem hogy nem tartozom oda:(
2012. júl. 19. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mikor 1 éves volt a lányom, kapott el a depresszió, pánikoltam, halálfélelmem volt, felment a vérnyomásom, szédültem, zakatolt a szívem, azt hittem meghalok, nap mint nap rosszul voltam, a gyereknek raktam ki enni inni, ha meghalok, nincs itthon senki, nehogy szomjan vagy éhen legyen, míg valaki meg nem talál:)

Elmentem a háziorvoshoz, depressziora gyanakodott, de kivizsgált, tovább küldött a kardiológiára, ott kikérdezett az orvos, megvizsgált, azt mondta Makk egészséges vagyok, nem fogok meghalni, viszont ez depresszió, kérdezte mi a napi programom stb.

Azt tanácsolta vegyek erőt magamon, mozdúljak ki, nyissák emberek felé, barátkozzak, járják el otthonról.

Na erőt vettem magamon, beszédbe elegyedtem a játszótéren, azóta lett 2 barátnőm, minden nap ösze futunk, együtt megyünk erre arra, és azóta semmi bajom, mert nincs időm hülyeségeken gondolkodni.

Én elmondtam a páromnak is mi a helyzet, ő mondta menjek el orvoshoz, mindenben támogatott, ha el akartam menni valamerre vigyázott a gyerekre, sőt ő mondta menjek.

Tudom nagyon rossz, de tényleg az hogy kimozdulsz, beszélgetést ezzel azzal, sokat segít, mert nem itthon vagy, és nem hülyeségeket gondolsz, és bőgsz!

Párod mit szól ehez?

2012. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, Ő zavarna el ithonról, hogy barátkozzak de nekem nagyon nehéz, Én nagyon nehezen nyitok az emberek felé főleg amióta a két legjobb barátnőm hagyott cserben a terkességem alatt:(
2012. júl. 19. 17:23
 5/5 A kérdező kommentje:
terhességem:)
2012. júl. 19. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!