Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az abortusz?

Mennyibe kerül az abortusz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:


Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.


A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást.

2012. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, nekem kicsivel többet mondtak
2012. júl. 29. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet én tudom rosszul, de itt olvastam valami 29ezer pár száz forintos összeget.
2012. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

sajnos az összeg mindig változik, igen én is valahol olvastam már 29160 ft-ot, valahol 28500ft-ot.

Pontosan nem tudja senki sem megmondani csak egy bennfentes, de lényeg hogy 30.000 ft durván.

2012. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
el akarod vetetni a babád?miért? :(
2012. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tavalyi ár, pár száz forint híján 30ezer.

(én is elmentem a beszélgetésre, de megtartottuk a babát, 8 hónapos lassan)

2012. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell rögötn lepontozni az 5ös válaszolót, csak mert egy egyszerű kérdést fel tett.

Gondolom mindenki rettenően megijedt a magzatvédő propagandától!

2012. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5ös vagyok!hát én se teljesen értem!de szarom is le,mert pont ma kaptam a hírt,hogy az AFP vérvételem alacsonyabb a megengedetnél...az egész napot végigsírtam a babám miatt,mert úgy félek,hogy baja lehet,más meg azt kérdezi,hogy mennyibe kerül és még le is pontoznak!
2012. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kedves 5-ös neked fogalmad sincs, hogy miért kell elvetetnem amit ugye nem is fogok itt elárulni, ha el akartam volna mondani akkor már a kérdés kiírásakor is megtettem volna, viszont te semmi értelmesen nem írtál csak kérdeztél, mert kíváncsi vagy a körülményekre.


Aki pedig a kérdésre válaszolt annak köszönöm

2012. júl. 30. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:
ha nem tűnt volna fel,az első kérdésemnél ott volt egy szomorkás jel és ezzel arra szerettem volna célozni,hogy nem bántásnak szántam a kérdést!a másodiknál pedig a jelenlegi ideg beszélt belőlem,ami most is fenn áll,tehát nem áll szándékomban tovább vitázni!
2012. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!