Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha megtehetnétek...

Anyukák, ha megtehetnétek szívesen maradnátok otthon háztartásbelinek?

Figyelt kérdés

Hány gyereketek van?

Ha így lenne, mikor mennének óvodába a gyerekek?


2012. júl. 19. 21:40
1 2 3
 11/21 ava87 ***** válasza:

Megtehetnénk, de nem maradnék. Igaz, én most nem dolgozom, egyetemre járok, nappalis vagyok, de diploma után mindenképpen dolgozni szeretnék.

Egy gyerek van mondjuk csak :) Majd ha már a szakmámban eltöltöttem pár évet, akkor szeretnénk még gyereket (többet is, még kettőt mindenképp, de nem kizárt, hogy többet), de nekem fontos a munka is. A fiam születése előtt is dolgoztam, igaz, nem abban a szakmában, amit most tanulok, de jó darabig az is hiányzott. Most meg már nagyon szeretnék a szakmámban dolgozni.

2012. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Semmiképpen. Nagyon nem jó se a gyereknek se az anyának. Szerencsére fiam, már bölcsibe is mehet. egy gyereknek szüksége van társaságra már 1-1,5 éves korban, de ha netalán valakit nem vesznek fel bölcsibe a helyhiány miatt akkor is 3 évesen oviba kéne adni a gyerek érdekében. De szerencsére kötelezővé tették.
2012. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Lehet,hogy bunkó vagyok, de engem nem elégít ki 100%-osan, ha csak anya vagyok!

Nekem a munkámmal kerek az életem!

Ráadásul nem tudnék mindig otthon ülni, pörgős vagyok!

2012. júl. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

3 kicsim van. Mostmár annyira nem vágyom a 10-12 órát, és éjszakázást, valamint teljes embert igénylő amúgy szeretett munkámba, amiért ráadásul jelképes fizut kapok /kaptam.

Még gyeden vagyok a legkisebbel.

Nyilván vissza fogok menni dolgozni, mert ha közösségbe járnak én itthon nem tudom úgy lefoglalni magam (nem hobbim a mosás főzés takarítás, csak szükséges dolgok)de a saját szakmámba már nem hiszem.

Ha megtehetném mert annyira jól menne, sem maradnék ITTHON mint htb akkor biztosan önkénteskednék legalább vagy valamibe belefognék.

2012. júl. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15 éve dolgozom ugyanannál a cégnél.2,5 évet nem dolgoztam,amíg terhes voltam és amíg két éves lett a fiam.most már lassan három lesz,nagyon hamar visszaszoktam a munkába,szeretem,bár fárasztó.nem könnyű a munka,gyerek,férj,háztartás,de megoldom.nem tudnám elképzelni,hogy csak itthon ülök.ráadásul szerintem egy gyereknek 2-3 éves korától közösségben a helye.
2012. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, 1 a pocakban, szerintem 3-3,5 évesen jó, ha elkezdik az ovit.

Ha megtehetném, akkor mennék vissza dolgozni, amikor a legkisebb is elkezdi az ovit, de nem napi 8-10 órában dolgoznék, hanem csak 4-5, max 6 órában, szóval, hogy ne egész nap ott üljenek az oviban, hanem csak 8-9-től 3-4-ig.

2012. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%
Nekem egy kolleganőm mondta mindíg hogy ahol már 3 gyerek van ott már ne dolgozzon az anya. Talán igaza is van. Én most várom a 3. babát. 11, 8 évesek a nagyok. Az elmúlt pár évünk nagyon nehéz volt. A gyerekek ételallergiásak lettek, én hordtam be az ételt az iskolába nekik, ami sokszor éjszakába nyúlóan lett kész, anyósomat gondoztuk (etetés, pelenkázás stb), mellette mindketten ledolgoztuk a napi 8-10 óránkat. Pokolian kimerültünk. Ha megtehettük volna itthon maradtam volna, pedig imádom a munkámat. De hónapokon át nem játszottunk a gyerekekkel, már beszélgetni is fáradtak voltunk. Sokszor a helyzet dönti el ezt a kérdést, nem pedig az ember. Ha valaki megteheti, és kielégíti az otthonlét, legyen otthon. Foglalkozzon a családjával. Ezeket az éveket senki nem pótolhatja be utólag. A gyerekek gyorsan megnőnek. Ha megtehetitek hallgassátok meg Zorán Üres bölcsöt ringat a hold című dalát. Erröl beszélek.
2012. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék otthon maradni, de lehet, h rá leszek kényszerülve, mivel nem munkából megyek majd szülni. Szabolcs megyében lakom, gyerek nélkül sincs esély munkát találni, pedig diplomám van és nyelvtudásm is. Gyerekkel tuti nem vesznek fel sehová, úgyhogy valószínűleg kényszerből otthon kell maradnom. Költözés külföld most nem jöhet szóba.
2012. júl. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy gyerekem van, nem lennék háztartásbeli. Ahogy előttem is írták, nem vagyok „egyszerepes”, az anyaság csak az egyik aspektusa az életemnek, nem elégít ki a mosás-főzés-takarítás-gyerekistápolás köre.

Persze ettől még megértem, hogy akinek 3+ gyereke van, annak ez kitölti minden idejét, és azt is, hogy van, akinek a gyerekétől kiteljesedik az élete, másra nem is vágyik.

2012. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
26%
Én itthon maradtam, de nem vagyok háztartásbeli. Itthonról dolgozom, magam osztom be az időmet. Tök jó, hogy nem kell szabadságot kivennem, ha el akarok menni az ovis kirándulásra; nem kell rettegnem, mit fog szólni a főnök, ha megint lebetegszik a gyermekem, nem kell elkéretőznöm,ha időben oda akarok érni az ovis ünnepségre, nem gond, ha szünet van az oviban...Így is keresek annyit, mintha heti 40 órát távol lennék itthonról, és ezen még tudok javítani is, csak rajtam múlik. Ettől függetlenül megy a kicsi is bölcsibe jövő szeptembertől, mert 2-3éves kor között már tényleg kell a gyerektársaság. A munkám kapcsán járok rendezvényekre, képzésekre, tárgyalásokra (de csak amikor nekem alkalmas és anyukám tud vigyázni a gyerkőcökre), így nekem is megvan a felnőtt társaságom. Szerintem ez így szuper.
2012. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!