Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha megtehetnétek...

Anyukák, ha megtehetnétek szívesen maradnátok otthon háztartásbelinek?

Figyelt kérdés

Hány gyereketek van?

Ha így lenne, mikor mennének óvodába a gyerekek?


2012. júl. 19. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1 gyermekünk van, 1 éves.

Nem maradnék vele otthon, már most kell neki a gyerektársaság. Látványosan tud unatkozni és kell neki a korabeli foglalkozás.

Rengeteget foglalkozom vele, de már szinte semmit se ér .. nem én vagyok a legjobb szórakozás neki.


Ha esetleg mégis úgy alakult volna, hogy én vagyok a legjobb társaság neki, akkor a kötelező 5 éves korban raknám be.


Több gyermeket pedig nem vállalnék és nem is fogok :)

2012. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem maradnék itthon, hiányozna a munkám és az, hogy felnőtt emberek között legyek. 1 gyerekem van, 2 éves kislány.
2012. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
nincs az a pénz, amiért itthon maradnék. Van három gyerekem, mind 3 évesen ment oviba, sőt, bölcsibe is jártak, imádták.
2012. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én abszolút.Nálunk igaz még csak 1 baba van,ő is elég kicsi,de mivel én egyke vagyok,pároméknál meg hatalmas a család;mindenképpen nagy családot tervezünk.Sajnos anyukám nem sokat tudott velem foglalkozni,mikor kicsi voltam és ennek most így 30 évesen is fájó nyomai vannak.

Mi legalább 4 gyermeket tervezünk és ha jól alakulnak az anyagi dolgaink,akkor szeretnék otthon lenni velük.Én azt gondolom,hogy attól,mert valaki háztartásbeli,nem akadály,hogy járjanak oviba a gyerekek.Kell nekik a közösség,hogy szokják a többi gyermeket és hogy velük egykorúakkal töltsenek időt hasznosan.

Hozzáteszem NEM azért tervezzük így,mert "büdös" a munka.Én mindig is pörgős ember voltam ilyen jellegű munkahellyel,de a család megváltoztatott teljesen és más lett az értékrendem.Most már ők az elsők.

2012. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a terv, hogy nem megyek már vissza dolgozni. :)

Még csak 16 hónapos a lányunk, tervezünk kistesót és 3 éves koruk körül mennek majd oviba, mert kell a gyerektársaság nekik. :) De hogy a jövő mit hoz majd...?

2012. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem maradnék. Hétfőre vagyok kiírva első kislányunkkal. 2 vagy 3 gyermeket szeretnénk. Majd meglátjuk, mennyi korkülönbséggel. Már most hiányzik a munkám, vagyis nem is a munka, a gyerekek. Németet és hollandot tanítottam egy gimiben. A 3 évet mindenképpen itthon töltöm a gyerekkel, erre szükség van, most így gondolom. Ez az én véleményem. Majd meglátjuk, mikor jön a kistesó. Mellette befejezem a doktorit, vannak terveim a munkámat illetően. De a gyerekekkel szeretném itthon tölteni a 3 évet és utána is olyan munkát fogok vállalni, ha tudok...), ahol nem este érek haza.
2012. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem.Én nagyon szeretem a munkám,nem azok közé az emberek közé tartozom,akiknek a munka csak kényszer.Nem azért tanultam 10 évet,hogy feladjam.Van egy lányom,ő most 2 éves,én pedig ismét kismama vagyok,24 hetes.Hogy lesz-e még egy?Ezt majd az idő eldönti:)Minden esetre sietni kell,mert a biológiai órám ketyeg.33 éves vagyok.
2012. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van, de nem, nem maradnék itthon szívesen. Az a 3 év persze kell, de utána már szerintem felesleges. Nem bírnék egyedül itthon lenni egész nap és csak a háztartást vezetni. Másrészt pedig imádom a munkám. Még ha itthon is maradnék, akkoris mennének oviba, hiszen kell a gyerektársaság. Ráadásul az anyósom 1 gyerek mellett voltn háztartásbeli, szegényem szétunta magát. Mindig friss kaja, mindig csillogott a lakás, stb, de mindig úgy érzezte, hogy otthon ül és nem csinál semmit :(
2012. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a munkámat, gyógypedagógus vagyok. De ez egy "hobbiszakma" a férjem és még nagyon sokak szerint. A fizetés nevetséges, így mindig azt érzem, hogy én nem "termelek" a családra. Hiányozna a munkám biztosan, de ha megengedhetnénk magunknak, nagyon szívesen itthon maradnék, könnyebb lenne mindenkinek, de így az kevés pénz is hiányozna a kincstárunkból. 2 gyerek van, a nagyobbnak egy csomó különórája, olyan helyen lakunk, ahová kell az autó, egyedül nem járhat. A kicsi még nem óvodáskorú, és szerintem minél többet van közösségben, annál jobban szocializálódik egy gyerek. Én 3 évesen vinném oviba, de ebéd után hazahoznám. A naggyal is így tettem, amikor megtehettem, mert délelőttös voltam. És ha olyan sok pénzünk lenne, hogy háztartásbeli lehetnék, akkor lenne egy 3. baba is. De ez nem így lesz sajnos :(
2012. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igen,szivesen maradtam itthon ,4 gyerekunk van.Szeretem ezt csinalni,fozni,gyerekeket istapolni.

4 evesen mentek oviba, a ket kicsi meg itthon van.A harmadik gyermekunk szeptemberben kezdi az ovit 4 es fel eves.

O nagyon jol erezte magat itthon,nem hianyzott neki a tarsasag,hiszen volt kivel jatszania.

2012. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!