Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az abortusz-ellenesek miért...

Az abortusz-ellenesek miért nem fogadnak örökbe gyereket? Miért nem segítenek nehéz sorsú családokon?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőnk, terhes lett. Ő is és a férje is munkanélküli, van már 2 gyerekük, most a szülőknél laknak. Egy közös barátnőnk teljesen elfordult tőle, hogy ez gyilkosság, miért nem tartotta meg a gyereket és nevelte fel vagy adta örökbe. Mondom te fizeted a pelenkát? Vigyázol rá, amíg állásinterjúra megy? Örökbe fogadod? Hát ez nem az ő dolga... Mondom akkor talán nem kéne beleszólni.


Mi értelme van rosszabbá tenni egy amúgy is szar és fájdalmas helyzetet még több fájdalmat okozva egy családnak? Vagy ha már valaki gyilkosozik meg elítél bárkit, akkor menjen és segítsen!


2012. júl. 23. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%

Most mit csattansz fel?

Az alapkérdés, hogyha szegények miért nem védekeznek, h ne legyen több??

Ja, nincs pénz gumira, ja de van csak kiszakadt...ja, megszakítással voltak együtt...és nem szállt ki időben....

Tudod mondok én neked valamit. Egyik fogamzásgátló módszer se 100%, de kettőt kombinálva (spirál , pesszárium pl+ gumi) teljes siker. ÉS nem kerül olyan sokba. (Ha azt vesszük, h nem kell együttlenni heti 5x, mint a nyulak)

Az alapprobléma ebben rejlik. És az a kis élet nem kérte, h legyen. 2 ember közös felelőssége (vagy felelőtlensége).

2012. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez kimaradt: gyógyszerrel védekeztek.
2012. júl. 23. 11:37
 3/22 anonim ***** válasza:
28%

És mellesleg kevésbé 'ítélem' el azokat a tiniket vagy fiatal lányokat akik tapasztalat vagy segítség nélkül esnek teherbe....de akinek már két gyereke is van, az tudhatná, h nem a gólya hozza....

Bocsánat, ha keményen fogalmaztam, de ez nagyon bennem van most!

2012. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Ja, igen, a mese h gyógyszer mellett is teherbe estem....5 évig szedtem fogamzásgátlót( nem ugyanazt, váltottam is közben), és volt egy kis "csipogóm", amit a nődoki mondta h szerezzek be, ez naponta mindig ugyanabban az időben csipogott. De kitűnő módszer rá a mobil beállítása is. Szóval 1 szem sem maradt ki, és baba sem lett. Csak utána , h abbahagytam már.

Mindegy, nem erre akartam kihegyezni. Nem fordulnék el tőlük, csak van egy értelmi határ, amivel a gyerekkérdést kezelni kell tudni.

2012. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A barátnőm 37 éves, ő is mindig azzal védekezett, mégis csak most lett belőle baj.


De nem ez a kérdés lényege. Mindegy.

2012. júl. 23. 11:51
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom a te értékrendedben is van ezer dolog, amit rossznak tartasz, ha látod vagy hallasz róla, akár el is ítéled hangosan, mégsem vállalod magadra a megoldását.
2012. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Sókristály ***** válasza:
49%

Attól, hogy valaki gyógyszer mellett nem esik teherbe, másnak még bőven sikerülhet. Velem is ez történt. Nem maradt ki szem, nem szedtem más gyógyszert, nem hánytam, mégis terhes lettem.

Az meg hogy ne csinálják heti 5-ször, ha drága a gumi... hát mindenesetre érdekes felvetés. Nem tudom az, aki ilyet ír, hogyan vélekedne arról, ha az Ő szexuális életébe akarna valaki ennyire belemászni.

Én amúgy maximálisan értem a kérdező felháborodását. Senkinek sincs joga beleszólni egy ilyen döntésbe, és senkinek sincs joga minősíteni azt a nőt, aki ezt az utat választja. Persze, hogy nem kérte az a gyerek, hogy megfoganjon, de gondolom a nyomort sem kéri egy gyerek sem.

