Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiváncsi vagyok a véleményetek...

Kiváncsi vagyok a véleményetekre! Válaszoltnátok?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok 5 hónapos terhes. Üröm az örömben, hogy a baba pont akkor jött amikor nem volt állásom és nem sokkal utána lejárt a munkanélkülim is. Tehát most kicsit szükősen vagyunk, összehuztuk magunkat. Nem is erről van szó.

Barátnőm felvetette, menjek el dolgozni. Kérdem én a mai világba felvesznek terhesen? Akár alkalmi munkára is ami rendesen bejelentett lenne.

Minden választ szivesen veszek, nem pontozok le senkit.


2012. febr. 26. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én véleményemre vagy kíváncsi, akkor:


Nem vennélek fel munkaerőnek (bár nálam nincs alkalmi munka). Ha valakit felveszek, akkor hosszútávra tervezek vele. Persze, benne van a pakliban, hogy valaki terhes lesz időközben, stb.

De terhes nőt biztos nem vennék fel. Mit tegyek vele? Lehet, hogy dolgozik 2-3 napot legrosszabb esetben és többé nem állhat munkába. Táppénzen lesz a maradék X hónapban.. fizetem utána a járulékokat, etc.

Emiatt lesz egy "szellem" dolgozóm, aki ott van a névsorban, de mégsem! Ez nekem miért lenne jó?

Ráadásul utána megint kereshetnék valakit, akit betanítok másfél hónap alatt, stb,stb,stb.


Visszatérve a kérdésedre:

Munkáltató válogatja. De én a mai világban nem hallottam olyanról, hogy terhes nőket vesznek fel dolgozni.

2012. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ én teljesen egyetértek Veled. Én is ezt mondogatom neki, de barátnőm csak jót akar és nem érti meg ez nem úgy megy.

Legutóbb mondtam neki, nem fogok elmenni, mert érzem nem bírom már terhelni magam mint nem terhesen. Erre azt írta terhes vagyok nem beteg. Megjegyezném neki nem lehet gyerek betegés által, és ezért sajnálom is, de nekem ez eszembe nem jtuna mondani neki fordított helyzetbe.

2012. febr. 26. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval teljes mértékben egyet értek. Sajnos nincs sok esélyed.

Viszont talán egy olyan helyre lenne esélyed, ahol jutalékos a fizetés. De ahhoz talán számlaképesnek kell hogy legyél. Pl a [link] a képviselői csapatukba keresnek folyamatosan embert, főleg vidékieket. Ez neked is jó lehet, mert rugalmas munkaidő, babás dolgokkal foglalkozol, ha jól vagy megy a munka akkor lesz egy kis bevétel.

Nekem ez jutott eszembe, próbáld meg, hátha.

Nem tudom mennyire volt érthető.

2012. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nekem magamtól nem is jutott eszembe elmenni dolgozni.És most lehet én vagyok rossz ember bevállalom, de fontosabb, hogy minden oké legyen. Nem jött egyszerűen a baba igy is sokat vártunk rá. A férjem mondta nem enged el, mert fontosabb neki, hogy minden rendben menjen. PIcit meghuztuk magunkat azt ennyi. Egyébknt köszönöm a segítséget.:)
2012. febr. 26. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sehova sem vennének fel,maximum határozott idejű szerződéssel,de ebben sem vagyok biztos.
2012. febr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is maradj inkább a fenekeden:) lesz még időd bőven dolgozni az életed folyamán. Én ötödik hónap végén mentem táppénzre, fizikai munka volt..na elég is volt..boldog babavárást.38.hkm
2012. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!