Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriába vagy Németországba...

Ausztriába vagy Németországba költöznénk 4 éves gyerekkel. Van tapasztalta valakinek? Sokba kerül az ovi? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
Németül felsőfokon tudok, a párom angolul tud. Egyelőre még tervezgetjük, állást keresünk, féléven belül költöznénk, ha összejön.
2012. júl. 25. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Ausztriába jössz felejts el a német felsőkoudat:) Én Steiermark-ban élek..annyira borzalmas a tájszólás hogy egy évután is csak nézek ki a fejemből ha beszélnek hozzám pedig Én is felsőfokon beszélek. a férjem németországban dolgozott 10 évig. ő is jól beszél németül de itt sokszor csak pisllog ő is..

6 éveskortól óvodakötelesagyerek ha előttebe akarod adni fel kell iratkozni..és jó hülye arendszer mert a legalapabb havi fizetésre is tök magas ovi költséget állapitanak meg..nem ingyenes. Én nem vok még érintettmert pici a fiam ezt egy magyar hölgy mondta aki 20éve itt él és 3gyereke van.

Lakások ára nagyon változó. pl mi Bécs mellett Perchtoldsdorfban béreltünk egy 25nm-est 390-euróért..(amig pici volt a fiam kezdetnek elég volt) Itt Graz mellett bérlünk egy100nm-es lakást 360euróért..

Szóval vannak furcsaságok..arrol nem is beszélve hogy 4x akkora a mostani lakás mégfull uj is minden..ajtó-ablak..parketta..az előző meg tiszta csövesvolt:) alig vártuk hogy lépjünk..ha konkrét kérdést t3eszel fel még tudok talán segiteni..de nincs kérdés amireválaszolhatnék:) Irj ha eszedbejut mi érdekel.Üdv

2012. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, egyelőre csak tervezgetünk, sok mindentől függ, mit csinálunk. Tudom,vagyis sejtem, hogy külföldön se könnyű..
2012. júl. 26. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Ausztriába lakunk Grazba már 2 éve , akkor volt a lányom 4 éves ! Nekem nagyon nehéz , volt és neki is ! Németül , ilyenkor derül ki , hogy mennyire tud az ember , hisz sokszor nem értem mit beszélnek ! Vettünk egy szép kis lakást , a belvárosba , nagyon szerettem most már ! Hát vannak árak , viszont legtöbbször , olcsóbb dolgok vannak , mint itthon ! Nagyobb a választék is ! Most már iskolás a kicsi lányom , szeret ide járni suliba , viszont egy gyengébb sulit választottunk , 10 járnak egy osztályba , olyan suli ahova , inkább külföldről érkezett gyerekek járnak ! Mi úgy jöttünk , hogy 2010 szeptember , és 2011 szeptemberbe ment oviba , addig úgy bekellet illeszkedni ! Most már van egy kicsi tesó is 2 hónapos :) A baba cuccok viszont sokkal drágábbak ! Itt szültem , de azért a kórházi felszerelések között is van különbség :) Hát itt olyan volt , mintha szállodába lettem volna , bár jó árért , 210 ft fizettünk ! Azért jobb megélhetés , de a honvágy nagyon nagy még mindig ! Az óvoda nagyon jó , a gyerekek délig vannak , a délután plusz pénzbe került! Viszont az óvoda nagyon családias , hát olyan 100 euró körül van egy hónapba ! Legalább is itt Grazba ! Viszont nálunk elég volt az is ,hogy apa dolgozott , 1500 Euró havonta !

2012. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok infot!!!! Még nem tudjuk,hova megyünk, talán januárban kiderül, a párom volt pár interjún. Tele vagyok félelemmel, másrészt vágyom is ki, talán csak pár évre mennénk, még nem tudjuk előre. Mindeneseter köszi szépen, hogy leírtál sok mindent.
2012. nov. 23. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!