A segítség viszont összetettebb dolog annál, mint aminek elsőre látszik. Abortuszt elfogadó, és abortuszt ellenző egyaránt örökbefogad, ha nincs más útja. De szinte biztos vagyok benne, hogy nem azért, mert ezzel megment egy életet, hanem azért, mert máshogy nem lehetne gyereke. Én elfogadom az abortuszt, és nagyon sokat segítek hátrányos helyzetű családoknak, gyerekeknek. És tudom azt, hogy ezt a segítség végtelenül kevés, sokszor csak a túléléshez elég. Ideig óráig megoldás, de olyan ember nincs, aki mindenben egy, vagy több család háta mögé tud állni, és ki tudja Őket emelni a nincstelenségből. Éppen ezért támogatom azt, aki nem tarja meg a gyerekét, ha nem tudná eltartani.

Az abortuszellenesek sokszor valóban hangemberek, sőt ami még rosszabb: manipulatívak a végtelenségig. Pedig valóban nem lenne joguk hozzá. Mert bár a magzat tényleg nem kérte, hogy megfoganjon, de azt sem kérte, hogy ismeretlen emberek minősíthetetlen stílusban bántsák miatta a családot.

2012. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A másik barátnőd kicsit felhúzta magát, de igaza van, nem az ő dolga. Egyébként elhiszem, hogy valaki gyógyszer mellett esik teherbe, de viszont ezen az oldalon mindenki. Komolyan, ha ennyien teherbe esnek, fogjanak össze és pereljenek, mert ez már elég nagy számú teherbeesés.
2012. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

1. Ha jól értem,akkor a 3. babát vetették el? Vagy a közös barátnő vetette el a babáját?? Ez nem tiszta,ezt nem írtad le konkrétan,ködös a dolog!


2.Ha a 2 gyerekes barátnőd vetettel el,akkor veszekedj a közös barátnővel,hogy bele szól,de ne itt pufogj! Ennyi erővel idegen embereket leállíthatnál az utcán és elkezdhetnéd kibeszélni a családod,barátaidat!

Na avatkozz bele! Nem a Te estél teherbe,nem Téged támad a közös barátnő! Majd Ők elrendezik maguk közt a dolgot,vagy ha nem,Neked akkor sem kell beleavatkoznod!

Én is abortusz ellenes vagyok,de csak az én esetemben érdekel a téma,ha más,ismerős azzal jön,hogy terhes,de elveteti,akkor megkérdezem a miértet,de többet sem teszek,hiszen nem az én dolgom!! Ha azzal jön valaki,hogy őt car embernek tartják,akkor azt mondom,ne foglalkozzon vele,nem tudhatja a másik,hogy milyen dolgai vannak. Legyünk már annyira tisztességesek,hogy tiszteletben tartjuk a másik döntését!-pláne,hogy semmi közünk nincs hozzá,nem a mi életünk!!! Ezt azzal a barátnőddel nyugodtan közölhetnéd,aki elfordult attól,aki elvetette a gyermekét!

2012. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

Sókristály egyet szoktam veled ált. érteni, mert jók a meglátásaid, de most ez nem az a tma. És hangsúlyozom nem vagyok bigott abortusz ellenes, csak ebben az esetben 2 gyerek után a 3-ról beszélünk! Tehát ilyen esetben felvetül bennem a kérdés, h vajon ők is gyógyszer mellett sikerültek? (mert akkor rossz a gyógyszer tudni kellett róla) , ill. ha nem, akkor inkább spirál + gumi a teljes biztonság, de ezt elmondják a nődokik is. (2 gyerek utánra gondolok)

Mindegy, nem is hergelem magam. Az ő dolguk, csak elmentem az út elejére, h mindig ok-okozat van.

2012. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!