Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye ez nem beteges, és nem...

Ugye ez nem beteges, és nem jelenti azt, hogy pszichopata gyilkos leszek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, hobbiból horror és fantasy történeteket írok, de gyakran megrémülök a saját gondolataimtól. Nem attól, hogy valóra válik, amit írok, hanem hogy van egy rejtett pszichopata énem, aki ezeket a véres, perverz dolgokat írja. Amúgy soha nem ártottam senkinek, ha valami szörnyű hírt hallok, képes vagyok elsírni magam, a valóságban semmit se gyűlölök jobban az erőszaknál. Ha választani kéne, inkább lennék áldozat, mint gyilkos. De akkor mégis minek írok ilyesmiket? És vajon mit szólna az, aki kedves lányként ismer, és elolvasná?
2010. aug. 17. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az írás nem jelenti azt, hogy te az is akarsz lenni, akiről írsz. Inkább kiírod magadból, és ez szerintem jó. Ha te nem teszel olyasmit, és nem is érzel rá késztetést, akkot teljesen normális vagy. Mások is írnak horrort. Egyébként, ha nem baj, érdekelnének a történeteid. Ha van kedved, átküldesz nekem párat privátban, ígérem, csak elolvasom, nem mutatom meg senkinek.
2010. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen történetekkel nem az a baj, hogy a végén azonosulsz a szereplőidel, hanem hogy ötletet adsz olyan valakinek, aki tényleg elmekórtani eset.

Orvoshoz még nem küldenélek, de javaslom, hogy beszélgess el erről a furcsa szokásodról egy olyan felnőttel - szüleid korú embere gondoltam -, akiben megbízol. Az Ő laikus (mivel nem szakember) véleménye is mérvadó lehet.

2010. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár én nem írok, de én is szeretem az ilyen filmeket, sztorikat... Lehet, hogy fura, de ha belegondolsz az ember képes az önzetlenségre, és sokszor a legszörnyűbb dolgokra is. És néha ez érthetetlen, felfoghatatlan, és pl. ezért is érdekelhet, hogy mondjuk egy sorozatgyilkost mi motivál... hogyan lett ilyen... ott van a II. világháború, ahol sok kegyetlenséget elkövettek, olyan "egyszerű és átlatos" emberek is, akik más esetben egy normális életet is élhettek volna. Az emberiség mindig is meg akarta érteni a világot, önmagát... stb.
2010. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. hozzászólóval értek egyet a legjobban.
2010. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj.Poe sem lett sorozatgyilkos.
2010. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért vannak ezek az érzéseid, de az biztosan jobb, hogy kiadod magadból valamilyen szocializált formában, mintha elfojtanád, és akkor lehet, egyszer kitörne és robbanna...

Teljesen normális vagy, afelől ne aggódj. Talán a hétköznapi életben túlságosan is "pozitív lelkületű" vagy, és valahol meg kell nyílnia az ellenpólusnak is.

2010. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Cannibal Corpse "énekese" (inkább hörgőse) olyan dalszövegeket ír, hogy "megb@szni késsel valakit", "kalapáccsal szétzúzni a fejét", és minden egyéb ilyen brutális-véres betegséget. Emellett családapa, és nagyon jófej ember.
2010. aug. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!