Kismama vagyok, nem akarom elvetetni a babámat, nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki bíráskodásba kezdene előre leszögezném, hogy védekezés mellett estem teherbe, és nem az a fajta ember vagyok aki kerüli a munkát és közben tartaná a markát. A helyzet az hogy nagyon sokat olvasgattam itt is, ott is. 11 hetes terhes vagyok, a párommal most jöttünk haza külföldről. Nem, nem tudtunk félretenni túl sok pénzt, mert átvertek bennünket. Voltam már orvosnál kedden kellene mennem a kórházba abortuszra. :( Nem szeretném, és én egy olyan ember vagyok aki világ életében elítélte ezt a dolgot. Minden nap sírok, és fáj hogy ennek így kell lennie.

Az ok az, hogy nincs munkánk, sem nekem sem a páromnak (pedig mi tényleg bármit elvállalunk, akár bejelentve akár feketén, most is fél évet húztunk le külföldön) a párom anyukájánál lakunk jelenleg. 4en vagyunk egy másfél szobás lakásban, havi 60 ezer forintból (plusz az a kicsi amivel be tudunk segíteni a ,,spórolt pénzünkből")Az én szüleimre nem számíthatunk. Ti mit tennétek a helyemben???



2012. júl. 1. 16:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos azt, amit te! Nagyon nehéz lenne még egy kicsivel :( Sajnálom
2012. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de attól tartok így is nagyon nehéz lesz. :( De a párommal is ezt beszéltük. Lehet/biztos hogy nagyon meg fog viselni, de együtt majd csak átvészeljük valahogy. Inkább mint hogy éhezzen a picikénk. Örökbe adás pedig úgy sem működne. :(
2012. júl. 1. 16:44
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok.

Én azt tanácsolom, hogy üljetek le mindannyian (Te,párod és a szülei) és menjetek végig minden lehetséges lehetőségen. Jól gondoljátok át, mert ez tényleg egy nagyon nehéz döntés (én is hasonló helyzetben voltam),és próbáljatok meg olyan megoldást hozni, amit lehetőleg nem bántok meg, mert egyiket sem lehet már visszavonni.

Ne hallgass, az igen-nem válaszokra, mert nem ismeri más az életedet, a helyzeteteket, meg úgy semmit. Mindenki máshogyan döntene, mert más mindenki élete. Majd jönnek az abortuszellenzők akik még "kedves" videókkal is meg akarnak győzni. Ne dőlj be ilyeneknek. Ez a TI döntésetek, felelősségetek, nem másé.

2012. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
Nagy sajnálattal olvastam a történetedet,és azt tudom mondani amit én tennék a helyedben.Én nem vetetném el a babát.Ez akkora lelki traumát okozna amit soha nem hevernél ki szerintem.Arról viszont nem írsz hogy a párod mit szeretne?Ő szeretné e a babát?Ha Te szeretnéd és úgy döntenél megtartod,akkor támogatna-e?A szülők akikkel életek mit szólnak?Az anyagi helyzetetek változhat még pozitív irányba.Akár úgy is történhetne mindez hogy most van munkátok,és szülés után veszítitek el.Akkor mit csinálnátok?Akkor is fel kellene nevelni a babát nem?Ez annyira kiszámithatatlan.Tudom az lenne az ideális hogy az ember megfelelő körülményekre vállaljon gyereket,de ez csak keveseknek adatik meg sajnos,és nem jó várni addig míg az ember kifut már az időből.Én úgy gondolom akkor tud az ember igazán küzdeni ha van kiért és kell valakiért.De természetesen ezt láttatlanban mondom az alapján amit leírtál és az nagyon kevés.Én 18 évesen lettem először terhes,nem volt saját lakásunk,igaz volt munkánk.Ma 16 éves a lányom és sosem bántam meg.Azóta másodszor is férjhez mentem.Egyikünk se gazdag családból jött,sőt az én szüleimre nem számíthatok.Ma már a pároméra sem,egyedül vagyunk 3 gyerekkel,hitelre vettünk házat,de boldogok vagyunk.Bízunk magunkban,reméljük tudunk dolgozni reméljük és felneveljük őket.De bármi jöhet az életben,nem gondolunk erre.Eddig is voltak nehéz időszakok az életemben,mindig megoldódott,fő a pozitív hozzáállás.Kívánom hogy jól dönts,úgy ahogyan Neked,Nektek jó.
2012. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
36%
Ha sosem volt abortuszod, akkor miért írod, hogy nem lehet kiheverni? Ki lehet. Van egy gyászidőszak, és közhely, de igaz: az idő gyógyír. Az elején fájni fog, de idővel belátja az ember, hogy jól döntött.
2012. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
4. vagyok elnézést rosszul fogalmaztam én nem tudnám soha kiheverni,és gyászidőszak ide-vagy oda én biztos hogy nem tudnám.Természetesen a kérdező ismeri saját magát majd eldönti.
2012. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%

Ha már kismamának nevezed magadat...:S Én mindenképp megtartanám.

Abortusz meg....nem akarok hatásvadáz lenni, de egy ismimnek volt abortusza. (Azt tudnod kell minél nagyobb az embrió annál több a szövődmény) Persze gyász, meg minden oké. Úgy 8 év múlva találkozott egy rendes hapsival, gyereket is akartak. A baba meg nem jött. Kiderült, hogy endometrózisa lett az abortusztól, és még mindig kezelik, h legalább 8 mm-nyi méhnyálkahártyája legyen...

Fiatalok vagytok, munkát találhattok.

DE. Dönthetetk máshogy is,csak úgy megszorult a szívem, h "kismamának" hívod magad.... ezek szerint annak is érzed magad.......?:(

2012. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
11%
Szia! Írtam neked privátot!
2012. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
én megtartanám azért mert ellenzem (ez én vagyok) már 11 hetes vagy az baba élni akar ad meg neki....de te döntesz gondoj bele már mennyire kivan fejlödve....
2012. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
11%
Megkérdezhetem, hogy mivel védekeztetek?
2012. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!