Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa is igényelheti a...

Az apa is igényelheti a GYED-et, ha az anya marad otthon a kicsivel?

Figyelt kérdés
Én minimálbérre vagyok bejelentve, a párom jóval magasabb összegre. Úgy tudom, hogy a GYED-et nem csak az anya, hanem az apa is igényelheti. Mivel jobban járnánk anyagilag, ha az ő fizetése alapján kapnánk a GYED-et, így az lenne a kérdésem, hogy vajon a GYED-et igényelheti-e ő? Vagy csak az, aki otthon is marad a kicsivel?
2008. máj. 6. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
a gyedet az igényelheti, aki otthon marad a picivel.ez persze lehet az apa is, de akkor neki kell otthon maradnia.
2008. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem! Hiszen akkor a párod kétszer kapna fizetést? GYED-et a fizetése után, meg amúgy is kapna fizetést? Ilyet nem lehet. Ha ő marad otthon, akkor ő kérheti a GYED-et. Persze otthon maradhattok mindketten is akár, de akkor is csak az egyik fizetés után lehet megigényelni a GYED-et, és aki a GYED-et igénybe veszi, az nem végezhet kereső tevékenységet.
2008. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!